Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа Франциск призначив нового Віце-декана Колегії Кардиналів
21:02 Неділя 0 37
11-06-2017, 21:02

Папа Франциск призначив нового Віце-декана Колегії Кардиналів

У суботу, 10 червня 2017 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск прийняв прохання про звільнення з уряду Віце-декана Колегії Кардиналів, подане кардиналом Роже Етчеґераєм, та затвердив рішення кардиналів-єпископів про обрання на це служіння кардинала Джованні Баттісти Ре.
Пригадаємо, що Колегія Кардиналів – це дорадчий орган при Папи Римському, який також заступає його в період вакантної Петрового осідку та обирає нового Єпископа Риму під час Конклаву. Членами Колегії Кардиналів є всі кардинали, а колегії виборців – ті, яким на початку конклаву не виповнилося 80 років життя.
Кожен кардинал, на знак особливої близькості з Єпископом Риму, носить титул однієї з церков Римської дієцезії або стародавніх приміських дієцезій. Згідно з рангу, вони поділяються на кардиналів-єпископів, до яких належать ті, які носять титул приміських дієцезій та патріархи Східних Католицьких Церков, що зберігають титут своїх патріарших осідків, кардиналів-пресвітерів, якими є кардинали, що очолюють місцеві Церкви в світі та носять титул римських храмів, та кардинали-диякони, якими є члени Римської Курії, що носять титули давніх римських дияконій.
Колегію очолює Декан, якому допомагає Віце-декан. Їх обирають з-поміж себе кардинали-єпископи з титулом приміських дієцезій, але цей вибір повинен затвердити Папа.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Кардинал Сара: поваги до Євхаристії вчімося від Йоана Павла ІІ і матери Терези
Папська Рада міжрелігійного діалогу обговорює роль жінки
Делегація Святого Престолу візьме участь у відкритті EXPO 2017 в Астані

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 14:05 П'ятниця 0 43 Угода між Секретаріатом з питань комунікацій та Орденом Єзуїтів

У четвер, 21 вересня 2017 р., у Ватикані повідомлено про підписання угоди між Секретаріатом з питань комунікацій, до якого від 1 січня цього року входить теж Радіо Ватикану, та Орденом Єзуїтів.