Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 березня, п'ятниця
20:01 Четвер 0 618
22-03-2018, 20:01

Літургія на кожен день, 23 березня, п'ятниця

(фіол) П’ятниця V тижня Великого Посту
Бог став людиною, щоб люди взяли участь в Божій природі. Сказано в Псалмі: “Ви – боги”. Боги, бо до нас звернуто Слово Боже. Прислухаймося до Слова і придивімося до Гостії, нехай пробудиться в нас любов до Ісуса.
Колекту можна взяти зі спомину св. ТУРИБІЯ МОНГРОВЕХСЬКОГО, єпископа
Св. Турибій народився у 1538 році в Іспанії. У 1579 році став архієпископом Ліми в Перу. Низький моральний і інтелектуальний рівень провінції спонукав його до невтомної реформаторської діяльності. Він відвідував приходи, засновував семінарії, будував храми і лікарні, організовував синоди. Рішення провінційного синоду 1582-83 років стали фундаментом відродження усієї Латинської Америки. Цю реформу продовжували дієцезіальні синоди (1591, 1601). Коли 23 березня 1606 року Турибій помирав, реформа його провінції була вже завершена.


АНТИФОН НА ВХІД
Змилуйся наді мною, Господи, бо мені скрутно; * вирятуй мене з руки ворогів і гнобителів моїх. * Господи, не дай мені осоромитись, до Тебе бо взиваю.

КОЛЕКТА

Господи, нехай Твоя доброта визволить нас із гріховних пут, † у які ми потрапили внаслідок нашої немічності * і прости провини Твого народу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти схотів, щоб апостольська праця святого Турибія, єпископа, та його відданість істині спричинилися до розвитку Твоєї Церкви, * вчини, щоб народ, відданий під Твою опіку, безустанно зростав у вірі та любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 20, 10-13
Читання з Книги пророка Єремії.
Єремія сказав: «Я чув, як багато обмовляло мене: “Звідусіль жах! Донесіте! Донесемо на нього!” Усі заприязнені зі мною чигали на моє падіння: “Може він упіймається, і ми його подолаєм та й помстимося на ньому”. Але Господь зі мною, немов воїн сильний, тому гонителі мої спотикнуться, не подолають. Окриті соромом великим будуть, бо не пощастило їм, стидом побиті вічним, невигладним. Господи Сил! Ти, який вивідуєш праведного, який бачиш нирки і серце! Дай мені узріти відплату Твою над ними, бо я на Тебе звірився з моєю справою. Співайте Господу, хваліте Господа, бо Він врятував душу вбогого з рук лиходіїв». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 18, 2-3а. 3бв-4. 5-6. 7
В скруті я кликав – Бог почув мій голос.

