Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Бог кличе всіх. Відповідаймо надії». Підсумки зустрічі РЄКЄ про покликання
16:05 Неділя 0 1 036
4-03-2018, 16:05

«Бог кличе всіх. Відповідаймо надії». Підсумки зустрічі РЄКЄ про покликання

«Бог має життєвий проект для кожного! Сьогодні, як і вчора, Христос кличе чоловіків і жінок відповісти на їхнє особисте покликання», – цими словами розпочинається комюніке за підсумками зустрічі представників європейських єпископатів, відповідальних за душпастирство покликань, яка тривала в столиці Албанії місті Тірані з 28 лютого до 3 березня 2018 року. Вони зібралися, щоб обговорити красу християнського покликання. Особливим контекстом стало 20-річчя документу «In Verbo Тuo» («За Твоїм словом»), присвяченого душпастирству покликань у Європі.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

На основі обміну думками під час пленарних зустрічей і під праці у групах, учасники мали змогу побачити багатство досвіду, представленого різними церковними структурами з метою пристосування душпастирства покликань до викликівмінливого світу. Поряд із «традиційними» формами душпастирства, як-от молитовні зустрічі, адорація, табори й волонтерство, існують нові форми: відеоролики, інтернет-флешмоби тощо, спрямовані на те, щоби засвідчити красу покликання до священства чи богопосвяченого життя.

Як зазначив єпископ Оскар Кантоні, очільник «Європейської служби покликань», тобто відділу Комісії у справах молоді Ради єпископських Конференцій Європи ‒ організатора зустрічі, у душпастирстві покликань «ми не починаємо з нуля, а маємо численні вказівки ‒ плоди багатого спільного досвіду в цій сфері в різних країнах, у вигляді документа “In Verbo Тuo”, двадцятиріччя якого відзначаємо».

Саме в світлі цього документа о. Амедео Ченчіні, викладач Папського Салезіянського університету та Інституту психології Папського Григоріянського університету, представив аналіз сучасного стану покликань у Європі. Його дані показують, що вислів «криза покликань в Європі» не відповідає дійсності. Хоча відчутна спричинена секуляризацією негативна тенденція, це справджується лише щодо деяких «класично-традиційних» покликань. Натомість присутні сигнали, які свідчать як про сталу плідність цих покликань, так і про появу нових форм посвяченого життя, які розширюють самі поняття покликання та посвячення.

З доповідей учасників можна відзначити тенденцію пов’язувати душпастирство покликань з іншими його сферами, зокрема, з душпастирством молоді. Чимало доповідей підкреслили важливу працю, розпочату в рамках підготовки до Синоду єпископів на тему «Молодь, віра й розпізнавання покликання», який у жовтні відбуватиметься у Ватикані.

Делегати також відзначили зростає усвідомлення того, що відповідальність за душпастирство покликань лежить на всій християнській спільноті, що породжує різноманітні ініціативи, які залучають інші сфери душпастирювання. Це видно на прикладі покликання до рукоположеного священства. Таке покликання є Божим даром для Церкви і для світу, й тому до нього не можна ставитися в індивідуалістській манері, адже воно потребує підтримки всієї спільноти вірних. А щодо покликань до богопосвяченого життя, підкреслено важливість того, щоби душпастирство в цій сфері мало чітко виражений синодальний характер.

Наступну зустріч відповідальних за душпастирство покликань у європейських єпископатах заплановано провести в перший тиждень липня 2019 року.

За темою:
У березні Папа закликає молитися за дар розпізнавання
Папа: Божий люд шукає пастирів, здатних утішати
Ви – споконвічний світанок Церкви. Проповідь Святого Отця Франциска під час Меси з нагоди ХХІІ Всесвітнього дня богопосвяченого життя
Новини зі світу 18:01 Вівторок 0 97 20-та річниця «Екуменічної хартії»: єдність, за яку Ісус молився і страждав Христос У заяві з нагоди 20-ї річниці підписання «Екуменічної хартії», очільники Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Конференції Європейських Церков (KEK) висловили прагнення та зобов'язання «зміцнювати церковну єдність через спільні молитви та дії, пропонуючи при цьому своє служіння світові у справі сприяння справедливості та миру».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.