Папа Франциск у четвер, 21 червня 2018 року, відвідає швейцарську Женеву. Це буде 23-тя міжнародна поїздка Його Святості, і зосередиться вона на екуменічному діалозі.
Раніше сюди приїздив Павло VI – 1969 року, з нагоди 50-ї річниці Міжнародної організації праці – спеціалізованої інституції ООН, яка на загальносвітовому рівні піклується про регулювання трудових відносин. Йоан Павло II відвідував місто чотири рази: 1982, 1984, 1985 й 2004 року.Візит Папи Франциска буде присвячений святкуванню 70-річчя Екуменічної ради Церков, також знаної як Всесвітня рада Церков, – організації, яка об’єднує 349 християнських спільнот зі 110 країн. Католицька Церква не входить до Ради, проте має в ній представників і стежить за її роботою. Його Святість відслужить Месу для католицької спільноти Женеви, але не відвідає жодного з міжнародних агентств, штаб-квартири яких розташовані в місті.
Виліт із Рима запланований на 8:30 з аеропорту «Фюмічіно», а прибуття до Женеви – на 10:10. Одразу після зустрічі в аеропорту та приватної аудієнції з Президентом Швейцарської Конфедерації Аленом Берсе Папа візьме участь у першій із двох міжконфесійних зустрічей в екуменічній каплиці у штаб-квартирі Всесвітньої ради Церков, де виголосить медитацію італійською мовою. Папу зустрічатимуть четверо осіб: генеральний секретар ВРЦ Олаф Фюксе Твейт (лютеранин із Норвегії); модераторка зустрічі, англіканська теологиня кенійського походження Агнес Обом; і двоє віце-модераторів – Митрополит Сассімський Геннадій із Константинопольського Патріархату й американська методистська єпископесса Мері Енн Свенсон.
Опісля Його Святість у супроводі кардинала Курта Коха, голови Папської ради зі сприяння християнській єдності, та інших гостей автобусом відбуде до Екуменічного інституту Боссе, за 25 км від Женеви. Їх зустріне декан інституту отець Лоренс Івуамаді, перший католицький священик африканського походження на цій посаді.
Після обміну подарунками й зустрічі зі студентами відбудеться обід, а на час після 15:45 запланована друга екуменічна подія: виступи генерального секретаря ВЦР, модераторки зустрічі й Папи Франциска. Слово Понтифіка, за словами директора ватиканського прес-центру Ґреґа Берка, стане «найважливішою промовою дня». Але спершу Папу привітають восьмеро корейців – по чотири представники від Північної й Південної Корей, які протягом останніх місяців були залучені до делікатних переговорів щодо мирного врегулювання ситуації в регіоні.
Женевський день Його Святості завершиться Месою для швейцарської католицької спільноти, призначеною на 17:30. Літургія відбудеться в женевському виставковому центрі «Палекспо», де можуть розміститися 40 тисяч осіб; інші матимуть змогу стежити за богослужінням на гігантських екранах, встановлених поза межами центру. Папа виголосить проповідь італійською, Меса буде відправлена французькою (на знак поваги до єпископів і вірних із сусідньої Франції, які заради цього прибудуть до Женеви) і латинською, а читання зі Святого Письма звучатимуть англійською й німецькою мовами.
Від’їзд зі Швейцарії запланований на 19:45, і менш ніж за дві години папський літак уже має прибути до римського аеропорту «Чампіно».
Як вимагає традиція, Папу супроводжуватиме почет, у якому, зокрема, будуть: кардинал Курт Кох; монсеньйор Анджело Беччіу, для якого цей візит стане завершальним у служінні заступника Державного Секретаря Святого Престолу (наступного тижня, після консисторії, де він здобуде кардинальський титул, монсеньйор Беччіу обійме посаду префекта Конгрегації у справах канонізації святих); командувач швейцарської гвардії Крістоф Ґраф. У Швейцарії Папу вітатимуть двоє колишніх швейцарських гвардійців, а іще один колишній гвардієць стане місцевим координатором поїздки.
Як повідомив Ґреґ Берк, не передбачено жодних контактів зі Священицьким братством святого Пія X (лефевристами), яке має штаб-квартиру у Швейцарії. Повертаючись до Рима, Папа дуже коротко відповість на запитання журналістів, які супроводжуватимуть його в польоті.
Якопо Скарамуцці