Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 13 листопада, понеділок
18:33 Неділя 0 125
12-11-2017, 18:33

Літургія на кожний день. 13 листопада, понеділок

(зел) Понеділок ХХХIІ звичайного тижня

Згідно зі словами Ісуса (пор. Мк 7, 22), глупота є гріхом. Сьогоднішній текст з книги Мудрості пояснить чому це так. Якщо хтось пропускає через себе спокусу і стає причиною згіршення, біда таким, бо така людина безкритична і справді порожня, нема в ній Божого фільтру. Духовна, внутрішня активність і діяльність є ознакою воістину Живої Людини, яка несе Життя, будує цивілізацію любові.

АНТИФОН НА ВХІД

Господи, нехай прийде перед Твоє обличчя моя молитва! * Приклони Твоє вухо до мого благання! (Пс 88 (87), 3)

КОЛЕКТА

Всемогутній і милосердний Боже, визволи ми- лостиво нас від усі х ворожих сил, † щоб ми, ві льні від небезпек душі  та ті ла, * могли у свободі духа йти за Тобою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Мудр 1, 1-7

Читання з Книги Мудрості
Полюбіть справедливість, ви, які правите землею! Роздумуйте про Господа в правоті й у простоті серця шукайте Його! Його знаходять ті, хто Його не спокушає, і Він являється тим, хто не зневірюється у Ньому. Адже думки лукаві від Бога віддаляють, і всемогутність, коли її спокушати, присоромлює безумних. Бо в душу, яка лихе мислить, мудрість не ввійде, ані не оселиться в тілі, запроданому гріхові. Адже святий дух, що виховує, від лукавства тікає, відступає від думок безглуздих і віддаляється, коли виринає кривда. Мудрість же – дух, що людей любить, однак, не лишає уст хулителя безкарними; бо Бог – свідок його нутра, вірний дослідник його серця, і чує, що його язик говорить. Дух бо Господній наповнює Всесвіт і – як Вседержитель – знає кожне слово. Слово Боже.

Пс 139, 1-3. 4-6. 7-8. 9-10 

Боже, веди нас вічними шляхами.


Господи, Ти мене випробував і вивчив. †
Ти знаєш, коли я сідаю і коли я встаю, *
у задуми мої Ти заздалегідь вникнув.
Ти дослідив мої подорожі й мій відпочинок, *
Тобі відомі всі мої дороги.

Боже, веди нас вічними шляхами.

Адже нема й слова в мене на язику, †
а Ти, Господи, вже все знаєш. *
Ти оточив мене спереду і ззаду, і поклав на мене свою руку.
Твоє знання для мене дивовижне!  *
Воно понад мої сили, – я не спроможний його осягнути!

Боже, веди нас вічними шляхами.


Куди піду від Твого Духа *
і куди втечу від Твого обличчя?
Якщо підіймуся на небо, – Ти там. *
Якщо зійду в шеол, – і там Ти, Боже.

Боже, веди нас вічними шляхами.


Коли б я піднявся на крилах світанку *
і на краю землі поселився, –
то й там Твоя рука мене попровадить, *
мене втримає Твоя правиця.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Флп 2, 15г. 16а

Алілуя, алілуя, алілуя.
Сяйте, мов світила у світі,
Дотримуючись життєдайного слова.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 17, 1-6

† Читання святого Євангелія від Луки

Того часу Ісус промовив до своїх учнів: «Неможливо, щоби споку­си не прийшли, та горе тому, через ко­го вони приходять! Йому було б краще почепити жор­новий камінь на свою шию і кинутися в море, ніж щоби спокусив одного з цих малих. Зважайте на себе! Коли згрі­шить твій брат, – докори йому, а ко­ли покається, – прости йому. І якщо сім разів на день згрі­шить проти тебе і сім разів на день звер­неться до тебе, кажучи: “Каюся!” – про­сти йому». І сказали апостоли Господу: «До­дай нам віри!» А Господь промовив: «Коли б ви мали віру, хоч як гірчичне зер­нят­ко, і повеліли б цій смоківниці: “Ви­рви себе з корінням і посади себе в мо­рі!” – то послухала б вас». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Усі ми колись предстанемо перед справедливим Суддею, тому смиренно просимо Господа про милосердя і прощення наших гріхів:

1. За нашу святу Церкву, щоб усі вірні зрозуміли, що судний день близько.
2. За переслідуваних християн, щоб вони не боялися страждань і перешкод.
3. За суддів, щоб їх постанови були мудрі і справедливі.
4. За матерів, які очікують народження дитини, щоб вміли передати їй тепло і любов до Ісуса.
5. За людей, які померли в катастрофі чи смерть їх була непередбачена, щоб осягнули повноту життя серед святих у небі.
6. За нас згромаджених навколо вівтаря, щоб вірно йшли дорогою спасіння.

Отче, даруй нам святість життя і навчи бути послушними Тобі, щоб у Судний День ми стали праворуч Христа, Котрий живе і царює на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, поглянь милостиво на принесені дари † і вчини, щоб ми, звершуючи тайну страстей Твого Сина, * осягнули її спасенний плід. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ ЗВИЧАЙНА

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господь царює наді мною і нічого мені не бракуватиме. * На буйних пасовиськах Він дає мені лежати; * веде мене на тихі води. (Пор. Пс 23 (22), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Поживлені святим даром, складаємо Тобі подяку, Господи, † і благаємо Твою милість, щоб вилиттям Твого Духа благодать щи- рості перебувала в тих, * кого наповнила небесна сила. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий