Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Німеччині виявили найстарішу друковану версію Біблії
12:13 Вівторок 0 967
26-09-2017, 12:13

У Німеччині виявили найстарішу друковану версію Біблії

У бібліотеці Аугсбурга (Німеччина) виявили фрагмент Біблії, який був випущений німецьким першодрукарем Йоганном Гутенбергом в першій половині 1450-х років, повідомляє Хроніка.інфо з посиланням на Букви.

Сторінка Біблії, яка вважається точкою відліку книгодрукування, протягом століть використовувалася як обкладинка для іншої книги.

Поки що науковці не з'ясували, коли і кем Біблія Гуттенберга була розділена на окремі сторінки.

На сьогоднішній день збережено менше 50 з 180 екземплярів цієї Біблії, випущеної Гутенбергом. Кажен з них вартує по кілька мільйоні євро.

ДОВІДКА: Йоганн Гутенберг - німецький першодрукар. В середині 1440-х років створив спосіб друкарства «рухливими» буквами, що зробило величезний вплив не тільки на європейську культуру, але і на всесвітню історію. Винахід Гутенберга полягав в тому, що він виготовляв з металу «рухливі» опуклі букви, вирізані в зворотному порядку (в дзеркальному відображенні), набирав з них рядки і за допомогою спеціального преса відтискував на папері. У 1450-х роках він відлив не менше п'яти різних шрифтів, надрукував латинську граматику Елія Доната (кілька листів його збереглися аж до наших днів і зберігаються в Національній бібліотеці в Парижі), кілька папських індульгенцій і, нарешті, дві Біблії.

Джерело - slovo.today з посиланням на Багнет


По темі:

Статистика Німеччини за 2016 рік: півтисячі закритих парафій

Німеччина: єпископи проти одностатевих «шлюбів»

Новини зі світу 11:01 П'ятниця 0 126 Єпископи Євросоюзу про захист життя та права на спротив сумління Постійний Комітет Комісії єпископатів Європейського Союзу (COMECE) звернувся до голови Європейського Парламенту щодо резолюції про так зване право на аборти у Польщі, наголошуючи на тому, що законодавство ЄС не передбачає такого права, а фундаментальним принципом діяльності союзу є діяти виключно в рамках повноважень, наданих державами-членами й невтручання в їхні ексклюзивні компетенції.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.