Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 6 квітня, субота
17:50 П'ятниця 0 462
5-04-2019, 17:50

Літургія на кожен день, 6 квітня, субота

(фіол) Субота ІV тижня Великого Посту
Роздор в процесі богопізнання свідчить, що дослідники так і не почули істини. Приземні прагнення, швидкі висновки, невникнення в Святе Писання і Вчення Церкви, галас, крик, скандування – ознаки близького вже розіп’яття Істини.


АНТИФОН НА ВХІД
Хвилі смерті мене оточили * і погибельні потоки мене налякали. * У моїй скруті до Господа візвав я, * і моє благання дійшло до вух Його у святому храмі.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: керуй нашими серцями дією Твоєї милості, * бо без Твоєї допомоги ми не можемо бути угодними Тобі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 11, 18-20
Читання з Книги пророка Єремії.
Ти, Господи, об’явив мені, і я знаю: тоді Ти показав мені їхні інтриги. А я – немов смиренне ягнятко, яке ведуть на заріз, – а я й не відав, що вони лихі думки замислили супроти мене: «Зрубаймо дерево у повній силі й вирвімо його з землі живих, щоб ім’я його не згадувалося вже більше!» Ти ж, Господи Сил, що справедливо судиш, вивідуєш нутро й серце, дай мені побачити Твою відплату їм, бо я виявив Тобі мою справу. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 7, 2-3. 9бв-10. 11-12
Тобі я ввіривсь, Господи, мій Боже.
Тобі я довірився, Господи, мій Боже. *
Спаси мене від усіх, хто мене гонить, і мене визволь,
щоб нападник, наче лев, не розшматував мою душу, – *
і ніхто не врятує
Суди мене, Господи, за праведністю моєю, *
за моєю невинністю, яка є всередині мене.
Нехай промине грішників злоба, †
а праведного Ти укріпиш. *
Боже Праведний, що досліджуєш серця і нирки.
Мій захист – від Бога, *
який спасає щирих серцем.
Бог – Суддя справедливий, *
Бог обурення щодня виявляє.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 8, 15
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Блаженні ті, хто, почувши слово щирим і добрим серцем,
бережуть і приносять плід у терпінні.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 7, 40-53
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу деякі з народу, почувши слова Ісуса, казали: «Це справді пророк!» Інші казали: «Це Христос!» Ще інші говорили: «Хіба з Галілеї приходить Христос? Хіба в Писанні не сказано: “З нащадків Давида і з Вифлеєма – села, звідки був Давид, приходить Христос?”» Тож через Нього в народі виник поділ. Деякі ж з них хотіли схопити Його, але ніхто не накладав на Нього рук. Отже, слуги повернулися до первосвящеників і фарисеїв, а ті сказали їм: «Чому ви не привели Його?» Слуги відповіли: «Ніколи ще людина не говорила так, як цей чоловік». Тоді фарисеї їм відповіли: «Чи й ви також обмануті? Хіба хтось зі старших чи з фарисеїв повірив у Нього? Але цей натовп, який не знає Закону, – проклятий він!» Каже їм Никодим, який приходив до Нього раніше і був одним із них: «Хіба судить наш Закон людину, не вислухавши її спочатку і не дізнавшись, що вона робить?» Та вони у відповідь сказали йому: «Чи ж і ти з Галілеї? Досліди і побачиш, що з Галілеї пророк не постає!» І повернувся кожний до свого дому. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Зміцнені прикладом вірності Єремії, занесемо з довірою наші молитви до Бога:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він і надалі сміливо та відкрито проголошував Христову істину, не зважаючи на всі перешкоди.
2. Молімося за єпископів усього світу, щоб вони захищали своїх вірних від переслідувань та утисків.
3. Молімося за священиків, щоб вони, проповідуючи христи- янську моральність, були її живими свідками.
4. Молімося за всіх, хто бореться з пороками сучасності, щоб Господь допомагав їм у їхній нелегкій справі.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб завдяки Божому милосердю вони осягнули радість вічного спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб ми усіма силами боролися з усякою невірністю та протистояли неправді.

Господи Ісусе Христе, Ти присвятив своє життя виконуванню волі Отця, вчини, щоб ми зрозуміли, що виконувати Його волю є також і нашим найважливішим завданням. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дозволь перепросити Тебе нашими дарами * і скеруй милостиво до себе нашу непокірну волю. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ви були вибавлені від вашого життя суєтного дорогоці нною кров’ю Христа, * непорочного й чистого ягняти.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, нехай Твоє святеє святих очистить нас * і своєю дією вчинить нас угодними Тобі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Приготуй, Господи, свій народ до близьких вже свят і супроводжуй його щедрою небесною благодаттю, † щоб він, зазнавши Твоєї видимої підтримки, * з ще більшою наснагою прямував до невидимих благ. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:04 Вівторок 0 49 Літургія на кожен день, 18 вересня, середа Ми, християни, покликані Богом, щоб любити Господа і людей. Це наше головне завдання. Проте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзм, заздрість. Любимо осуджувати інших, критикувати, радіти з чужого нещастя. Але це погано свідчить про нас, тому що ми бачимо в інших те, що хочемо бачити, виправдовуючи свої недоліки. Стараймося дивитись на наших ближніх очима любові.
Св. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Святий Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік у Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Святий Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Святий Станіслав є покровителем молоді.


Літургійний зошит 18:01 П'ятниця 0 169 Літургія на кожен день, 14 вересня, субота ВОЗДВИЖЕННЯ ВСЕЧЕСНОГО ХРЕСТА (черв) Свято
У свято Воздвиження Всечесного Хреста дивімось на цей хрест не як на знаряддя  муки  чи  смерті.  Люди  дивились  на  хрест  як  на знаряддя смерті. І так було до того моменту, коли на хресті завис Христос. Тепер ми дивимось на Хрест як на знак нашого спасіння. Ісуса розiп’яли на хресті ради спасіння людей. Він не нарікав, терпів усі знущання та терпеливо ніс свій хрест, завдяки якому ми маємо життя вічне. Мусимо серцем відчувати ту велич і силу Божого Хреста, на якому Бог віддає себе добровільно на смерть і проливає свою невинну кров за всіх людей.