Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 7 липня, п`ятниця
10:13 П'ятниця 0 419
7-07-2017, 10:13

Літургійні читання на 7 липня, п`ятниця

(зел) П'ятниця XIIIзвичайного тижняАбо (біл) Перша П'ятниця місяця
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ  Бут 23, 1-4. 19; 24; 1-8. 62-67
Читання з Книги Буття
Було ж віку Сари сто двадцять сім років. І вмерла Сара в Кіріят-Арбі, себто в Хевроні, в Ханаан-краю. Тож Авраам увійшов справляти жалобу по Сарі та плакати по ній. Потім Авраам устав від мертвої своєї і промовив до синів Хета, кажучи: «Чужинець я і за­хожий у вас. Дайте мені серед вас посілість на гріб, щоб я міг похо­вати мою мертву». Після придбання посілості Авраам поховав Сару, свою жінку, в печері на полі Махпела, проти Мамре, тобто Хеврону, в Ханаан-краю. Постарівся віком Авраам, і Господь бла­гословив Авраама в усьому. Тоді Авраам сказав своєму слузі, най­старшому в його господі, що правив усім його маєтком: «Поклади лишень руку під моє стегно. Я заклинаю тебе Господом, Богом неба й Богом землі, що не візьмеш ти моєму синові жінку з дочок ханаа-нян, серед яких я перебуваю, а підеш у мій край, до рідні моєї, і візьмеш жінку синові моєму Ісаакові». Слуга ж мовив до нього: «А якщо жінка не захоче йти за мною в край цей, чи маю відвести твого сина назад у край, звідки ти вийшов?» Тоді Авраам відповів йому: «Гляди, щоб ти не відводив туди мого сина! Господь, Бог неба, який вивів мене з дому мого батька та з мого рідного краю, і який говорив до мене та клявся мені словами: "Потомству твоєму дам Я цю зем­лю", - Він пошле свого ангела перед тобою і візьмеш звідтіля жінку моєму синові. А як жінка не захоче йти з тобою, то ти будеш вільний від тієї клятви, якою мені поклявся. Тільки сина мого туди не повертай!» Пройшло багато часу. Ісаак вертався від місця, де була криниця Лахаї-Рої, бо він жив у краї Негев. Надвечір вийшов Ісаак пройтися в полі. Підвів свої очі й бачить - ось ідуть верблюди. Ревека також підняла очі й, побачивши Ісаака, зійшла з верблюда, та й каже до слуги: «Хто цей чоловік, який йде полем нам на­зустріч?» Слуга ж відрік: «Це мій пан». Тоді вона взяла намітку та й накрилась. І розповів слуга Ісаакові все, що вчинив. Тоді ввів її Ісаак у шатро Сари, своєї матері, і взяв він Ревеку та й стала вона йому за жінку. Він же полюбив її, і було це для нього розрадою після смерті матері своєї. Слово Боже.
 
Респонсорійний Псалом       Пс 106,1-2.3-4аб. 4в-5
Прославте Бога, бо Господь наш добрий.
Прославляйте Господа, бо Він добрий, *
бо Його милість навіки.
Хто розкаже про величні діла Господні, *
хто розголосить про Нього всю хвалу?
 
Блаженні ті, які дотримуються права *
і праведно повсякчас поступають!
Згадай нас, Господи, *
коли свій народ милувати будеш.
 
Відвідай нас своїм спасінням, *
щоб я бачив добробут Твоїх обранців,
радів щастям Твого народу, *
хвалився спадщиною Твоєю.
 
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ    Mт11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі втомлені та обтяжені -
і Я вас облегшу!
 
ЄВАНГЕЛІЄ Mт 9,9-13
Читання святого Євангелія від Матея
Того часу, відходячи з Капернаума, Ісус запримітив чоловіка, який сидів на митниці, і котрий звався Матеєм, та й каже йому: «Іди за Мною!» Той підвівся і пішов слідом за Ним. І коли Він сидів при столі в домі, прийшло багато митників та грішників, і посідали вони з Ісусом та Його учнями. Побачивши це, фарисеї сказали Його учням: «Чому це ваш Учитель їсть з митниками та грішниками?» Він же, почувши, відповів: «Не здорові потребу­ють лікаря, а хворі. Ідіть же й навчіться, що то значить: "хочу ми­лосердя, а не жертви", адже Я прийшов закликати не правед­ників, а грішників». Слово Господнє.
 


Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 09:02 Неділя 0 581 13 жовтня – довільний спомин блаженного Гонората Козьмінського Народився Гонорат Козьмінський (1829–1916) у польському місті Біла Підляська, у глибоко побожній родині. Під час хрещення отримав чотири імені: Флорентин, Вацлав, Ян і Стефан – однак називали його лише Вацлавом.