Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Розпочалися духовні вправи Папи й Римської курії
16:11 Понеділок 0 885
11-03-2019, 16:11

Розпочалися духовні вправи Папи й Римської курії

Папа Франциск разом із найближчими співробітниками до суботи перебуватиме в Ариччі, де молитиметься й роздумуватиме під час великопісних духовних вправ.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Бажаю всім, аби щойно розпочатий великопісний шлях був багатий плодами, і прошу вас пам’ятати в молитвах мене і працівників Римської курії: цього вечора ми розпочинаємо тиждень духовних вправ», – попрощався Папа Франциск із вірними після молитви «Ангел Господній» у неділю, 10 березня 2019 року.

Через кілька годин він разом із очільниками ватиканських дикастерій вирушив до реколекційного осередку отців паулінів «Дім Божественного Учителя», що в містечку Аричча, розташованому 30 кілометрів від Рима. Увечері тут розпочалися реколекції для всієї Римської курії. Це час молитви, слухання духовних конференцій, поглиблених роздумів над Святим Письмом і докладного іспиту сумління.

Майже сторічна традиція

Традицію спільних реколекцій Папи й Римської курії запровадив 1925 року Пій ХІ, запросивши двох священиків-єзуїтів провести таку духовну віднову протягом першого тижня Адвенту. Майже через сорок років, 1964 року, святий Папа Павло VI переніс ці реколекції на великопісний період. Аж до понтифікату Пія ХІІ їх проводили лише члени Товариства Ісусового, та згодом очільниками духовних вправ змогли бути кардинали, єпископи та представники різних чернечих родин.

Майже 90 років ці реколекції відбувалися безпосередньо у Ватикані. Папа Франциск – перший єзуїт на Петровому престолі – за звичаєм, властивим членам Товариства Ісусового, вирішив звершувати духовну віднову у відокремленому й тихому місці, подалі від звичнойго помешкання та щоденної праці, сприяючи якомога кращому зосередженню духа. Папа зазвичай їздить до Ариччі автобусом разом із усіма учасниками реколекцій.

Розпорядок духовних вправ

Реколекції розпочалися вступними роздумами на тему «Ми тут саме для цього», Євхаристійною адорацією та молитвою вечірні. Наступними днями ранкова Свята Меса розпочинатиметься о 7:30, після неї буде вранішня реколекційна наука й медитація. Пообідня наука й медитація розпочинатимуться о 16:30, а після них буде час на вечірню та Євхаристійну адорацію. Останнього дня реколекцій, 15 березня, відбудуться лише ранкова наука й медитація, після яких учасники духовних вправ повернуться до Ватикану.

Під проводом бенедиктинського абата

Провести духовні вправи для Римської курії Папа Франциск запросив абата-бенедиктинця отця Бернардо Франческо Марію Джанні, настоятеля абатства святого Мініата (Флоренція), що належить до бенедиктинської Конгрегації Пресвятої Богородиці з Монте-Оліветто. П’ятдесятирічний ченець належить до італійського бенедиктинського центру історичних студій і редколегії часопису «L’Ulivo», присвяченого темі монастирської культури, співпрацює з Міжнародним товариством вивчення латинського Середньовіччя. Папі та його найближчим колегам він запропонує роздуми на тему «Місто гарячих прагнень. Пасхальні погляди й жести в житті світу».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.