Чекати когось упродовж дня? Це можливе. Однак яким вимогливим є чекати на когось уночі, коли час відпочивати. Потрібно себе перемагати, мотивувати, щоб прийняти очікуваного гостя з радістю, теплотою, без будь- яких звинувачень, що в такий час нікуди не ходять. Хто так чинить, той не лише вірний, а й доброчесний. Молімося, щоб ми були доброчесними людьми не лише в очевидних ситуаціях, але й в кожній миті нашого життя.
Св. ЙОСИФА БІЛЬЧЕВСЬКОГО, єпископа (біл) Обов’язковий спомин
Св. Йосиф Більчевський народився 26 квітня 1860 року в Польщі. У 1884 році закінчив духовну семінарію і прийняв рукоположення у пресвітери. Був надзвичайно обдарованим, видав багато наукових праць з археології та догматики. Сан архієпископа львівського отримав у 1901 році. Владика Більчевський залишився у пам’яті львів’ян як невтомний пастир і будівничий. Особливу увагу приділяв релігійній освіті та катехізації. Помер 20 березня 1923 року у Львові. Згідно із заповітом, його поховано на Янівському кладовищі серед найбідніших мешканців міста.
АНТИФОН НА ВХІДСв. ЙОСИФА БІЛЬЧЕВСЬКОГО, єпископа (біл) Обов’язковий спомин
Св. Йосиф Більчевський народився 26 квітня 1860 року в Польщі. У 1884 році закінчив духовну семінарію і прийняв рукоположення у пресвітери. Був надзвичайно обдарованим, видав багато наукових праць з археології та догматики. Сан архієпископа львівського отримав у 1901 році. Владика Більчевський залишився у пам’яті львів’ян як невтомний пастир і будівничий. Особливу увагу приділяв релігійній освіті та катехізації. Помер 20 березня 1923 року у Львові. Згідно із заповітом, його поховано на Янівському кладовищі серед найбідніших мешканців міста.
Господній Дух на Мені , * бо Він Мене помазав. * Послав Мене нести Добру Новину бі дним, * звіщати полоненим визволення.
КОЛЕКТА
Боже, Світло й Пастирю вірних, Ти поставив святого Йосифа, єпископа, на чолі Твого народу, щоб він живив його словом та вчив власним прикладом; † вчини, щоб ми за його заступництвом дотримувались віри, яко ї він навчав, * і прямували вказаною ним дорогою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 2, 12-22
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Ви того часу були без Христа, відчужені від громади Ізраїля, далекі від завітів обітниці, позбавлені надії і без Бога на світі. А нині, в Христі Ісусі, ви, які колись були далекими, кров’ю Христа стали близькими. Адже Він – наш мир, котрий зробив з двох одне, зруйнував у своєму тілі серединну перегородку – ворожнечу, усунувши Закон заповідей в навчаннях, аби з двох збудувати в самому собі одну нову людину, встановити мир і в одному тілі хрестом примирити обох з Богом, знищивши в самому собі ворожнечу. Прийшовши, Він благовістив мир вам, які були далекі, і мир тим, хто близько; так що через Нього обоє маємо доступ до Отця в одному Дусі. Тож ви більше не чужі й не захожі, а співгромадяни святих і домашні для Бога, збудовані на фундаменті апостолів і пророків, де наріжним каменем є сам Ісус Христос; на Ньому вся будівля, досконало збудована, зростає у святий храм у Господі, в якому й ви разом будуєтеся в Божу оселю у Духові. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 85, 9аб-10. 11-12. 13-14
Бог мир звіщає своєму народу.
Послухаю, що Господь Бог скаже, *
бо Він говоритиме про мир для свого народу, для своїх побожних.
Адже Його спасіння близьке до тих, хто Його боїться, – *
аби Його слава оселилася в нашому краї.
Милосердя і правда зустрілися, *
поцілувалися мир і правда:
правда піднялася з землі вгору, *
а справедливість нахилилася з неба.
Тож Господь дасть благо – *
і дасть свій врожай земля наша.
Перед Ним піде правда, – *
своїми кроками ступатиме по дорозі.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 21, 36
Алілуя, алілуя, алілуя.
Пильнуйте, постійно моліться,
щоби перед Сином Людським змогли ви стати.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 35-38
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Хай будуть підперезані ваші стегна і хай горять ваші світильники. Тож будьте подібні до людей, які очікують свого пана, коли той повернеться з весілля; як прийде він і постукає, то відразу ж відчинять йому. Блаженні ті слуги, пан яких, прийшовши, застане їх на сторожі; запевняю вас, що підпережеться, посадить їх і, підійшовши, буде служити їм. І якщо прийде і в другу, і в третю сторожу, і знайде їх так само, то блаженні вони». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи святого Йосифа Більчевського, просімо Господа Бога за святу Церкву і за всіх нас, щоб ми вміли розпізнавати знаки часу і завжди жили за Євангелієм Христа:
1. Молімося за з’єднання усіх християнських Церков, щоб світ побачив, як люблять один одного Божі діти.
2. Молімося за єдність в любові та служінні Батьківщині для всіх нас.
3. Молімося за духа взаємодопомоги та розуміння у подружжях та родинах.
4. Молімося за мужність та стійкість для людей, які боряться зі спокусами
5. Молімося за милосердя для душ, які перебувають у чистилищі.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми завжди були вірні у виконуванні волі Божої.
Господи і Отче всіх людей, смиренно просимо Тебе: уділи свого милосердя всім, хто прибігає до Тебе, і тим, які цього не роблять, та даруй нам своє прощення. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, дари, складені на честь Святих, свідчать про Твою могутність і славу; † смиренно просимо Тебе, * щоб вони виблагали нам спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Префація про пастирів № 38
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Отож Я з вами по всі дні * аж до кінця віку.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, † нехай прийняті нами святі тайни приготують нас до вічної радості, * на яку заслужив святий Йосиф, єпископ, як вірний слуга Твоїх таїнств. Через Христа, Господа нашого.
«Вогонь Я прийшов кинути на землю», говорить нам Ісус. Святе Письмо описує силу людської любові як вогню. Святий Дух зійшов на апостолів у подобі язиків полум’я. Молімося, щоби в нас не погасло полум’я Божої любові, яке нас у кожній ситуації розпалює любов’ю.
Святий Йоан Павло ІІ застерігає нас від небезпеки закам’янілості людського серця. «Богохульство проти Святого Духа є гріхом, що чинить людина, яка прагне на підставі вигаданого права перебувати в стані гріха і таким чином відкидає спасіння.» Звернімося до Господа з проханням, щоб наділив нас радикальною щирістю та істинною покорою, особливо під час визнання наших гріхів та провин.