Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Духовні вправи Папи й Курії: подбати про серце, щоб розпізнати Божу присутність
14:39 Вівторок 0 60
12-03-2019, 14:39

Духовні вправи Папи й Курії: подбати про серце, щоб розпізнати Божу присутність

У неділю, 10 березня 2019 року, Папа Франциск разом із найближчими співробітниками з Римської курії вирушив автобусом до містечка Ариччі поблизу Рима, де в реколекційному осередку «Дім Божественного Учителя» розпочалися духовні вправи, які проводить абат-бенедиктинець Бернардо Джанні. До 15 березня Папа не проводитиме ніяких офіційних чи приватних зустрічей, зокрема й загальної аудієнції в середу, 13 березня. Саме в атмосфері реколекцій він відсвяткує шосту річницю понтифікату, яка припадає на той самий день.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Увечері отець Бернардо виголосив вступну конференцію до роздумів, тема яких – «Місто гарячих прагнень. Пасхальні погляди та жести в житті світу». Ці реколекції натхнені віршем італійського письменника Маріо Луці під назвою «Для цього ми тут», у якому йдеться про погляд на Флоренцію з пагорба, де розташоване бенедиктинське абатство святого Мініата.

Погляд на пустелі наших міст

Священик заохотив слухачів до «погляду благодаті й удячності», до «погляду віри» на місто, яке часто пропонує «попіл, де згасло полум’я». Ідеться про погляд згори, але «не піддаючись спокусі лукавого», який пропонує заволодіти речами цього світу, панувати над ними, але «поглядом, спонукуваним Святим Духом і Господнім словом, поглядом контемпляції, вдячності, пильності й пророцтва». «Це погляд, якому неважко розпізнати, як часто, і то надто часто, наші міста насправді є пустелями!» – наголосив він.

Наново запалити полум’я любові


За словами о. Джанні, йдеться про погляд, який спонукає наново розпалити полум’я, щоб знову дарувати справжнє життя у Христі, аби місто й міста, на які сполядаємо, «завдяки святості Церкви» заново запалали полум’ям любові. «Для того, – сказав він, – щоб наша душпастирська діяльність, наша опіка над ввіреними нам людьми, над довіреним нам народом, а навіть і над людством, яке нам ввірив Господь, могла дійсно стати живим полум’ям гарячих прагнень, щоб наші міста знову стали прекрасним садом миру, справедливості й гармонії».

Де є любов, там є погляд

Цитуючи середньовічного містика Рікардо ді Сан-Вітторе: «де є любов, там є погляд», проповідник вказав на необхідність розпізнавати «сліди й підказки», які Господь залишає в нашій історії, в нашому житті. Саме в світлі цієї любові слід розглядати погляд Ісуса на Єрусалим і на всіх тих, кого Він зустрічав.

«Дозвольмо Йому дивитися на нас. Ісус – це наш гуманізм, дозвольмо, аби Його запитання: “А ви що кажете, ким я є?” викликало в нас неспокій. Піддаймося Його поглядові, щоб навчитися дивитися так як Він», – заохотив священик, наводячи випадки з Євангелії, де розповідається про погляд Ісуса на юнака, якого Він полюбив, на Закхея.

Навернення серця

За словами отця Бернардо Джанні, йдеться також про погляд, який проганяє побоювання не розпізнати Господа, Який надходить, погляд, що перемінює серце. Святий Августин повчав, що «коли ти не є уважним до свого серця, ніколи не знатимеш, чи Ісус навідується до тебе». Отож, необхідно заопікуватися серцем, «що є одним із важливих завдань на ці дні». Йдеться про те, щоб мати «уважне серце в процесі навернення», яке завдяки пам’яті «відкривається на розпізнавання присутності Бога в нашій історії та на нечувану й палку надію».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий