Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Аудиторія ватиканських медіа зросла до 4 мільйонів осіб
14:44 Середа 0 89
10-01-2018, 14:44

Аудиторія ватиканських медіа зросла до 4 мільйонів осіб

Після нещодавнього ребрендингу та об’єднання різних платформ ватиканських засобів суспільної комунікації їхня загальна аудиторія сягнула 4 млн осіб, які щодня отримують новини з серця Католицької Церкви.
Онлайнова спільнота ватиканських медіа сьогодні складається з 4 млн послідовників у Фейсбуку, Твіттері, Ютубі й Інстаграмі, повідомив 9 січня 2018 року Секретаріат у справах комунікації. Ця кількість – результат тривалої реформи, започаткованої Папою Франциском і дев’ятьма його радниками з Колегії кардиналів.

Щоб запланувати бажані реформи ватиканських засобів суспільної комунікації, нагадує CNA, Папа 2014 року призначив для вивчення стану справ міжнародну комісію, яку очолив британський лорд Кріс Паттен. У червні 2015 року був створений Секретаріат у справах комунікації на чолі з італійським монсеньйором Даріо Віґано, якому Понтифік дав мандат на реформування ватиканських медіа з курсом на їх об’єднання та на зростання присутності Святого Престолу в цифровому просторі.

Секретаріат переглянув роботу всіх відділів ватиканських засобів суспільної комунікації: «Радіо Ватикану», Ватиканського телецентру, часопису «L’Osservatore Romano», Прес-центру Святого Престолу, Папської Ради у справах соціальної комунікації, Ватиканського Інтернет-центру, типографії, видавничого дому та фотовідділу.

У грудні 2017 року під час зустрічі Колегії кардиналів монсеньйор Віґано оприлюднив новий логотип – білий на червоному тлі – і дизайн сайту «Vatican News» («Ватиканські новини»), який об’єднав колишні сторінки новин і «Радіо Ватикану». Наразі сайт доступний шістьма мовами: англійською, італійською, французькою, іспанською, німецькою та португальською.

Об’єднання облікових записів у соцмережах призвело до значного зростання аудиторії за останні місяці. Нині на Фейсбуку сторінку «Ватиканських новин» вподобали понад три мільйони осіб. У Твіттері й Інстаграмі різномовні облікові записи тепер об’єднані як «@vaticannews». Ватиканський канал на Ютубі, де з глядачами діляться, зокрема, прямими трансляціями зі Святого Престолу, теж отримав новий логотип і назву «Ватиканські новини». Соцмережами Ватикану керують Секретаріат у справах комунікації, видавничий і богословсько-пасторальний відділи.

Папа Франциск і сам популярний у соцмережах: наприклад, у Твіттері акаунт «@Pontifex», який створив іще Бенедикт XVI, має 44 млн послідовників у 9 мовних версіях, а «@Franciscus» в інстаграмі – понад 5 млн. Папськими обліковими записами Секретаріат у справах комунікації керує у співпраці з Держсекретаріатом.

Монсеньйор Віґано вважає, що зростання популярності ватиканських медіа – це один із результатів поточної реформи ватиканських засобів суспільної комунікації. Він підкреслив, що це зокрема результат серйозної та самовідданої праці журналістів і технічної служби. «Як фахівці з комунікацій, за логікою Церкви, яка дивиться навколо себе, ми всі покликані бути серед людей», – пояснив монсеньйор Віґано. А сьогодні це означає «переконливу та відповідальну присутність у соціальних мережах і в Інтернеті». Утім, насамперед Ватикан «має зосередитися на людині, особистих стосунках, культурі зустрічі, а тільки потім – на технологіях».

За темою:
@Pontifex. П’ять років євангелізації через Twitter
Папа: Життєво необхідно звіщати Боже слово всім і всюди
Монсеньйор Віґано: Сміливо відповідаймо на виклики цифрових медіа

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 09:24 Понеділок 0 137 Кардинал П’єтро Паролін серед лауреатів Відзнаки блаженного Омеляна Ковча Державний секретар Апостольської Столиці Кардинал П’єтро Паролін серед цьогорічних лауреатів Відзнаки блаженного священномученика  Омеляна Ковча. Про це повідомила Католицька інформаційна агенція Польщі (KAI). Відзнаку вручить Глава УГКЦ, блаженніший верховний архієпископ Святослав Шевчук разом із членами Комітету з вшанування блаженного священномученика Омеляна Ковча 27 січня у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі. Відзнакою нагороджують за внесок у справі міжнаціонального, міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, плекання толерантності та взаєморозуміння в суспільстві, популяризації соціально корисної та благодійної діяльності й за особистий життєвий приклад жертовності й гуманізму.