Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Аудиторія ватиканських медіа зросла до 4 мільйонів осіб
14:44 Середа 0 375
10-01-2018, 14:44

Аудиторія ватиканських медіа зросла до 4 мільйонів осіб

Після нещодавнього ребрендингу та об’єднання різних платформ ватиканських засобів суспільної комунікації їхня загальна аудиторія сягнула 4 млн осіб, які щодня отримують новини з серця Католицької Церкви.
Онлайнова спільнота ватиканських медіа сьогодні складається з 4 млн послідовників у Фейсбуку, Твіттері, Ютубі й Інстаграмі, повідомив 9 січня 2018 року Секретаріат у справах комунікації. Ця кількість – результат тривалої реформи, започаткованої Папою Франциском і дев’ятьма його радниками з Колегії кардиналів.

Щоб запланувати бажані реформи ватиканських засобів суспільної комунікації, нагадує CNA, Папа 2014 року призначив для вивчення стану справ міжнародну комісію, яку очолив британський лорд Кріс Паттен. У червні 2015 року був створений Секретаріат у справах комунікації на чолі з італійським монсеньйором Даріо Віґано, якому Понтифік дав мандат на реформування ватиканських медіа з курсом на їх об’єднання та на зростання присутності Святого Престолу в цифровому просторі.

Секретаріат переглянув роботу всіх відділів ватиканських засобів суспільної комунікації: «Радіо Ватикану», Ватиканського телецентру, часопису «L’Osservatore Romano», Прес-центру Святого Престолу, Папської Ради у справах соціальної комунікації, Ватиканського Інтернет-центру, типографії, видавничого дому та фотовідділу.

У грудні 2017 року під час зустрічі Колегії кардиналів монсеньйор Віґано оприлюднив новий логотип – білий на червоному тлі – і дизайн сайту «Vatican News» («Ватиканські новини»), який об’єднав колишні сторінки новин і «Радіо Ватикану». Наразі сайт доступний шістьма мовами: англійською, італійською, французькою, іспанською, німецькою та португальською.

Об’єднання облікових записів у соцмережах призвело до значного зростання аудиторії за останні місяці. Нині на Фейсбуку сторінку «Ватиканських новин» вподобали понад три мільйони осіб. У Твіттері й Інстаграмі різномовні облікові записи тепер об’єднані як «@vaticannews». Ватиканський канал на Ютубі, де з глядачами діляться, зокрема, прямими трансляціями зі Святого Престолу, теж отримав новий логотип і назву «Ватиканські новини». Соцмережами Ватикану керують Секретаріат у справах комунікації, видавничий і богословсько-пасторальний відділи.

Папа Франциск і сам популярний у соцмережах: наприклад, у Твіттері акаунт «@Pontifex», який створив іще Бенедикт XVI, має 44 млн послідовників у 9 мовних версіях, а «@Franciscus» в інстаграмі – понад 5 млн. Папськими обліковими записами Секретаріат у справах комунікації керує у співпраці з Держсекретаріатом.

Монсеньйор Віґано вважає, що зростання популярності ватиканських медіа – це один із результатів поточної реформи ватиканських засобів суспільної комунікації. Він підкреслив, що це зокрема результат серйозної та самовідданої праці журналістів і технічної служби. «Як фахівці з комунікацій, за логікою Церкви, яка дивиться навколо себе, ми всі покликані бути серед людей», – пояснив монсеньйор Віґано. А сьогодні це означає «переконливу та відповідальну присутність у соціальних мережах і в Інтернеті». Утім, насамперед Ватикан «має зосередитися на людині, особистих стосунках, культурі зустрічі, а тільки потім – на технологіях».

За темою:
@Pontifex. П’ять років євангелізації через Twitter
Папа: Життєво необхідно звіщати Боже слово всім і всюди
Монсеньйор Віґано: Сміливо відповідаймо на виклики цифрових медіа

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий