Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа Франциск: дивлюсь на Італію з надією
19:39 Субота 0 69
10-06-2017, 19:39

Папа Франциск: дивлюсь на Італію з надією

Якщо Італія зуміє використати свої духовні та матеріальні ресурси в дусі співпраці, то знайде шляхи для впорядкованого розвитку, а Святий Престол і Католицька Церква готові до співпраці з огляду на спільне добро.
Так Папа Франциск підсумував свою промову, виголошену в рамках офіційного візиту до Президента Італії, що відбувся у суботу, 10 червня 2017 року.
«Дивлюся на Італію з надією. З надією, що вкорінена у вдячній пам’яті про батьків і предків, що є також моїми, адже моє коріння – в цій країні», – сказав Святий Отець, наголошуючи на тому, що попередні покоління, з Божою допомогою, зуміли підтримувати такі фундаментальні цінності, як гідність людської особи, родина і праця.
«Однак, живемо в час, коли Італія, разом з усією Європою, покликана змагатися з проблемами та загрозами різного характеру, такими як міжнародний тероризм, що знаходить плідний ґрунт у фундаменталізмі, явище міграції, помножене війнами та серйозними й тривалими проявами відсутності економічної та соціальної рівноваги в багатьох частинах світу, труднощі молодих поколінь в доступі до стабільної та гідної праці, що причиняється до зростання зневіри щодо майбутнього і не сприяє народженню нових сімей і дітей», – вів далі Папа, додаючи, що йому приємно, що Італія намагається «перетворювати виклики в нагоди для зростання та нові шанси».
За його словами, підтвердженням цього є прийняття численних біженців і діяльність багатьох волонтерів у цій сфері, дбання на міжнародній арені на користь миру, про збереження безпеки та співпраці між державами. Святий Отець також відзначив «стійкість, натхнену вірою», з якою населення Центральної Італії долає наслідки землетрусу. Все це, на його думку, є «вираженням почуттів та наставлень, джерелом яких є християнська віра, що сформувала характер італійців та сяє ще яскравіше в найдраматичніші хвилини».
Переходячи до аналізу згаданих викликів, Понтифік знову наголосив на тому, що для належної відповіді на виклики міграції, яка повинна гарантувати «впорядковану інтеграцію новоприбулих», необхідна «широка та рішуча міжнародна співпраця». Він також зазначив, що мав нагоду «не лише теоретично, але завдяки контактові з людьми» пізнати проблеми, пов’язані із зайнятістю, а тому знову повторив заклик «творити і супроводжувати процеси, які створюватимуть нові можливості для гідної праці».
«Стабільна праця, разом з політикою, дійсно заанґажованою на підтримку сім’ї, першого та головного місця, в якому людина формується як особа-у-взаєминах, є умовами справжнього сталого розвитку та гармонійного зростання суспільства», – наголосив Папа Франциск, підкреслюючи, що для здійснення цього від усіх, на кому лежить відповідальність у політичній та адміністративній сфері, «очікується терпеливої та смиренної праці на користь спільного добра, що намагатиметься зміцнювати зв’язки між людьми та інституціями».
У цьому контексті Єпископ Риму також відзначив той факт, що «Церква в Італії є живою дійсністю, тісно пов’язаною з душею цієї країни та почуттями її населення». «Вона живе його радощами та болями, й намагається, згідно зі своїми можливостями, полегшувати його страждання, зміцнювати суспільні зв’язки, допомагати всім будувати спільне добро. У цьому Церква надихається навчанням Конституції Другого Ватиканського Собору “Gaudium et spes”, яка закликає до співпраці між церковними спільнотами та політичною спільнотою, оскільки обоє служать тим самим людям», – сказав Папа, посилаючись також на 7 артикул Конституції Італії, який наголошує на «особливій формі світськості, яка не є ворожою і конфліктною, але приязною та схильною до співпраці», вказуючи, одночасно, на «чітке розрізнення компетенції політичних і релігійних інституцій».
Врешті, Понтифік не оминув увагою і той факт, що Італія має «особливу честь» мати на своїй території осідок «вселенської влади Католицької Церкви». За його словами, не зважаючи на існуючі угоди, «місія Наступника святого Петра не була би легкою без щирої та великодушної готовності й співпраці з боку Італійської держави».
«Пане Президенте, – підсумував Папа, – я впевнений, що якщо Італія зуміє використати всі свої духовні та матеріальні ресурси в дусі співпраці між її різними суспільними складовими, то вона знайде правильний шлях для впорядкованого розвитку й для того, щоб якнайвідповіднішим чином вирішувати проблематики, які стоять перед нею. Святий Престол, Католицька Церква та її інституції запевняють, у розрізненні завдань і сфер відповідільності, свою дієву співпрацю з огляду на спільне добро. У Католицькій Церкві та в християнських принципах, якими формувалася її багата тисячорічна історія, Італія завжди знайде найкращого союзника для зростання суспільства, його згоди та істинного прогресу. Нехай Бог благословить і захистить Італію!».
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа Франциск здійснив візит до Глави Італійської Республіки
Папа: Ми можемо вважати себе «безбожниками», але Бог не буде «Богом без людини»
Папа Франциск поблагословить новий римський осідок «Scholas Occurrentеs»

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Слово Папи Франциска 16:21 П'ятниця 0 64 Папа: Святість – це постійне приймання Божого прощення
«Нехай Господь дасть нам благодать внутрішньої правди», – цією молитвою можна підсумувати проповідь Папи Франциска, яку він виголосив у каплиці «Дому Святої Марти» у Ватикані у п’ятницю, 20 жовтня 2017 р., роздумуючи над літургійним читанням із Послання святого апостола Павла до римлян, у якому апостол закликає через віру приєднатись до Господа, пам’ятаючи при цьому, що віра є даром Божим, а не заслугою за наші діла.