Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Президент конфедерації «Карітас»: Розділімо з мігрантами шлях віри, надії й любові
11:24 Четвер 0 433
22-03-2018, 11:24

Президент конфедерації «Карітас»: Розділімо з мігрантами шлях віри, надії й любові

Кампанії «Приєднаймося до шляху», яку організація «Карітас Інтернаціоналіс» започаткувала 27 вересня 2017 року, присвячене великоднє послання її президента кардинала Луіса Антоніо Таґле, архієпископа Маніли (Філіппіни).
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Кардинал Таґле розпочав послання нагадуванням, що Христос у своєму житті здійснив багато подорожей: ще перед своїм народженням Він подорожував у материнському лоні з Назарета до Вифлеєма, потім маленький Ісус зі Своєю сім’єю втікав до Єгипту, пізніше, у дорослому віці, Він проходив дорогами Галилеї, звіщаючи Добру Новину. «Здавалося, що Його останній шлях, – підкреслив ієрарх, – вів на гору Голготу, на яку Він сходив, несучи важкий дерев’яний хрест.

Однак, за словами кардинала, те, що здавалося кінцем подорожі Христа, насправді було початком. «Виходячи з гробу, – підкреслив він, – Христос знищив межі того, що ми вважали, знаємо. Воскресаючи з мертвих, Ісус запрошує нас відкотити кам’яні плити, що блокують наше серце й нашу уяву, і розділити подорож з іншими, особливо з найуразливішими  такими, як мігранти».

Автор послання нагадує, що Папа Франциск, започатковуючи кампанію «Приєднаймося до шляху» у вересні 2017 року, закликав усіх відкрити серце до надії, бо саме вона спонукає мігрантів покидати свою землю. «Надія, – зазначав Його Святість, – заохочує “приєднатися до шляху”, бо шлях повинні проходити разом: ті, хто прибуває на нашу землю, і ми, що виходимо назустріч їхньому серцю, аби зрозуміти їх, їхню культуру і їхню мову».

Далі у посланні йдеться про те, що подібно до учнів, які не одразу впізнали Ісуса Христа після Його Воскресіння, ми часто не впізнаємо Христа в людях, яких зустрічаємо на своїй дорозі. «Можливо, ми зайняті, або розсіяні, або закриті в гробі своїх страхів і упереджень», – пише кардинал Таґле. Він також нагадує про важливу істину: кожна людина дарована іншій для того, щоби вони разом могли розділяти шлях одне одного.

«Маленький жест – такий, як відкрити комусь обійми, – читаємо далі в посланні, – має дуже велике значення, бо сягає різних рівнів людського існування, і ми запрошуємо людей робити ці жести в рамках кампанії «Приєднаймося до шляху».

Кардинал Таґле пояснює, що рука, яку подаємо іншим, може набирати різного значення, залежно від стану, у якому перебуває людина, проходячи свій життєвий шлях: це може стати жестом солідарності, оздоровлення, дружби. Президент «Карітас Інтернаціоналіс» закликав вірних робити малі жести співчуття до мігрантів, яких вони зустрічають у повсякденному житті.

Він також нагадує, що з 17 до 24 червня 2018 року, у рамках кампанії «Приєднаймося до шляху», «Карітас» проведе тижневий захід на міжнародному рівні.

«Сподіваємося, що цими маленькими вчинками розуміння та сопричастя зуміємо спричинитися до зародження хвилі солідарності, яка відкотить кам’яні плити, які блокують нас, хвилю, що понесе нас у подорож, що запалить наше уявлення. Використовуючи нашу колективну енергію у всьому світі, всі ми – мігранти, біженці і спільноти – запалимо світ Божою любов’ю», – додав наостанок кардинал Таґле.

За темою:
Отець Черні про Святий Престол і міжнародну спільноту у справі мігрантів
Послання Його Святості Папи Франциска до 104-го Всесвітнього дня мігрантів і біженців (14 січня 2018)
Прямуючи дорогою «святих еміграції». Думки про метод святих в служінні мігрантам

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 16:52 Середа 0 123 Еритрея: уряд закриває католицькі школи В Еритреї переслідування Церкви посилюється. Після того як комуністична влада закрила всі католицькі клініки та лікарні в цій країні, тепер настала черга навчальних закладів. До в'язниці потрапило 150 послідовників Христа.