Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 31 березня, неділя
17:22 Субота 0 530
30-03-2019, 17:22

Літургія на кожен день, 31 березня, неділя

(фіол/рож) ІV Неділя Великого Посту (LAETARE)
Батьківська любов до Бога виражається у пошані до свободи своїх дітей, ця любов також нескінченно терпелива. Божа любов є понад людську логіку давати і брати. Він замінює цей сухий розрахунок на безкорисливе обдаровування і нескінченне милосердя. Бог Отець бажає також єдності всіх своїх дітей узами любові. Господь керується справедливістю, але передусім милосердям. Дає нам безумовну любов, щоб ми жили у справедливості і були милосердні один до одного.


АНТИФОН НА ВХІД
Радуйся, Єрусалиме, * і веселіться, ви всі, заради нього, що його любите! * Возрадуйтеся з ним радістю всі, що за нього журилися, * щоб могли впиватись і розкошувати багатством його слави. (Пор. Іс 66, 10-11)

Не мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти за посередництвом свого Сина чудесно поєднав людство з собою; * вчини, щоб християнський народ з живою вірою та щирою відданістю поспішав до великодніх свят, які наближаються. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
ІсНав 5, 9а. 10-12
Читання з Книги Ісуса Навина.
Тими днями сказав Господь Ісусові Навину: «Сьогодні Я зняв з вас єгипетський сором». І отаборилися сини Ізраїля в Гілгалі; на чотирнадцятий день першого місяця ввечері вони святкували Пасху на степах єрихонських. На другий день після Пасхи їли вони з урожаю тієї землі: неквашений хліб та пряжене зерно того самого дня. І від наступного дня, як вони стали їсти з урожаю землі, перестала падати манна. Не було в синів Ізраїля більш манни, і вони харчувались того року з плодів Ханаан-землі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 34, 2-3. 4-5. 6-7
Скуштуйте й взнайте, як Господь наш добрий.
Благословлятиму Господа в кожному часі, – *
хвала Його на моїх устах постійно.
Господом хвалитися душа моя буде. *
Хай почують лагідні і звеселяться.
Звеличуйте Господа зі мною, *
тож разом Його Ім’я будемо прославляти.
Я шукав Господа, і Він до мене відізвався, *
і визволив мене від усіх моїх страхів.
Погляньте на Нього і просвітіться, *
і не будуть засоромлені обличчя ваші.
Цей убогий заволав – і почув Господь його, – *
Він спас його від всякого горя.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 5, 17-21
Читання з Другого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Хто в Христі, той нове творіння; давнє минуло, – ось постало нове! Все – від Бога, який примирив нас із собою через Христа і дав нам служіння примирення. Адже Бог у Христі примирив світ із собою, не зараховуючи їм їхні переступи, і доручив нам слово примирення. Отже, ми – посли від імені Христа, і тому наче сам Бог просить через нас. Від Імені Христа благаємо: примиріться з Богом! Того, хто не знав гріха, Він зробив за нас гріхом, щоб ми в Ньому стали Божою праведністю. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 15, 18
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Встану, піду до свого батька і йому скажу:
«Батьку, я згрішив перед небом і перед тобою».

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 15, 1-3. 11-32
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу наближалися до Ісуса всі митники та грішники, щоби послухати Його. І нарікали фарисеї та книжники, говорячи, що Він грішників приймає і разом з ними їсть. А Він розповів їм ось таку притчу, кажучи: «Один чоловік мав двох синів. І молодший з них сказав батькові: “Батьку, дай мені належну частину майна”. І він поділив між ними майно. І по небагатьох днях зібравши все, молодший син подався до далекого краю і там розтратив своє майно, живучи розгульно. Як витратив усе, настав великий голод у тому краї, і він став бідувати. Пішов він та й пристав до одного з громадян тієї країни, а той послав його на свої поля пасти свиней. І бажав він насититися стручками, які їли свині, але ніхто йому не давав. Прийшовши до себе, він сказав: “Скільки наймитів мого батька мають у надлишку хліба, а я тут гину з голоду. Встану, піду до свого батька і скажу йому: “Батьку, я згрішив перед небом і перед тобою і вже не гідний зватися твоїм сином; прийми ж мене як одного з твоїх наймитів”. Тож він, підійнявшись, пішов до свого батька. Коли він був ще далеко, батько побачив його й змилосердився; побігши, кинувся йому на шию і поцілував його. А син сказав йому: “Батьку, я згрішив перед небом і перед тобою; я вже не гідний зватися сином твоїм”. Та батько сказав своїм слугам: “Негайно принесіть найкращий одяг і зодягніть його, дайте перстень йому на руку і сандалі на ноги; приведіть відгодоване теля та заколіть; будемо їсти й веселитися, бо цей син мій був мертвий – і ожив, пропав – і знайшовся”. І почали веселитися. А його старший син був на полі. Коли, ідучи, наблизився до хати, почув співи й танці. Закликавши одного із слуг, він розпитував, що б це воно було. Той сказав йому: “Твій брат повернувся, і твій батько заколов відгодоване теля, бо здоровим його прийняв назад”. Тож він розгнівався і не хотів увійти. А його батько вийшов і вмовляв його. Та він у відповідь сказав своєму батькові: “Ось, стільки років я тобі служу, ніколи не переступав твоєї заповіді, а ти мені ніколи не дав і козеняти, щоб я повеселився з моїми друзями. Коли ж цей син твій, який розтратив твоє майно з блудницями, повернувся, ти заколов йому відгодоване теля”. А той відказав йому: “Дитино, ти завжди зі мною, і все моє – твоє. Тут треба таки веселитися і радіти, бо цей брат твій був мертвий – і ожив, пропав – і знайшовся”». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи Христову притчу про блудного сина, звернімося всім серцем до Господа, щоб у цей святий час покути Він був для нас терпеливим і всепрощаючим Отцем:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона безустанно вела всіх людей до милосердного Отця.
2. Молімося за працівників судів, щоб у своїй праці вони керувалися не тільки справедливістю, але й милосердям.
3. Молімося за сповідаючих священиків, щоб вони своєю терпеливістю та любов’ю лікували хворі душі.
4. Молімося за людей, які нехтують таїнством Примирення, щоб вони покаялися у своїх гріхах і повернулися до любля­чого Отця.
5. Молімося за померлих, які під час свого земного жит­тя не встигли повністю очиститися від гріхів, щоб Господь простив їхні провини.
6. Молімося за нас самих, щоб час великопісних реколекцій допоміг нам побачити наші гріхи і навчив нас перемага­ти спокуси.

Господи наш і Отче, ми – Твої діти, просимо Тебе смиренно: прости нам наші провини і прийми нас знову до своєї роди­ни. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, ми з радістю приносимо Тобі дари на жертву, яка нас зцілює, † і смиренно Тебе благаємо, * щоб ми з належною пошаною та з живою вірою звершили її за спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-8

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Єрусалиме, збудований як місто, * в собі щільно з’єднане! * Туди сходять коліна, Господні коліна, * щоб прославляти там Твоє Ім’я, Господи.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Боже, Ти освітлюєш кожну людину, яка приходить в цей світ, † освіти наші серця світлом своєї благодаті, * щоб наші думки завжди були достойними і угодними Твоїй величі, а наша любов до Тебе була щирою. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Споглянь, Господи, на тих, що взивають до Тебе, † укріпи слабких і осяй своїм світлом тих, що перебувають у темряві смерті; * очисти милостиво їх від усякого зла і приведи до найвищих небесних благ. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий