Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Німеччині через брак ченців закривають абатство, засноване святим Бернардом Клервоським

У Німеччині через брак ченців закривають абатство, засноване святим Бернардом Клервоським

Майже через 900 років після того, як 1134 року його заснував французький ченець Бернард Клервоський, цистерціанське абатство Хіммерод у Західній Німеччині скоро назавжди замкне двері.
Про це постановила Конгрегація Мерерау – всесвітня асоціація цистерціанских монастирів, яка базується неподалік від Зальцбурга в Австрії. Абатство прямо підпорядковане Святому Престолу, а не архієпископії Зальцбурга.

Брак ченців і фінансові проблеми
Абатство Хіммерод уже уникнуло повного банкрутства шість років тому, але високі витрати на технічне обслуговування та зменшення кількості ченців унеможливили подальше збереження його як діючого монастиря. Про це розповів журналістам настоятель абат Йоганн.

Після закриття абатство передадуть Трірській римсько-католицькій дієцезії, де ще не знають, що робити з цією величезною спорудою.

Абат додав, що шестеро ченців, які зараз мешкають в обителі, матимуть можливість перейти в інші монастирі на свій вибір. Однак доля інших осіб, які тут працюють, наразі невизначена.

Для порівняння: в 1970-х роках в абатстві було близько сорока ченців.

Настоятель абатства розповів, що, попри болісну постанову закрити монастир, він налаштований оптимістично й вірить, що перспективи не зовсім похмурі. «Хіммерод залишиться духовним центром. Його стіни зберігають історію. Підкреслю: немає способу знищити це духовне місце, яке приваблювало людей протягом століть. Упевнений, що люди й надалі сюди приїздитимуть».

Він також висловив надію, що книгарня абатства, розплідник рослин і місце для риболовлі, які монастир орендує, надалі працюватимуть.

Цистерціанський орден
Цистерціанський орден було засновано 1098 року у відповідь на кризу в провідному абатстві того часу – Клюні. Перші цистерціанці шукали простішого й аскетичнішого життя, тож архітектура їхніх монастирів незабаром стала відома простотою й елегантністю. Орден значно посилив свій вплив за Бернарда Клервоського, поширившись по всій Європі, зокрема у Скандинавії й на Британських островах. Зростання ордену тривало аж до часів Реформації. Революції XVIII століття майже знищили цю спільноту.

Однак у XIX і XX століттях цистерціанських монастирів знову побільшало – їх стало близько ста. Останнім часом кількість цистерціанців зросла: з 1353 на 1990 рік до 1733 – на 2014.

Сьогодні найбільше осередків ордену розташовано в Європі (особливо у Франції, Німеччині, Австрії, Іспанії) та США. По одному монастиреві є в Австралії і Новій Зеландії.

Цистерціанці – самітники, в їхньому духовному житті велику роль відіграють аскетичні практики та спроглядання. Для храмів ордену характерна майже повна відсутність коштовностей, живопису, розкішних інтер'єрів.

КМЦ нагадує, що у 2016 році у Німеччині було закрито півтисячі парафій.

Джерело - Сибирская Католическая газета

По темі:
У Німеччині виявили найстарішу друковану версію Біблії
Німеччина: єпископи проти одностатевих «шлюбів»


Новини зі світу Проголошені блаженними дев’ять іспанських семінаристів, замучених за віру Немає більшої любові над ту, коли хто життя віддає за ближнього. Цього вчать нас мученики всіх часів. Серед них – дев’ятеро молодих семінаристів, переслідуваних і вбитих за віру, яких Церква проголосила блаженними в суботу, 9 березня 2019 року, під час урочистої Меси в іспанському місті Ов’єдо, яку очолив кардинал Джованні Анджело Беччіу, префект Конгрегації в справах визнання святих.