Любитиму Тебе, Господи, моя сило. *
Господь – моя Скеля,
моя надійна опора, мій Спаситель, *
мій Бог, моя Скеля.
Я надіятимусь на Нього: Він – щит мій, *
ріг мого спасіння, мій притулок.
Я закличу до Господа, який хвали достойний, *
і від ворогів моїх врятований буду.
Охопили мене смертельні болі, *
і потоки Веліала мене налякали.
Мене оточили пута шеолу, *
зустріли мене тенета смерті.
Та коли вони налягли на мене, до Господа я закликав, *
заволав до мого Бога.
І Він зі свого храму почув мій голос – *
мій крик долинув перед Його обличчя, †
дійшов до Його вуха.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Йн 6, 63б. 68б
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Слова Твої, Господи, є життям і духом;
Ти слова життя вічного маєш.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 10, 31-42
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу юдеї знову підняли з землі каміння, щоб каменувати Ісуса. Ісус відповів їм: «Багато добрих діл показав Я вам від Отця. За яке з цих діл Мене каменуєте?» Відповіли Йому юдеї: «Не за добре діло каменуємо Тебе, але за богозневагу, за те, що Ти, будучи людиною, робиш себе Богом!» Ісус відповів їм: «Хіба не написано у вашому законі: “Я сказав: ви – боги”? Якщо богами назвав Він тих, до кого було слово Боже, – а Писання не може бути скасоване, – то про Того, кого Отець освятив і послав у світ, ви кажете, що Він зневажає Бога, бо Я сказав: “Я Божий Син?” Якщо Я не роблю діл Мого Отця, то не вірте Мені; якщо ж Я роблю, то хоч не вірите Мені, – вірте ділам, щоб ви пізнали й знали, що Отець у Мені, а Я – в Отці». І знову намагалися схопити Його, але Він уникнув їхніх рук. Тож пішов знову на другий бік Йордану, на те місце, де Йоан колись хрестив, і залишився там. І багато людей прийшло до Нього. Вони говорили, що Йоан не зробив жодного чуда, проте все, що говорив Йоан про Нього, було істинним. І багато хто там повірив в Нього. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Запрошені до столу Божого Слова й зміцнені ним, з покорою просимо:
1. Молімося за святу Церкву, яка народилася з пробитого боку Христа, щоб усім людям вона проголошувала велич Божого милосердя.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб всі почули його апостольські проповіді та відкрили Христу свої серця та кордони держав.
3. Молімося за приймаючих участь у реколекціях, щоб вони 40- денний період покути закінчили щирим покаянням та наверненням.
4. Молімося за священиків, щоб вони ревно і з любов’ю возз’єднували людей із Богом.
5. Молімося за всіх померлих наших братів і сестер, щоб Господь простив їхні провини і благоволив прийняти до свого Царства.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми молитвою і зреченнями підтримували старання Церкви для блага всіх людей.
Боже, наш Отче, ми, грішники, просимо Тебе: осяй нас світлом своєї істини і допоможи всім серцем повернутися до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Милосердний Боже, вчини, щоб ми завжди гідно наближалися до Твого вівтаря * і завдяки участі у священній жертві отримали спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Господні страсті № 11

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ісус у своїм тілі виніс наші гріхи на дерево хреста, * щоб ми, вмерши для гріхів, жили для справедливості, – * ми, що Його ранами зцілились. (1 Пт 2, 24)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Боже, наш Отче, нехай прийняте Причастя завжди нас береже * та віддаляє усе, що може нам зашкодити. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Всемогутній Боже, вчини, щоб Твої діти, які шукають опіки Твоєї благодаті, † визволені від усякого зла, * служили Тобі щирим серцем. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:04 Вівторок 0 49 Літургія на кожен день, 18 вересня, середа Ми, християни, покликані Богом, щоб любити Господа і людей. Це наше головне завдання. Проте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзм, заздрість. Любимо осуджувати інших, критикувати, радіти з чужого нещастя. Але це погано свідчить про нас, тому що ми бачимо в інших те, що хочемо бачити, виправдовуючи свої недоліки. Стараймося дивитись на наших ближніх очима любові.
Св. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Святий Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік у Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Святий Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Святий Станіслав є покровителем молоді.


Літургійний зошит 18:01 П'ятниця 0 169 Літургія на кожен день, 14 вересня, субота ВОЗДВИЖЕННЯ ВСЕЧЕСНОГО ХРЕСТА (черв) Свято
У свято Воздвиження Всечесного Хреста дивімось на цей хрест не як на знаряддя  муки  чи  смерті.  Люди  дивились  на  хрест  як  на знаряддя смерті. І так було до того моменту, коли на хресті завис Христос. Тепер ми дивимось на Хрест як на знак нашого спасіння. Ісуса розiп’яли на хресті ради спасіння людей. Він не нарікав, терпів усі знущання та терпеливо ніс свій хрест, завдяки якому ми маємо життя вічне. Мусимо серцем відчувати ту велич і силу Божого Хреста, на якому Бог віддає себе добровільно на смерть і проливає свою невинну кров за всіх людей.