Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 23 жовтня, понеділок
18:26 Неділя 0 97
22-10-2017, 18:26

Літургія на кожний день. 23 жовтня, понеділок

Св. ЙОСИФА БІЛЬЧЕВСЬКОГО, єпископа
(біл) Обов’язковий спомин
Багато разів люди намагались використати авторитет Ісуса для вирішення власних справ. Ісус завжди використовує такі ситуації, щоб показати лукавство людини та її справжні почуття. Сьогодні Слово показує брата, який слушно вимагає справедливості, але з іншої сторони жадібність позбавляє його братніх почуттів. Гине те, що є найціннішим у родинних стосунках. Ісус хоче рятувати цю людину, показуючи йому правду про блага, які не дають життя, а нищать так багато.

Св. Йосиф Більчевський народився 26 квітня 1860 року в Польщі. У 1884 році закінчив духовну семінарію і прийняв рукоположення у пресвітери. Був надзвичайно обдарованим, видав багато наукових праць з археології та догматики. Сан архієпископа львівського отримав у 1901 році. Владика Більчевський залишився у пам’яті львів’ян як невтомний пастир і будівничий. Особливу увагу приділяв релігійній освіті та катехізації. Помер 20 березня 1923 року у Львові. Згідно із заповітом, його поховано на Янівському кладовищі серед найбідніших мешканців міста.


АНТИФОН НА ВХІД

Господній Дух на Мені , * бо Він Мене помазав. * Послав Мене нести Добру Новину бі дним, * звіщати полоненим визволення.

КОЛЕКТА

Боже, Сві тло й Пастирю ві рних, Ти поставив святого Йосифа, єпископа, на чолі  Твого народу, щоб він живив його словом та вчив власним прикладом; † вчини, щоб ми за його заступництвом дотримувались ві ри, яко ї він навчав, * і прямували вказаною ним до- рогою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 4, 20-25

Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Авраам не мав сумніву й недовіри щодо Божої обітниці, але зміцнився вірою і віддав славу Богові, і був впевнений, що Бог спро­можний виконати те, що йому обі­цяв. Тому й зараховано йому це за праведність. Та не було написано тільки для ньо­го одного те, що зараховано йому, але й для нас, бо має бути зара­хо­вано й нам, що віримо в Того, хто воскресив Господа нашого Ісуса з мертвих, який був виданий за наші пере­ступи й воскрес для нашого оправ­дання. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Лк 1, 69-70. 71-72. 73-75

Благословен Бог, бо свій люд навідав.

Бог підніс нам ріг спасіння *
у домі свого слуги Давида,
як заповів відвіку *
устами святих своїх пророків:

Благословен Бог, бо свій люд навідав.

Спасіння від ворогів наших *
і з руки всіх, хто нас ненавидить,
щоб виявити милість батькам на­шим *
і свій святий союз згадати:

Благословен Бог, бо свій люд навідав.

Клятву, котру Він дав нашому батькові Авраамові, *
щоб дасть нам, визволеним з рук ворожих,
у святості й праведності перед Ним без страху Йому служити, *
по всі дні наші.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Мт 5, 3

Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні убогі духом,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 12, 13-21

† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу озвався до Ісуса хтось із на­тов­пу: «Учителю, скажи моєму брато­ві, щоб він поділився зі мною спадщиною!» Та Він відповів йому: «Чоловіче, хто Мене поставив суддею або розподілювачем над вами?» І промовив ще до них: «Глядіть і стережіться всякої зажерливості, бо не від надміру багатства за­лежить життя людини!» І Він розповів їм притчу, ка­жу­чи: «В одного багатого чоловіка ряс­но вродила нива. Тож думав він, говорячи сам до себе: “Що робити, коли не маю куди зібрати врожаю?” І сказав: “Зроблю так: розвалю свої клуні, збудую більші, зберу туди все збіжжя та моє добро і скажу своїй душі: Душе, маєш вдосталь добра, зібраного на багато років: спочивай, їж, пий, веселися”. А Бог до нього промовив: “Не­ро­зум­ний, цієї ночі душу твою за­жа­дають від тебе! А те, що ти при­го­ту­вав, кому воно буде?” Так буває з тим, хто збирає для себе, але не багатіє у Бога». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Споминаючи святого Йосифа Більчевського, просімо Господа Бога за святу Церкву і за всіх нас, щоб ми вміли розпізнавати знаки часу і завжди жили за Євангелієм Христа:

1. Молімося за з’єднання усіх християнських Церков, щоб світ побачив, як люблять один одного Божі діти.
2. Молімося за єдність в любові та служінні Батьківщині для всіх нас.
3. Молімося за духа взаємодопомоги та розуміння у подружжях та родинах.
4. Молімося за мужність та стійкість для людей, які боряться зі спокусами
5. Молімося за милосердя для душ, які перебувають у чистилищі.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми завжди були вірні у виконуванні волі Божої.

Господи і Отче всіх людей, смиренно просимо Тебе: уділи свого милосердя всім, хто прибігає до Тебе, і тим, які цього не роблять, та даруй нам своє прощення. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Всемогутній Боже, дари, складені на честь Святих, свідчать про Твою могутність і сла- ву; † смиренно просимо Тебе, * щоб вони виблагали нам спасіння. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ ПРО СВЯТИХ ПАСТИРІВ 

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемо­гутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. З ра­дістю віддаємо честь святому Н., якого Ти дав своєму народові як ревного пастиря. * Його приклад зміцнює нас у добром   ті, його слова нас навчають, * а його заступництво випрошує нам Твою опіку. Тому зі сонмами Ангелів та Святих * співаємо Тобі гімн слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...
       
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Отож Я з вами по всі дні * аж до кінця віку.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Боже, наш О тче, † нехай прийня- ті нами святі  тайни приготують нас до ві чної радості, * на яку заслужив святий Йосиф, єпископ, як вірний слуга Твоїх таїнств. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий