Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до молоді Бангладеш: дивіться на світ Божими очима
09:30 Неділя 0 572
3-12-2017, 09:30

Папа до молоді Бангладеш: дивіться на світ Божими очима

Керуватися Божою волею, не замикатись у собі самих, а відкриватися до інших, приймати їх, дивлячись на світ Божими очима, – до цього закликав Папа Франциск молодь Бангладеш під час зустрічі в Коледжі Пресвятої Богородиці (Нотр-Дам) у Дацці. Так у суботу, 2 грудня 2017 р., закінчилася ХХІ Апостольська подорож Понтифіка. 
Як і у М’янмі, Святий Отець завершив візит спілкуванням із молодим поколінням країни. Ця зустріч стала справжнім святом віри з молитвою, піснями й традиційними танцями, повідомляє Радіо Ватикану.

Перед своєю промовою Папа вислухав свідчення двох молодих місцевих католиків, Упасами й Ентоні.

Зустріч, на яку зібралося понад 7 тисяч юнаків і дівчат, не тільки католиків, а й мусульман і вірних інших релігій, пройшла у спортивному комплексі Коледжу Пресвятої Богородиці – католицького вишу, заснованого 1949 року Згромадженням Святого Хреста. Коледж, який приймає студентів усіх віровизнань і релігій, вважають найкращим у країні. Він не отримує жодної фінансової підтримки з боку держави, а працює коштом жертводавців, спонсорів і батьків студентів.

«Нарешті ми разом!» – так Папа Франциск привітав зібрану молодь, подякувавши за теплу зустріч і наголосивши, що молодих людей об’єднує особливий ентузіазм і він сам у такій компанії молодіє. Цей ентузіазм пов’язаний із духом пошуку пригод, готовністю прямувати вперед, ризикувати.

Понтифік заохотив молодь завжди прямувати вперед, але вибирати правильну дорогу, а не безцільно блукати. Життєвим орієнтиром має бути мудрість, яка зроджується з віри. Господь Бог провадить нас, скеровуючи до Своєї благодаті. «Це не фальшива мудрість цього світу, – сказав Святий Отець. – Це мудрість, яку можна побачити в очах батьків і дідусів, які довіряють Богові. Як християни, можемо бачити в їхніх очах світло Божої присутності, світло, яке вони відкрили в Ісусі – Божій Мудрості (пор. 1 Кор. 1, 24). Щоб здобути цю мудрість, потрібно на світ, на життєві ситуації та проблеми, на все дивитися Божими очима. Ми отримуємо цю мудрість, коли починаємо бачити речі Божими очима, Божими цінностями».

На думку Папи Франциска, ця мудрість допомагає нам впізнати й відкинути фальшиві обіцянки щастя. Культура, яка їх дає, веде до егоїзму, наповнює серце темрявою та гіркотою. А Божа мудрість допомагає нам зрозуміти, як прийняти тих, хто діє та мислить відмінно від нас.

Божа мудрість також допомагає нам подивитися поза власні межі, щоб побачити скарби своєї культурної спадщини. «Ваша культура навчає шанувати людей похилого віку, – сказав Понтифік. – Старші люди допомагають нам цінувати тяглість поколінь. Вони несуть пам'ять і емпіричну мудрість, яка допомагає уникати повторення помилок минулого. Люди похилого віку мають харизму скорочувати відстані, бо забезпечують, щоб найважливіші цінності були передані дітям та онукам. Через їхні слова, їхню любов, почуття та присутність можемо зрозуміти, що історія не почалася з нами, що ми – частина давньої мандрівки людства, а ця реальність більша за нас. Поговоріть зі своїми батьками та дідусями, не витрачайте день з мобільним телефоном, ігноруючи навколишній світ!» – закликав Папа Франциск.

Повертаючись до свідчення Упасана та Ентоні, які закінчили свій виступ словами надії, він наголосив, що Божа мудрість зміцнює нашу надію і допомагає сміливо виходити назустріч майбутньому. «Ми, християни, знаходимо цю надію в особистій зустрічі з Ісусом у молитві й Таїнствах і в конкретній зустрічі з Ним у бідних, хворих, стражденних і покинутих. В Ісусі ми відкриваємо солідарність Бога, який постійно прямує поруч із нами».

Наприкінці зустрічі до Святого Отця із словами вдячності звернувся кардинал Патрік Д’Розаріо, архієпископ Дакки. Він подякував Папі за те, що той присвятив останню подію Апостольського візиту саме молоді, яка втішалась його присутністю, раділа разом із ним, побачила його, почула його голос. Після зустрічі з Папою молодь повертається додому з новим баченням майбутнього, з новою надією та готовністю діяти.  Ці молоді люди належать до різних конфесій і релігійних традицій, але майже всі навчаються в католицьких закладах, які стараються підтримувати міжрелігійну гармонію, пошану до життя й віри кожної людини.

«Дорога молоде, – сказав кардинал Д’Розаріо, – Папа звістив вам, що Бог вас любить і бажає, щоб ви любили одні одних. Його Святість виявив любов до вас і єдність з вами, влаштувавши цю унікальну зустріч. Подякуймо тепер Святому Отцеві!» І юнаки й дівчата разом із кардиналом радісно повторили: «Дякуємо тобі, Папо! Любимо тебе! Не забувай про нас! Згадай нас у своїх молитвах!»

Архієпископ Дакки також подякував Папі Францискові від імені всього багатоконфесійного народу Бангладеш, уряду, державних і недержавних установ, представників громадянського суспільства та всієї католицької спільноти.

По темі:
Папа до духовенства Бангладеш: Умійте розрізняти добре зерно і дбати про нього
Папа Франциск обговорив із єпископами Бангладеш виклики та здобутки місцевої Церкви
Папа: Світ потребує відкритих сердець вірних різних релігій

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий