Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Новий номер журналу «Verbum» – про практику християнського виховання
14:22 Середа 0 75
21-11-2018, 14:22

Новий номер журналу «Verbum» – про практику християнського виховання

У новому випуску автори журналу «Verbum» відповідають на цілковито практичне запитання: як саме виховувати по-християнськи?
Павло Парфентьєв пише про те, хто, згідно з ученням Церкви, насамперед несе відповідальність за виховання й освіту дітей. Це право належить батькам, і саме вони можуть вільно довірити будь-кому, зокрема й школі, від їхнього імені опікуватися частиною цього завдання – або ж узятися за нього самостійно. Дедалі більше батьків, і не тільки католиків, вирішують навчати дітей удома. Автор показує, що такий вибір не суперечить ученню Церкви.

Олексій Браславець знайомить нас із єзуїтським методом виховання. Хоча ця модель розроблена в конкретному католицькому середовищі й пов’язана з ігнатіанською духовністю, вона має універсальне застосування. У ній, так би мовити, ідеться не про те, аби вкласти інформацію в голови учнів, а про те, щоб вивести знання назовні. Про єзуїтську педагогіку складають легенди – особливо в тих середовищах, де про неї не дуже чули. Та педагогічні засади, на яких сформувалася сучасна єзуїтська виховна модель, справді надзвичайно цінні й ефективні не тільки для безпосередньої роботи з вихованцями: Папа Франциск, наприклад, застосовує цей метод у спілкуванні з цілим світом.

Про реальність виховної роботи розповідає в інтерв’ю отець Анджей Августинський CM, співзасновник товариства «Cємаха» й «Сучасного дитячого будинку» в Одпоришуві. Цей дитбудинок – не тільки освітній центр, який керується принципами діалогу та співпраці дітей і вихователів, а й приклад сучасної архітектури.

Нарешті, пропонуємо фрагмент книжки отця Яцека Воронецького, присвячений літургії як школі молитви. Автор, один із найвідоміших моралістів ХХ століття, переконаний, що участь у літургії вирішальна для формування нашої індивідуальної молитви. А крім того, літургійна молитва навчає нас основних принципів соціальної дії.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Культура 16:11 Середа 0 195 Новий номер журналу «Verbum» – роздуми про смерть Побачив світ новий номер журналу «Verbum», у якому автори придивляються до різних людських відповідей на смерть, а супроводжують їх у цьому не тільки теологи й духовні особи, а й митці, філософи й письменники.