Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Проголошені блаженними дев’ять іспанських семінаристів, замучених за віру

Проголошені блаженними дев’ять іспанських семінаристів, замучених за віру

Немає більшої любові над ту, коли хто життя віддає за ближнього. Цього вчать нас мученики всіх часів. Серед них – дев’ятеро молодих семінаристів, переслідуваних і вбитих за віру, яких Церква проголосила блаженними в суботу, 9 березня 2019 року, під час урочистої Меси в іспанському місті Ов’єдо, яку очолив кардинал Джованні Анджело Беччіу, префект Конгрегації в справах визнання святих.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Іспанія на порозі громадянської війни

1934 рік для північноіспанського регіону Астурії був дуже важким: почастішали страйки шахтарів, ліві анархічні сили об’єдналися для того, аби скасувати конституцію Іспанської Республіки та запровадити соціалістичний лад. Це були початки відомої в історії Іспанської громадянської війни, що тривала від 1936 до 1939 року і, в свою чергу, стала прелюдією до Другої світової війни. Повстання в Астурії, старанно підготоване попередніми місяцями, розпочалося 5 жовтня 1934 року. Сутички охопили весь регіон, але найкривавіші бої відбулися в місті Ов’єдо, де багато людей, а особливо, священиків, семінаристів і богопосвяченних осіб, були вбиті без будь-якої причини. Як зазначив кардинал Джованні Анджело Беччіу в інтерв’ю для Vatican News, 6832 представників духовенства стали жертвами Громадянської війни в Іспанії, не враховуючи всіх мирян, що загинули лише через те, що визнавали католицьку віру.

Семінаристи з Ов’єдо – свідки незламної віри

По завершенні літніх канікул 1934 року, проведених в родині, Анхель Квартас Крістобаль, як і багато інших семінаристів, повинен був повернутися до Вищої семінарії в Ов’єдо, де кілька місяців перед тим отримав піддияконські свячення. Анхель був восьмим з дев’яти дітей в сім’ї. Не зважаючи на прохання рідних не повертатися до семінарії, він вирушає до Ов’єдо, де на нього, як і на п’ятьох інших семінаристів, чекає мученицька смерть. Ось ким були ці п’ять семінаристів: Маріано Суарес Фернандес вирішив повернутися до семінарії, бо того року він повинен був скласти обіти; Хесус Прєто Лопес походив з надзвичайно вбогої сім’ї, його навчання оплачував парох; Сесар Ґонсало Сурро Фанхул помирав зі словами на устах: «Слава Цареві Христові! Хай живе католицька Іспанія!»; Хосе Марія Фернандес Мартінес, син шахтаря, що виріс без матері; Хуан Хосе Кастаньйон Фернандес, якому виповнилося лише 18 років, був наймолодшим серед закатованих. Найстаршому було 24 роки.

Мученики 1936-1937 років

«Атеїзм мав стати новим обличчям тогочасної країни», – пояснив кардинал Беччіу, розповідаючи про поширення насилля, що охопило Іспанію під час Громадянської війни. Ця ідеологія забрала життя багатьох людей, серед яких були також інші три семінаристи, проголошені сьогодні блаженними: Мануель Олай Калунґа, якому спочатку вдалося уникнути ворожих рук, але після року його знайшли і вбили; Сіксто Алонсо Евія, якого заарештували разом з батьком і довго утримували в місцевій парафії, перетвореній на в’язницю, перш ніж замучити в 1937 році. І врешті, Луіс Прадо Ґарсія, який пройшов військову службу і якого вбили на узбережжі в місті Хіхон. «Перед цими постатями я почуваюся маленьким, – зазначив на завершення інтерв’ю кардинал Беччіу. – Їхнє мучеництво закликає мене і всіх священиків жити своїм покликанням в повноті і непохитності».