Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Літургія на кожний день. 10 листопада, п`ятниця
19:38 Четвер 0 129
9-11-2017, 19:38

Літургія на кожний день. 10 листопада, п`ятниця

СВ. ЛЕВА ВЕЛИКОГО, ПАПИ І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ
(біл) Обов’язковий спомин

Я – син світла. Тому мої слова та вчинки – вже не тільки мої, а Ісусові. Тому мені не потрібно наслідувати хитрощі синів світу цього. Я не мушу їх боятися. Не повинен також брехати та обманювати. Міць Духа робить мене здатним жити у правді, чесності й мирі. Господи, наповни мене сьогодні своєю мудрістю й міццю!

Св. Лев народився близько 400 року. В 440 році його було обрано Папою. Невпинно боровся з єресями і зміцнював дисципліну в Церкві. Збереглося близько двохсот листів, у яких він викладає вчення Церкви, а також сто промов, проголошених римлянам у різні свята. Ці промови дозволяють нам пізнати богословські знання святого Папи, а також літургійне життя Риму за його часів. Особистим проханням до Атілли, короля гунів, і Гензерика, короля вандалів, він вберіг Рим від знищення. Великий Папа помер 10 листопада 461 року.

АНТИФОН НА ВХІД

Господь уклав з ним союз миру * і поставив його пастирем, * щоб досто їнство священства належало йому навіки
.
КОЛЕКТА

Боже, Ти не дозволяєш, щоб пекельні брами перемогли Твою Церкву, міцно збудовану на скелі Апостолів; † вчини, щоб за заступництвом святого Лева, Папи, * вона, перебуваючи у Твоїй істині, отри- мала вічний мир. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 15, 14-21

Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Певний я, мої брати, за вас, що ви сповнені доброти, сповнені всякого знання і можете інших навчити. Написав я вам дещо сміливі­ше, брати, мовби нагадуючи вам че­рез благодать, дану мені від Бога, що я є служителем Ісуса Хри­ста між язичниками, виконуючи священицьке служіння Божого Євангелія, щоби жертва язичників ви­явилася прийнятною й була освячена Духом Святим. Тож я маю чим похвалитися в Хри­сті Ісусі щодо Божих справ, бо не смію говорити про те, чого не вчинив Христос через мене для навернення язичників – сло­вом і ділом, силою знамень і чудес, силою Бо­жого Духа. Отже, від Єрусалима та йо­го околиць і аж до Ілірика я за­вер­шив Євангеліє Христа. До того ж намагався благовіс­тити не там, де вже було відоме Ім’я Христа, щоб не будувати на чужій ос­нові, як і написано: «Ті, кому не спо­віщено про Нього, побачать, і ті, які не почули, зрозуміють». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 98, 1. 2-3аб. 3в-4

Серед народів Бог явив спасіння.

Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені принесла спасіння Його правиця, *
Його святе рамено.

Серед народів Бог явив спасіння.

Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою справедливість.
Він згадав свою милість і свою правду *
домові Ізраїля.

Серед народів Бог явив спасіння.

Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ 1 Йн 2, 5

Алілуя, алілуя, алілуя.
Хто дотримується Христового слова,
в тому Божа любов справді є доско­налою.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 16, 1-8

† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу Ісус сказав до своїх учнів: «Був один багатий чоловік, котрий мав управителя, якого звинуватили, нібито він розтрачує його майно. Покликавши його, сказав йому: “Що це я чую про тебе? Дай звіт за своє управління, бо більше не змо­жеш керувати”. Став міркувати собі упра­ви­тель: “Що маю робити, адже мій пан позбавляє мене управління? Ко­па­ти не маю сили, жебракувати сором­люся. Знаю, що зроблю, щоб, коли буду усунений від управління, прийняли мене до своїх домів”. І, покликавши кожного з борж­ників свого пана, запитав першого: “Скільки винен ти моєму панові?” Той відповів: “Сто мірок олії”. І ска­зав він йому: “Візьми свою роз­писку, швидко сідай і напиши: п’ят­десят”. Потім запитав другого: “А ти скіль­ки винен?” Той відказав: “Сто мірок пшениці”. Каже йому: “Візьми свою розписку й напиши: вісімдесят”. І похвалив пан нечесного упра­ви­теля, бо той мудро вчинив. Адже си­ни цього світу мудріші від синів світла у своєму роді». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Сьогодні Церква згадує святого Лева Великого, Папу і Вчителя Церкви; за його заступництвом вознесімо до Господа наші смиренні прохання:

1. Молімося за святу Церкву, щоб Господь оберігав її своїм потужним раменом і дарував їй свій мир.
2. Молімося за Святішого Отця, главу Католицької Церкви, щоб він, за заступництвом своїх святих попередників, з упованням та радістю вів довірену йому паству до Небесного Царства.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про благо громадян своїх країн і керували державами згідно із законами Божими та людськими.
4. Молімося за богословів та студентів духовних семінарій, щоб вони щиро шукали істину і були вірними своєму покликанню.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь допустив їх до участі у вічній радості.
6. Молімося за нас, щоб ми своїм життям були прикладом істинних християн і удостоїлися отримати у спадщину Небесне Царство.

Просимо Тебе, Господи: вислухай наші смиренні прохання і за заступництвом святого Лева, Папи і Вчителя Церкви, бережи свою паству від усякого зла. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Складаючи дари, просимо Тебе, Господи: освіти милостиво свою Церкву, † щоб Твоя паства всюди досягала успіху, * а її пастирі, керовані Тобою, були угодними Твоєму Імені. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯПРОСВЯТИХПАСТИРІВ

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемо­гутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. З ра­дістю віддаємо честь святому Н., якого Ти дав своєму народові як ревного пастиря. * Його приклад зміцнює нас у доброму житті, його слова нас навчають, * а його заступництво випрошує нам Твою опіку. Тому зі сонмами Ангелів та Святих * співаємо Тобі гімн слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Сказав Петро Ісусові: Ти – Христос, Бога живого Син. * Ісус сказав до нього: Ти – Петро (скеля) * і Я на цій скелі збудую Мою Церкву. (Мт 16, 16.18)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Милосердний Боже, веди милостиво свою Церкву, укріплену святою поживою, † щоб під Твоїм всевладним керівництвом вона отримувала все більшу свободу * і непохитно тривала у непорушності віри. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий