СВ. ЛЕВА ВЕЛИКОГО, ПАПИ І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ
(біл) Обов’язковий спомин
(біл) Обов’язковий спомин
Я – син світла. Тому мої слова та вчинки – вже не тільки мої, а Ісусові. Тому мені не потрібно наслідувати хитрощі синів світу цього. Я не мушу їх боятися. Не повинен також брехати та обманювати. Міць Духа робить мене здатним жити у правді, чесності й мирі. Господи, наповни мене сьогодні своєю мудрістю й міццю!
Св. Лев народився близько 400 року. В 440 році його було обрано Папою. Невпинно боровся з єресями і зміцнював дисципліну в Церкві. Збереглося близько двохсот листів, у яких він викладає вчення Церкви, а також сто промов, проголошених римлянам у різні свята. Ці промови дозволяють нам пізнати богословські знання святого Папи, а також літургійне життя Риму за його часів. Особистим проханням до Атілли, короля гунів, і Гензерика, короля вандалів, він вберіг Рим від знищення. Великий Папа помер 10 листопада 461 року.
АНТИФОН НА ВХІД
Господь уклав з ним союз миру * і поставив його пастирем, * щоб досто їнство священства належало йому навіки
.
КОЛЕКТА
Боже, Ти не дозволяєш, щоб пекельні брами перемогли Твою Церкву, міцно збудовану на скелі Апостолів; † вчини, щоб за заступництвом святого Лева, Папи, * вона, перебуваючи у Твоїй істині, отри- мала вічний мир. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 15, 14-21
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Певний я, мої брати, за вас, що ви сповнені доброти, сповнені всякого знання і можете інших навчити. Написав я вам дещо сміливіше, брати, мовби нагадуючи вам через благодать, дану мені від Бога, що я є служителем Ісуса Христа між язичниками, виконуючи священицьке служіння Божого Євангелія, щоби жертва язичників виявилася прийнятною й була освячена Духом Святим. Тож я маю чим похвалитися в Христі Ісусі щодо Божих справ, бо не смію говорити про те, чого не вчинив Христос через мене для навернення язичників – словом і ділом, силою знамень і чудес, силою Божого Духа. Отже, від Єрусалима та його околиць і аж до Ілірика я завершив Євангеліє Христа. До того ж намагався благовістити не там, де вже було відоме Ім’я Христа, щоб не будувати на чужій основі, як і написано: «Ті, кому не сповіщено про Нього, побачать, і ті, які не почули, зрозуміють». Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 98, 1. 2-3аб. 3в-4
Серед народів Бог явив спасіння.
Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені принесла спасіння Його правиця, *
Його святе рамено.
Серед народів Бог явив спасіння.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою справедливість.
Він згадав свою милість і свою правду *
домові Ізраїля.
Серед народів Бог явив спасіння.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ 1 Йн 2, 5
Алілуя, алілуя, алілуя.
Хто дотримується Христового слова,
в тому Божа любов справді є досконалою.
ЄВАНГЕЛІЄ Лк 16, 1-8
† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу Ісус сказав до своїх учнів: «Був один багатий чоловік, котрий мав управителя, якого звинуватили, нібито він розтрачує його майно. Покликавши його, сказав йому: “Що це я чую про тебе? Дай звіт за своє управління, бо більше не зможеш керувати”. Став міркувати собі управитель: “Що маю робити, адже мій пан позбавляє мене управління? Копати не маю сили, жебракувати соромлюся. Знаю, що зроблю, щоб, коли буду усунений від управління, прийняли мене до своїх домів”. І, покликавши кожного з боржників свого пана, запитав першого: “Скільки винен ти моєму панові?” Той відповів: “Сто мірок олії”. І сказав він йому: “Візьми свою розписку, швидко сідай і напиши: п’ятдесят”. Потім запитав другого: “А ти скільки винен?” Той відказав: “Сто мірок пшениці”. Каже йому: “Візьми свою розписку й напиши: вісімдесят”. І похвалив пан нечесного управителя, бо той мудро вчинив. Адже сини цього світу мудріші від синів світла у своєму роді». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні Церква згадує святого Лева Великого, Папу і Вчителя Церкви; за його заступництвом вознесімо до Господа наші смиренні прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Господь оберігав її своїм потужним раменом і дарував їй свій мир.
2. Молімося за Святішого Отця, главу Католицької Церкви, щоб він, за заступництвом своїх святих попередників, з упованням та радістю вів довірену йому паству до Небесного Царства.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про благо громадян своїх країн і керували державами згідно із законами Божими та людськими.
4. Молімося за богословів та студентів духовних семінарій, щоб вони щиро шукали істину і були вірними своєму покликанню.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь допустив їх до участі у вічній радості.
6. Молімося за нас, щоб ми своїм життям були прикладом істинних християн і удостоїлися отримати у спадщину Небесне Царство.
Просимо Тебе, Господи: вислухай наші смиренні прохання і за заступництвом святого Лева, Папи і Вчителя Церкви, бережи свою паству від усякого зла. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Складаючи дари, просимо Тебе, Господи: освіти милостиво свою Церкву, † щоб Твоя паства всюди досягала успіху, * а її пастирі, керовані Тобою, були угодними Твоєму Імені. Через Христа, Господа нашого.
ПРЕФАЦІЯПРОСВЯТИХПАСТИРІВ
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. З радістю віддаємо честь святому Н., якого Ти дав своєму народові як ревного пастиря. * Його приклад зміцнює нас у доброму житті, його слова нас навчають, * а його заступництво випрошує нам Твою опіку. Тому зі сонмами Ангелів та Святих * співаємо Тобі гімн слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Сказав Петро Ісусові: Ти – Христос, Бога живого Син. * Ісус сказав до нього: Ти – Петро (скеля) * і Я на цій скелі збудую Мою Церкву. (Мт 16, 16.18)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милосердний Боже, веди милостиво свою Церкву, укріплену святою поживою, † щоб під Твоїм всевладним керівництвом вона отримувала все більшу свободу * і непохитно тривала у непорушності віри. Через Христа, Господа нашого.