Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Молитися мужньо й наполегливо
11:33 П'ятниця 0 309
5-04-2019, 11:33

Папа: Молитися мужньо й наполегливо

Проповідь під час Меси в Домі святої Марти у четвер, 4 квітня 2019 року, Папа Франциск присвятив темі молитви, що разом із постом та милостинею становить шлях, яким потрібно йти впродовж Великого Посту, готуючись до свята Воскресіння Господнього. Розмовляти з Господом потрібно мужньо, обличчям в обличчя, усією своєю особою.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Молитва заступництва та приклад Мойсея

Аби краще усвідомити у чому полягає молитва заступництва, Єпископ Риму запропонував заглибитись у літургійні тексти, запропоновані Римо-Католицькою Церквою на цей день, придивитись ближче до біблійних постатей Мойсея, Авраама, Анни, матері Самуїла, та жінки-хананейки.

Говорячи про Мойсея, Вселенський Архиєрей підкреслив, що цей старозавітній пророк подає нам приклад того, якою повинна бути молитва заступництва. Задля золотого тельця, якого ізраїльський народ виготовив собі для поклоніння, Господь Бог промовив: «Тож тепер полиш Мене; нехай запалає Мій гнів на них та хай винищу їх» (Вих. 32, 10). На що Мойсей почав благати у Всевишнього, аби не робив цього, промовляючи до Бога, «як вчитель до учня». Такою наполегливою та сміливою поведінкою Мойсей бажав переконати Господа відмовитись від наміру покарати Свій народ. Для цього пророк вдається навіть до того, що пригадує Творцеві ті обітниці, які Він дав Авраамові, Ісаакові та Якову. Мойсей не хоче, щоб з нього вийшов новий великий народ, а бажає захистити та врятувати той, який йому довірив Господь. Його молитва, як зазначив Святіший Отець, є прикладом молитви заступництва.

Приклад молитви Авраама


За словами проповідника, у Святому Письмі маємо багато прикладів молитви заступництва, ось наприклад чудовим зразком для нас може бути також і постать Авраама, який виступив із захистом за свій народ, коли Господь виявив йому Своє бажання знищити Содому за гріховне життя. Авраам немов би вів переговори із Богом, запитуючи чи Він врятував би місто, якщо б там було лише 30 праведників, або лише 20 чи 10? Він прагнув врятувати свій люд.

Мужність жінки-хананейки

Звертаючи увагу на євангельський уривок, Папа вказав на мужність жінки-хананейки, яка сміливо звертається до Господа з проханням оздоровити свою дочку, опановану злим духом. Хоча й Ісус спочатку відповідає дещо гостро, мовляв Він посланий лише до ізраїльського народу, проте, наполегливість матері та переконаність у тому, що Він може їй допомогти в її біді, спонукала Його до діла оздоровлення. Жінка-хананейка не злякалася та отримала те, про що просила.

Мужність у молитві

Папа Франциск підкреслив, що потрібно мати сміливість, аби розмовляти з Господом. Мова йде про мужність стати з Богом обличчям до обличчя, немов би у змаганні, маючи віру у те, що Він може дати нам ту благодать, про яку просимо. Не можна у молитві бути літеплими, або думати, що двома «Отче наш» і «Богородице Діво», які прокажемо без відповідної уважності, зможемо вирішити нашу проблему… Папа перестерігає перед «молитвою папуги», яку проказуємо лише вустами. Справжня молитва – це розмова з Господом, в яку людина анґажується повністю, усім своїм єством.

Ісус заступається за нас перед Отцем

На завершення проповіді Папа наголосив, що Ісус Христос, як це обіцяв перед Своїми страстями, вознісшись на Небо, заступається за нас перед Своїм Отцем. Спаситель бере наші молитви та представляє їх Отцеві, показуючи Свої рани від страстей та хреста. А Отець, бачачи рани Свого улюбленого Сина, зсилає на нас благодать, про яку просить Христос.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий