Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 березня, вівторок
18:37 Понеділок 0 527
19-03-2018, 18:37

Літургія на кожен день, 20 березня, вівторок

(фіол) Вівторок V тижня Великого Посту
Питання до Ісуса: “Хто Ти такий?” – може не походити з любові. Найцінніше і найсокровенніше, що міг Господь відкрити нам  – це Його любов до Отця і публічне, беззахистне, піднесене вгору страждання з любові.


АНТИФОН НА ВХІД
Надійся на Господа, будь мужній; * нехай буде відважне твоє серце, і надійся на Господа! (Пс 27 (26), 14)

КОЛЕКТА
Господи, дай нам з витривалістю виконувати Твою волю, † щоб у наш час народ, котрий служить Тобі, * зростав числом та збагачувався заслугами. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Чис 21, 4-9
Читання з Книги Чисел.
Тими днями юдеї рушили від Гор-гори шляхом до Червоного моря, щоб оминути Едом-землю. Та люди в дорозі підупали на дусі, і почали вони нарікати на Бога й на Мойсея: «Для чого вивели ви нас із Єгипту, – щоб повмирати в цій пустелі? Хліба нема, води нема, а той легенький хліб вже набрид нам!» Тоді Господь наслав на людей вогненних зміїв, і почали вони кусати їх. І вимерло в Ізраїля сила народу. Прийшли люди до Мойсея та й кажуть: «Згрішили ми, бо говорили проти Господа й проти тебе; помолися ж до Господа, щоб віддалив від нас зміїв». І Мойсей помолився за народ. Господь же мовив до Мойсея: «Зроби собі вогненного змія й повісь його на стовпі, а як укусить когось змій, то він погляне на нього й залишиться живий». І зробив Мойсей мідяного змія й повісив його на стовпі; і коли кого-небудь кусав змій, то він звертав очі на мідяного змія й лишався живий. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 102, 2-3. 16-17. 18-19. 20-21
Моє благання хай дійде до Тебе.

Господи, вислухай мою молитву, – †
нехай дійде до Тебе моє волання. *
Не ховай від мене свого обличчя.
В день, коли приходить скрута, †
прихили до мене своє вухо. *
Того дня, коли я закличу до Тебе, †
дай мені відповідь негайно.
І народи Господнього Імені боятися будуть, – *
усі царі землі – Твоєї слави.
Адже Господь Сіон збудує, *
Він з’явиться у своїй славі.
Моє благання хай дійде до Тебе.
Він зглянувся на молитву нужденних *
і не погордував їхнім благанням.
Нехай це буде записано для наступного роду, *
і народ, який постане, Господа буде хвалити.
Бо Він поглянув з висоти святилища свого, – *
Господь поглянув з неба на землю,
аби почути стогін в’язнів, *
визволити синів, на яких тяжіє смертний вирок.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Зерно – це Слово Боже, а сіяч – Христос;
кожен, хто Його знайде, житиме повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 8, 21-30
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав фарисеям: «Я йду, і ви будете шукати Мене, і у вашому гріху помрете! Куди Я іду, туди ви не можете піти». Тож юдеї говорили: «Чи не вб’є Він сам себе, бо каже: “Куди Я іду, туди ви не можете піти”?» А Він говорив їм: «Ви – від низів, Я – з висот; ви від цього світу, Я не від цього світу. Тому Я сказав вам, що помрете у ваших гріхах. Бо коли не повірите, що Я є, то помрете у ваших гріхах». А вони запитали Його: «Хто Ти?» Сказав їм Ісус: «Що мені з вами говорити про це! Багато Я маю про вас говорити і судити, але Той, хто послав Мене, є правдивий, і Я все, що від Нього почув, те й кажу світові». Вони ж не зрозуміли, що Він говорив їм про Отця. Тому Ісус їм сказав: «Коли піднесете Сина Людського, тоді пізнаєте, що Я є, і що від себе нічого не роблю, а тільки як навчив Мене Отець, – те й говорю. Той, хто послав Мене, є зі Мною; Він не залишив Мене самого, бо Я завжди роблю те, що Йому до вподоби!» Коли Він це говорив, багато хто повірив у Нього. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Юдеї під час сорокалітньої подорожі по пустині часто відверталися від Бога; просімо смиренно Христа:
1. Молімося за пастирів Церкви і Божий народ, щоб вони, шануючи гідність кожної людини, наближали сучасному світові Христову любов.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він невтомно закликав людей іти дорогою вірності Господу.
3. Молімося за тих, хто противиться Христу, щоб вони змогли збагнути Його безмежну милість і прийти до Нього - джерела істини та любові.
4. Молімося за тих, хто порушив подружню вірність, щоб Господня милість допомогла їм простити один одному і привела їх до єдності та злагоди.
5. Молімося за померлих, які під час земного життя не встигли спокутувати свої гріхи, щоб Господь благоволив їх пробачити.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, дивлячись зараз на хрест Ісуса Христа, з радістю могли дивитися на Нього на порозі нашої вічності.

Господи Христе, розп’ятий на хресті, притягни до себе серця всіх людей і вчини, щоб ми, гідно несучи свій хрест на землі, отримали вічне життя у небесах. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, складаємо Тобі жертву умилостивлення, † щоб Ти милосердно відпустив нам гріхи * і сам керував нашими непостійними серцями. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Господні страсті № 11

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Я ж, коли від землі буду піднесений, * усіх притягну до себе, – говорить Господь. (Йн 12, 32)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, просимо Тебе: дай нам, які постійно ходимо у тому, що божественне, * завжди достойно наближатися до небесних дарів. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Боже, Твоє милосердя більше за гнів для тих, хто уповає на Тебе. † Дай своїм вірним рішуче відкинути зло, яке чинили, * щоб вони могли радіти Твоєю благодаттю. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:52 П'ятниця 0 59 Літургія на кожен день, 25 травня, субота (біл) Субота V Великоднього тижня
Перспектива переслідування не наповнює нас радістю. Ніхто не прагне, щоб хтось його ненавидів. Це простий наслідок нашого вибору і факту, який показує нам, як сильно відрізняються цінності цього світу від Христового вчення. Вибираючи Його, автоматично стаємо в опозиції до світу навколо нас. На щастя, ми знаємо, хто переміг у цій битві й тому ми не так сильно боїмося.
Або (біл) довільний спомин св. БЕДИ ДОСТОЙНОГО, пресвітера і Вчителя Церкви
Св. Беда народився в північній Англії у 673 році. Вступив до бенедиктинського абатства Джерроу, де провів все своє життя в молитвах і науковій праці. Ще за життя його називали “Достойним”. Помер він 25 травня 735 року. Його називають найученішим серед святих і найсвятішим серед учених. Він говорив: «Священик, який без поважної причини не відправляє Служби Божої, позбавляє Пресвяту Трійцю слави, ангелів – радості, грішників – відпущення вин, праведних – допомоги благодаті, душі в чистилищі – охолоди, Церкву Христову – духовних благословінь, себе ж – ліків та допомоги».
Спільні Меси: про Вчителів Церкви (стор. 123)
Або (біл) довільний спомин св. ГРИГОРІЯ VII, Папи
Гільдебранд народився у Тосканії близько 1028 року. Вступив до відомого бенедиктинського абатства в Клюні, був радником декількох Пап. У 1073 році був обраний Папою і прийняв ім’я Григорія VII. Взявся за реформу Церкви, але зустрів протидію з боку імператора Генріха IV. Продовжував реформи, що були направлені на незалежність Церкви від світської влади: через від- міну інвеститури, дякуючи якій світська влада назначала на церковні посади, через боротьбу з симонією, тобто купівлею церковних посад, й через за- кріплення целібату. Помер у вигнанні в Салерно у 1085 році. Його останніми словами були: “Я полюбив праведність, а неправду – зненавидів. Тому й помираю у вигнанні”. Поразка св. Григорія стала перемогою – його принципи були прийняті в усій Церкві.
Спільні Меси: про Папу (стор. 123)
Або (біл) довільний спомин св. МАРІЇ МАГДАЛИНИ ДЕ ПАЦЦІ, діви
Св. Марія Магдалина народилася у Флоренції в 1566 році. У молодому віці вступила до монастиря Кармеліток. Гаслом її життя були слова: “Терпіти і не помирати”. Очищена стражданням, вона пізнала великі містичні переживання. Померла 25 травня 1607 року.
Спільні Меси: про одну діву


Літургійний зошит 17:57 Понеділок 0 162 Літургія на кожен день, 21 травня, вівторок (біл) Вівторок V Великоднього тижня
Ми потребуємо миру, але чи це є той самий мир, який хоче дати нам Христос? Щоб не було сумнів, що це не так, Христос зазначає, що цей мир не є з цього світу. Він не є вирішенням усіх проблем та важких умов життя, чи також просто, щоб забрали хрест з нашого життя. Христовий мир нерозривно пов’язаний з любов’ю, якою Ісус хоче нас з собою нерозривно об’єднати та обдарувати.
Або (черв) довільний спомин св. ХРИСТОФОРА МАГАЛЛАНЕС, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Св. Христофор Магалланес Хара народився 30 липня 1869 року в Мексиці. Працював настоятелем і місіонером серед індіанців. Коли розпочалися переслідування Церкви у Мексиці і було закрито семінарію у Гвадалахарі, він, незважаючи на погрози, відкрив семінарію у власній парафії. Разом зі сподвижниками був розстріляний 25 травня 1927 року.
Спільні Меси: про багатьох мучеників у Великодній період (стор. 121)
Або (черв) довільний спомин св. ЙОАНА З НЕПОМУК, пресвітера  і мученика
Св. Йоан народився близько 1350 року в Непомуках. Як генеральний вікарій празької архідієцезії боронив права Церкви і ввійшов у конфлікт з королем Вацлавом IV, котрий 20 травня 1393 року наказав вбити його і тіло кинути у річку Влтаву. Реліквії святого покояться в соборі св. Віта в Празі.
Спільні Меси: про одного мученика у Великодній період (стор. 121)