Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Голова Конференції єпископів Пакистану – про зустріч із Папою
17:23 П'ятниця 0 135
16-03-2018, 17:23

Голова Конференції єпископів Пакистану – про зустріч із Папою

«Дуже приязна» зустріч, немов обговорення поточних проблем у родині – так архієпископ Джозеф Аршад, ординарій дієцезії Ісламабад-Равалпінді, який очолює Конференцію єпископів Пакистану, описав аудієнцію з Папою Франциском, яка відбулася в четвер, 15 березня 2018 року, в рамах візиту «ad limina».
Як повідомляє Радіо Ватикану, темами розмови були дискримінація, звинувачення в богохульстві, переслідування, але також глибока віра християн Пакистану, які становлять лише 2 % з 185 мільйонів мешканців, переважно мусульман.

Щодо дискримінації на соціальному рівні архієпископ Аршад пояснив, що йдеться про маргіналізацію, яка стосується як християн, так і мусульман, коли говоримо про прірву між бідними й багатими. Звинувачення в богохульстві також звернені не лише проти християн – їхніми жертвами стають і представники більшості. Однак є «крайні випадки», як справа Асії Бібі, яка провела понад три тисячі днів у в’язниці через нібито образу ісламської віри.

За словами архієпископа, Папа не припиняє думати про християн Пакистану. Саме цими днями Верховний Суд в Ісламабаді зобов’язав усіх громадян декларувати свою релігійну приналежність під час отримання документів, які посвідчують особу. Це викликає побоювання у правозахисників за становище представників релігійних меншин. Але можна побачити й деякі «кроки вперед» з боку уряду, зокрема щодо закону про богохульство й заанґажування пакистанської Церкви в міжрелігійний діалог, «дуже важливий для того, щоб підтримувати добрі стосунки з мусульманськими релігійними провідниками». У цій перспективі архієпископ не приховує, що, «якщо обставини на це дозволять», єпископи з приємністю приймуть Папу в Пакистані.

За темою:
Папа в’єтнамським єпископам: Євангелізувати з радістю
Білоруські єпископи розповіли Папі про життя Церкви в країні
Угорські єпископи представили Папі життя Церкви в країні

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:41 Неділя 0 205 Папа: П’ятдесятниця – початок історії християнської святості У день П’ятдесятниці розпочалася «історія християнської святості», адже Святий Дух – це «джерело святості, не привілею нечисленних, а покликання всіх». З цієї думки Папа Франциск розпочав повчання, виголошене перед останньою цього року молитвою «Царице Неба», опівдні 20 травня 2018 року на площі святого Петра.