Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Яким має бути сповідник. Інтерв’ю з регентом Апостольської Пенітенціарії
14:30 Субота 0 1 126
3-03-2018, 14:30

Яким має бути сповідник. Інтерв’ю з регентом Апостольської Пенітенціарії

Потрібно виховувати священиків, щоби вони не були функціонерами Святих Таїнств, тобто зосередженими на собі в юридичному та богословському формалізмові, а служителями Бога та Його милосердя. Такими словами монсеньйор Кшиштоф Юзеф Никель, регент Апостольської Пенітенціарії, в інтерв’ю для ватиканського щоденного видання «Римський оглядач» пояснив цілі, які перед собою ставить уже 29-й щорічний курс сповідництва, який відбуватиметься у Ватикані від 5 до 9 березня 2018 року.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Представник Апостольської Пенітенціарії зазначив, що курс призначений для нещодавно висвячених священиків і семінаристів із різних країн і має за мету належно підготувати до непростого і дуже відповідального завдання, яке на них чекає – уділення Святого Таїнства Покаяння. Звершення його вимагає відповідної богословської, юридичної та душпастирської підготовки, адже, як неодноразово звертав на це увагу Папа Франциск, імпровізувати тут не можна. Курс має формувати не священика-функціонера, а Божого служителя, за посередництвом якого ті, хто приступатимуть до Святого Таїнства Примирення, зможуть торкнутися величі Божого милосердя та вийти зі сповідальні заспокоєними і сповненими ще більшої довіри до Господнього милосердя.

Далі журналіст попросив розповісти про головні теми курсу. Монсеньйор Кшиштов відповів, що той заснований на канонічних, богословських і душпастирських аспектах Таїнства Покаяння й, зокрема, розглядатиме компетенції Апостольської Пенітенціарії в питаннях зарезервованих гріхів. Також однією з тем буде одержимість злим духом. Пенітенціарія запросила виголосити доповідь на цю тему одного екзорциста, щоби дати сповідникам необхідні засоби для розрізнення таких симптомів у людях, які приходять до них на сповідь.

«Отже, якими якостями повинен відзначатися кожен сповідник?» – поставив наступне запитання журналіст. Представник Апостольської Пенітенціарії відповів: «Папа Франциск постійно наголошує, що священнослужителі в душпастирській діяльності мають брати приклад з милосердного Батька й намагатися бути сприйнятливими, близькими й лагідними».

Зокрема, добрий сповідник, як справжній приятель Ісуса, повинен бути людиною молитви й особливо молитися за тих людей, що шукають примирення з Господом. Він повинен возносити молитву до Бога також за те, щоб отримати дар усвідомленя, що він і сам грішник і що саме він першим потребує Божого прощення, аби могти зрозуміти біль інших людей. По-друге, добрий сповідник – це людина Духа, людина розпізнавання та співчуття. Папа Франциск нагадує, що священик має покірно слухати Божу волю, адже в уділенні Святого Таїнства Покаяння він не господар, а служитель, тобто слуга. Зрештою, добрий сповідник це євангелізатор, адже немає правдивої євангелізації без зустрічі з милосердям – справжнім ликом Господа Бога.

Монсеньйор Кшиштоф підкреслив, що Святе Таїнство Покаяння має фундаментальне значення у духовному житті та в розпізнаванні покликань серед молоді. Іноді трапляється так, що молода людина саме сповідаючись усвідомлює до чого її кличе Господь. Сам Папа Франциск яскравий тому приклад, адже в 17 років під час сповіді він почув Божий голос, який кликав його до чернечого життя в Ордені Отців Єзуїтів.

«За кілька днів відзначатимуть п’яту річниця обрання Папи Франциска. Чому тема милосердя постійно присутня в його зверненнях?» – запитав журналіст. На це представник одного з трьох найвищих трибуналів Апостольської Столиці відповів: «Відпущення гріхів це головна місія, яку Ісус довірив Своїм учням. “Як Мене послав Отець, так Я посилаю вас. Ви отримаєте Духа Святого... Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте – затримаються”, – читаємо у 20-й главі Євангелія від Йоана. В основі цього мандату лежить воля Бога, Який прагне, щоб усі люди спаслися й осягнули вічне щастя. Тому, послідовним дотримуючись вчення Церкви, з перших днів свого понтифікату, Папа Франциск розсудливо повторює, що Боже милосердя це серце Євангелія, ба більше, воно суть самого Бога».

Монсеньйор Кшиштоф Юзеф Никель підкреслив, що на кожному сповідникові лежить велика відповідальність бути видимим образом невидимого Божого милосердя, «каналом передавання радості вірному, який, отримавши відпущення, не почуватиметься більше придушеним провинами, але зможе насолоджуватися даром визволення, яке в ньому довершив Христос. Господь ніколи не втомлюється нам прощати – цю істину неодноразово нагадував нам Понтифік. Це допомагає багатьом людям підвестися та наново розпочати свій шлях на зустріч Господові.

Регент Апостольської Пенітенціарії також розповів, що на завершення курсу для сповідників у п’ятницю, 9 березня, відбудеться зустріч усіх його учасників із Папою Франциском.

За темою:
Папа: Господь запрошує нас прийти, адже прощення існує
П’ятниці милосердя. Папа в осередку для ув’язнених жінок з малими дітьми
У березні Папа закликає молитися за дар розпізнавання
Новини з Ватикану 14:02 Понеділок 0 152 Розпочався тиждень духовних вправ для Папи та Римської Курії Беручи до уваги епідеміологічну ситуацію, спільні проведення реколекцій скасоване: кожен з очільників ватиканських дикастерій повинен особисто присвятити цей час молитовній зустрічі з Божим словом та поглибленню свого духовного життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.