Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск на відкритті Синоду: Варто відчувати себе частиною Церкви
14:26 П'ятниця 0 311
5-10-2018, 14:26

Папа Франциск на відкритті Синоду: Варто відчувати себе частиною Церкви

Засідання XV Загальної асамблеї Синоду єпископів, присвяченої питанням молоді, розпочалися 3 жовтня 2018 року з привітань і промови Папи Франциска.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Перед початком першого засідання Його Святість особисто привітався з кожним учасником Синоду. Після гімну до Святого Духа та вечірні вступне слово виголосив Блаженніший Луїс-Рафаель кардинал Сако, Патріарх Вавилона, Глава Халдейської Католицької Церкви (Ірак), один із чотирьох делегованих президентів, які від імені Понтифіка почергово головуватимуть під час засідань.

Далі слово взяв сам Папа Франциск, який звернувся зі словами подяки насамперед до молодих людей, які по-різному висловили палке бажання почуватися частиною Церкви й діалогувати з нею; за їхнє прагнення бачити в Божій Церкві вчительку, домівку й родину, здатну, попри людські слабкості та труднощі, випромінювати й передавати незмінне послання Христа. «Варто триматися човна Церкви, який серед безжальних штормів світу й далі пропонує всім притулок і гостинність. Варто прислухатися одні до одних; варто пливти проти течії й долучатися до до високих ідеалів: сім’ї, вірності, любові, віри, жертви, вічного життя».

Розпізнавання, щирість і слухання

Пригадуючи, що Синод – це момент обміну й ділення, «вправа діалогу», Його Святість закликав учасників промовляти мужньо і прямо, поєднуючи свободу, істину й любов. Перший плід діалогу – це відкритість кожного учасника до новизни, до зміни власної думки завдяки почутому від інших. Щира та прозора критика допомагає ставати кращими, чого не роблять непотрібні плітки, чутки, домисли або упередження.

Його Святість назвав Синод Єпископів «церковною вправою розпізнавання», підкреслюючи, що щирість у словах і відкритість у слуханні тут фундаментальні. Розпізнавання – це не «рекламне гасло чи організаційна техніка», ані «мода цього понтифікату», а внутрішня настанова, «вкорінена у вірі». Воно ґрунтується на переконанні, що Господь діє в історії світу, у життєвих подіях, у людях, яких зустрічаємо і які до нас говорять. Синод має можливість, завдання й обов’язок бути знаком у Церкві, яка насправді слухає, яка дозволяє, аби її запитували й робили виклики, яка не завжди має заздалегідь приготовану відповідь.

Літні люди – це пульс цивілізації

Його Святість назвав визволення сердець і умів від упереджень і стереотипів першим кроком до діалогу. Коли думаємо, що нам уже відомо, про що думають та чого бажають інші, це не дозволяє нам серйозно їх вислухати.

Папа іще раз нагадав, що похилим віком особам не варто вважати молодь недосвідченою та недооцінювати її потенціал, а молодим людям не треба ставитися до старших, мов до «речей стародавніх, минулих і нудних». Похилі віком, незважаючи на фізичну слабкість, завжди залишаються «пам’яттю людства, корінням суспільства, пульсом цивілізації». Нехтувати «скарбом досвіду, який успадковує кожне покоління і передає іншому», – це акт самознищення.

Розбудити серця й відродити надію

Синод має пам’ятати про потребу «рішуче боротися з лихом клерикалізму», коли священство розуміють як владу, а не як служіння. «Клерикалізм – це спотворення й джерело багатьох бід Церкви, за які ми повинні смиренно просити пробачення та створювати умови, щоб вони не повторилися», – сказав Його Святість.

Папа Франциск висловив побажання, щоб Синод єпископів пробудив серця, сприяв зустрічі між поколіннями, щоб завдяки йому зродилися мрії, щоб він розбудив пророцтва й візію, щоб розквітла надія, прокинулася довіра, були перев’язані рани, встановлені стосунки, щоб ми вчились одні від одних, зігріваючи серця, просвічуючи уми, привертаючи рукам силу й надихаючи молодь на бачення світу, переповненого євангельською радістю.

Далі слово взяв кардинал Лоренцо Бальдіссері, Генеральний секретар Синоду єпископів, який окремо подякував делегатам братніх християнських Церков і пояснив процедури синодальної роботи. А кардинал Сержо да Роша, Генеральний доповідач Синоду єпископів, присвятив виступ методології праці Синоду.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий