Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Заява Президента Папської Академії Pro Vita у справі Чарлі Ґарда
14:19 П'ятниця 0 843
30-06-2017, 14:19

Заява Президента Папської Академії Pro Vita у справі Чарлі Ґарда

Маленькому Чарлі, англійському немовляті, що народилося 10 місяців тому з рідкісною хворобою, сьогодні вимикають систему життєзабезпечення. Лондонські лікарі вважають його невиліковним.
Його батьки програли юридичні змагання, які дісталися аж до Європейського суду прав людини, і не зможуть за власний рахунок перевезти малюка до США, щоб узяти участь в експериментальному лікуванні.
Християни різних конфесій у всьому світі моляться за маленького Чарлі, якому загрожує смерть від удушення. Президент Папської Академії «За життя» архієпископ Вінченцо Палья звернувся з закликом шанувати волю батьків. «Історія англійського немовляти Чарлі Ґарда та його батьків вражає всіх нас багажем болю й надії, який має в собі», – читаємо у зверненні ієрарха, який запевняє свою близькість батькам і всім, хто змагався разом із ними.
Президент Папської Академії «За життя» посилається на комюніке, яке оприлюднила Конференція єпископів Англії й Уельсу. Там зокрема знаходимо визнання складності ситуації та болю батьків. У тексті наголошено, що «в жодному випадку не можна вдаватися до вчинку, який умисно перериває життя, зокрема припиняти живлення та гідратацію», та визнано й «обмеженість того, що можна зробити в межах служіння хворому, яке не має перериватися аж до природної смерті».
У світлі енцикліки святого Йоана Павла ІІ «Євангеліє життя» архієпископ Палья підкреслює, що ми «мусимо вдаватися до всіх заходів, які сприяють здоров'ю хлопчика, але водночас визнати обмеження медицини» – тобто «треба уникати будь-яких занадто непропорційних чи обтяжливих проявів так званої надмірної терапевтичної настирливості». Крім того, «потрібно шанувати й вислухати волю батьків» та «допомогти їм розпізнати обтяжливі особливості їхнього становища», не залишаючи їх самотніми в ухваленні таких болючих рішень.
«Коли терапевтичний союз між пацієнтом (у даному випадку – його батьками) та лікарями розривається, все стає набагато складнішим, змушуючи вдаватися до крайніх аргументів юридичного шляху, приносячи загрозу ідеологічної та політичної інструменталізації, яких слід завжди уникати, та медійного галасу, іноді, як це не сумно, поверхового», – підсумовує Президент Папської Академії «За життя».
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
«Церква в плюралістичній Європі». Зустріч Секретарів європейських єпископатів
Папа Франциск зустрівся з представниками Європейської Федерації Родинних Асоціацій
Єпископи Панами розповіли Папі про приготування до Всесвітнього Дня Молоді 2019
Новини з Ватикану 13:00 П'ятниця 0 83 «Оглядач вулиці»: ініціатива «L'Osservatore Romano», щоб дати голос невидимим Спеціальний проект Дикастерії в справах комунікацій, у здійсненні якого представники світу культури й журналістики співпрацюватимуть із бідними, виходитиме у світ щомісяця в першу неділю.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.