Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 березня, понеділок

Літургія на кожен день, 12 березня, понеділок

(фіол) Понеділок ІV тижня Великого Посту
Переживаючи нещастя, ми часто стаємо перед Богом, вимагаючи знаку, який ніби має зміцнити нашу віру, а насправді приховує наше прагнення жити без страждання та проблем. Ісус зауважує в наших серцях цю форму прихованого шантажу, тому, докоряючи нас у лукавстві, чинить чудо, щоб очистити нашу віру й викликати її в серцях інших. Слава Богу, батько зціленого вчасно зрозумів свою помилку й отримав набагато більше.

АНТИФОН НА ВХІД
Я на Господа уповатиму. * Радітиму й веселитимусь Твоїм милосердям, * бо зглянувсь Ти над моїм горем.

КОЛЕКТА
Боже, Ти оновлюєш світ святими та їнствами, † вчини, щоб Твоя Церква йшла за вічними настановами * і не переставала відчувати Твою допомогу в земному житті.  Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Іс 65, 17-21
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь: «Ось Я творю нове небо й нову землю, і те, що було перше, не буде згадуватися більше, ані спадати на думку, бо будуть радіти і веселитися по віки вічні з-за того, що Я творю! Бо ось Я творю Єрусалим на радість, його народ на втіху. Я веселитися буду Єрусалимом, Я радуватимусь Моїм народом. Не буде чути більш у ньому ридання голосного, ні крику. Не буде там більше немовлятка, що живе лише кілька днів, ані старця, який не сповнить свого віку. Бо наймолодший там помре столітком, а хто не досягне ста років, буде проклятим вважатись. Вони збудують доми й будуть в них жити, насадять виноградники й плоди їхні будуть їсти». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 30, 2 і 4. 5-6. 11 і 12а і 13б
Звеличу Бога, бо мене воздвигнув.

Господи, звеличу Тебе, бо Ти мене витяг *
і моїм ворогам не дав насміятися наді мною.
Господи, Ти вивів мою душу з шеолу, – *
Ти врятував мене з-поміж тих, які сходять у могилу.
Співайте Господу, Його побожні, *
пам’ять Його святості прославляйте.
Адже на мить гнів у Нього, †
а на все життя Його благовоління: *
ввечері плач вселиться, а на ранок – радість.
Почуй, Господи, і мене помилуй! *
Пошли поміч, Господи, мій Боже!
Ти мій плач обернув мені на танець – *
буду славити Тебе я вічно.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Ам 5, 14
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Добра шукайте, не зла, щоб ви могли жити,
і Господь буде з вами.

ЄВАНГЕЛІЄ

Йн 4, 43-54
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус вийшов з Самарії до Галілеї, бо сам Ісус засвідчив, що пророк не має пошани на своїй батьківщині. Отже, коли прийшов у Галілею, галілеяни прийняли Його, побачивши все, що Він учинив у Єрусалимі на святі, оскільки й вони ходили на свято. Отож, Ісус знову прийшов до Кани Галілейської, де перетворив воду у вино. В Капернаумі був якийсь придворний, син котрого нездужав. Почувши, що Ісус прийшов з Юдеї до Галілеї, він пішов до Нього і просив Його, щоби спустився і оздоровив його сина, який от-от мав померти. А Ісус сказав йому: «Якщо не побачите знамень і чудес, не повірите!» Каже Йому придворний: «Господи, спустись, поки не померло моє дитя!» Говорить йому Ісус: «Іди, твій син живе!» – І повірив чоловік слову, яке сказав йому Ісус, і пішов. А коли він вже спускався, його слуги вийшли йому назустріч, кажучи, що його син живе. Він же запитав у них про час, коли йому покращало. Тож йому сказали, що вчора о сьомій годині залишила його гарячка. Тож батько зрозумів, що то була якраз та година, о котрій сказав йому Ісус: «Твій син живе!» І повірив він сам і весь його дім. Це вже було друге знамення, яке вчинив Ісус, прийшовши з Юдеї в Галілею. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Разом із пророком Ісаєю та батьком зціленого сина просімо Господа, щоб Він зцілив і наші душі:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб на його заклик повер­нулися у святу Церкву всі, хто заблукав у темряві гріха.
2. Молімося за всіх пастирів, щоб в них зростала істинна віра та відданість у служінні ближнім.
3. Молімося за людей, вражених хворобою гріха, щоб Гос­подь зцілив їхні душі.
4. Молімося за хворих і стражденних, щоб Господь бла­гословив їх і дарував їм силу духа.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб Господь простив їхні гріхи і прийняв до слави святих у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми відважно боролися з гріха­ми та спокусами.

Отче, Джерело всякого блага і милосердя, з Тебе випливає істинна радість душі; вчини, щоб ми остерігалися всякої спо­куси і чистими серцями завжди могли прославляти Тебе. Че­рез Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, обдаруй нас плодами жертви, яку ми Тобі складаємо, † щоб, очистившись від схильності до зла, * ми були відновлені у джерелі небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Я вкладу в ваше нутро дух Мій * і вчиню так,  що  ви  будете  ходити  в Моїх заповідях * та берегти й виконувати Мої установи, – говорить Господь. (Єз 36, 27)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай Твоє святеє святих животворить нас і відновить, * і, освячуючи, приведе нас до вічності. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Для довільного використання
Віднови, Господи, свій народ і зовнішньо і внутрішньо, * щоб тілесні бажання не заглушили в ньому духовного зростання. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 4 квітня, четвер (фіол) Четвер ІV тижня Великого Посту
В сьогоднішньому фрагменті Євангелія Ісус вказує, що Він є Сином Божим. Юдеї не вслуховуючись в це, не вірять Йому, не вірять також Богові. Він показує їм, що вони відкидають не тільки Його свідчення, а й свідчення Отця, Йоана Хрестителя і Мойсея. Він має трьох свідків, які заслуговують довіри і пошани: Отця, Мойсея і Йоана. Свідками правдивості слів Ісуса стають Його учні, коли споглядають Ісуса, що йде по воді, коли бачать насичення п’яти тисяч людей, щодня зміцнюються у вірі, що Він Месія, Син Божий. Чи я своїми вчинками також є свідком того, що увірував Господу?
Колекту можна взяти зі спомину св. ІСИДОРА, єп. і Вчителя Церкви
Св. Ісидор народився у 560 році. Він мав двох братів-єпископів і сестру, настоятельку монастиря. Після смерті батька його виховував рідний брат, після якого він перейняв архієпископство у Севілії. Святий організував синоди, що об’єднали іспанську Церкву. Він був одним з найвидатніших вчених своєї епохи. Залишив після себе багато письмових праць у різних галузях науки. Головною його працею є 20-томна енциклопедія богословської та світської науки тих часів. Помер 4 квітня 636 року в Севілії.
Або (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 31 березня, неділя (фіол/рож) ІV Неділя Великого Посту (LAETARE)
Батьківська любов до Бога виражається у пошані до свободи своїх дітей, ця любов також нескінченно терпелива. Божа любов є понад людську логіку давати і брати. Він замінює цей сухий розрахунок на безкорисливе обдаровування і нескінченне милосердя. Бог Отець бажає також єдності всіх своїх дітей узами любові. Господь керується справедливістю, але передусім милосердям. Дає нам безумовну любов, щоб ми жили у справедливості і були милосердні один до одного.