Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Діти не мають бути позбавлені права на спокійне дитинство
11:11 Неділя 0 86
10-09-2017, 11:11

Папа: Діти не мають бути позбавлені права на спокійне дитинство

Дитячі страждання викликають біль, і ми не можемо миритися з тим, що дітей позбавляють права прожити дитинство в радості та спокої. На цьому наголосив Папа Франциск, відвідуючи в суботу, 9 вересня 2017 року, «Дім святого Йосифа» – осередок Медельїнської архідієцезії, який надає допомогу сиротам і дітям, які зростають у скрутних обставинах чи стали жертвами насильства. Особливого гостя вітали близько 300 дітей, персонал і волонтери.

Святіший Отець подякував Клаудії Ісенії за «сміливе свідчення». «Слухаючи про всі труднощі, через які ти перейшла, мені спадали на думку та в серце несправедливі страждання багатьох дітей в усьому світі, які були й досі стають невинними жертвами злоби деяких людей», – зауважив він, додаючи:

«Також і Дитя Ісус був жертвою ненависті й переслідування; також і Він мусів втікати разом зі Своєю родиною, залишити Свою землю та Свій дім, аби врятуватися від смерті. Бачити страждання дітей викликає біль душі, бо діти є Ісусовими улюбленцями. Ми не можемо погодитися з тим, аби вони зазнавали поганого ставлення, щоб були позбавлені права прожити своє дитинство в спокої та радості, з тим, щоб їм було заперечене майбутнє надії».

У цьому контексті Папа наголосив, що «Ісус ніколи не покидає тих, які страждають». Підтвердженням Ісусової любові є згаданий осередок, бо Ісус діє «через турботливу опіку всіх добрих людей», які дбають про те, щоб цей дім був родинним домом, в якому «відчуваємо, що нас люблять, захищають, приймають, супроводжують та дбають про нас».

Зважаючи на те, що осередок має покровителем святого Йосифа, Святіший Отець зауважив: «Ви перебуваєте в добрих руках». Адже святий Йосиф, як розповідає Євангелія від Матея, почувши заклик ангела, відразу вчинив те, що Бог йому наказував, та разом з Пресвятою Родиною пустився в дорогу до Єгипту, аби врятувати Дитя Ісуса від заздрісного шалу Ірода.

«Я впевнений, що подібно до того, як святий Йосиф оборонив і захистив від небезпек Пресвяту Родину, він так само захищає, оберігає та супроводжує вас. А поряд з ним, також Ісус і Марія, бо святий Йосиф не може бути без Ісуса та Марії», – сказав Папа, а тоді звернувся з окремим словом до всіх тих, які в цьому та інших осередках приймають та опікуються дітьми, «які вже змалку пізнали страждання і біль»:

«Хочу пригадати про дві дійсності, яких не може забракнути, бо вони є частиною християнської ідентичності: любов, яка вміє розгледіти Ісуса в найменших і в найслабших, та священний обов’язок приводити дітей до Ісуса. У виконанні цього завдання, в якому не бракує ні радощів, ні клопотів, ввіряю також і вас під опіку святого Йосифа. Вчіться від нього: нехай його приклад надихає вас і допомагає в сповненому любові дбанні про цих найменших».

Джерело: Радіо Ватикану

 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 15:24 Середа 0 44 Землетрус у Мексиці: співчуття та допомога італійської організації «Caritas»
Італійський відділ організації «Caritas» опублікував прес-реліз з приводу нового сильного землетрусу, що сколихнув Мексику 19 вересня 2017 р., саме в річницю страшного землетрусу 1985 року.