Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 листопада, четвер
18:28 Середа 0 143
21-11-2018, 18:28

Літургія на кожен день, 22 листопада, четвер

Христос багато разів різко виступав проти беззаконня конкретних соціальних груп, чи також людської поведінки. Сьогодні ми бачимо, як Він страждає через наслідки, які чекають на грішне місто. Так само Він плаче над кожним з нас, співчуваючи та страждаючи, коли ми переживаємо болісні наслідки наших нерозумних та непродуманих рішень. Дозвольмо Йому нам допомогти, й відчуємо розраду.
СВ. ЦЕЦИЛІЇ, ДІВИ І МУЧЕНИЦІ (черв) Обов’язковий спомин
Цецилія – одна з найславетніших мучениць Римської Церкви. Проте важко відрізнити в описі її мучеництва історичні факти від легендарних додатків, що свідчать про популярність святої. За легендою, незважаючи на те, що вона склала обіт чистоти, її змусили вийти заміж за язичника Валеріана. Однак Господь Бог чудом зберіг її невинність. Свята діва привела чоловіка та його брата до віри у Христа і разом з ними загинула мученицькою смертю. Тіло св. Цецилії відкрито в катакомбах у 822 році та перенесено до базиліки за Тибром, пізніше їй присвяченій. Ім’я св. Цецилії згадується у Римському Каноні. Вона є покровителькою церковної музики.


АНТИФОН НА ВХІД
Ось за Агнцем, розіп’ятим за нас, вже йде відважна діва, * офіра соромливості, жертва чистоти.

КОЛЕКТА
Боже, Ти дозволяєш нам радіти щорічним спомином святої Цецилії, † вчини, просимо, щоб приклад, який залишила нам Твоя слугиня, * явив у житті  Твоїх слуг чудеса Христа, Твого Сина. * Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Одкр 5, 1-10
Читання з Книги Одкровення святого апостола Йоана.
Я, Йоан, побачив у правиці Того, хто сидів на престолі, книгу, списану зсередини і ззовні, запечатану сімома печатями. І я побачив могутнього ангела, який проголошував гучним голосом: «Хто достойний розгорнути книгу і зняти її печаті?» Та ніхто не міг – ні на небі, ні на землі, ні під землею, – розгорнути книгу й подивитися в неї. І я гірко плакав, тому що не знайшлося нікого, достойного розгорнути книгу, і навіть подивитися в неї. А один зі старців каже мені: «Не плач; ось Лев, котрий з племені Юди, з кореня Давида, – Він переміг і може зняти сім печатей!» І я глянув: ось, серед престолу й чотирьох істот, і серед старців стоїть Агнець, наче заколений; Він має сім рогів та сім очей, а вони – сім Божих духів, посланих на всю землю. Він підійшов і взяв книгу з правиці Того, хто сидів на престолі. І коли взяв книгу, чотири істоти й двадцять чотири старці впали перед Агнцем, маючи кожний гусла і золоті посудини, повні ладану: вони – молитви святих. Вони співають нову пісню, проголошуючи: «Ти достойний узяти книгу і відкрити її печаті, бо Ти був заколений і викупив нас Богові своєю кров’ю від усякого покоління і мови, племені й народу. Ти зробив їх царством і священиками для нашого Бога, й вони будуть царювати на землі!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 149, 1-2. 3-4. 5-6а і 9б
Наш Бог вчинив нас царством і священством.
Заспівайте Господу нову пісню, – *
Йому хвала на святих зібранні.
Нехай своїм Творцем Ізраїль радіє, *
хай пишаються своїм Царем сини Сіону.
Хай хвалять Його Ім’я в хороводах, *
нехай грають Йому на псалтирі й тимпані,
бо Господь свій народ любить *
і прославить покірних спасінням.
Праведні будуть веселитися в славі *
й радітимуть на своїх постелях.
Прославляння Бога на устах їхніх. *
Така слава – для всіх Його вірних.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 95, 8аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 19, 41-44

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли Ісус наблизився і побачив місто, то заплакав над ним, кажучи: «Якби ти зрозуміло хоч у цей день, що потрібне для твого миру! Тепер же це сховано від очей твоїх. Адже прийдуть на тебе дні, – і твої вороги оточать тебе валом, візьмуть тебе в облогу, тіснитимуть тебе звідусіль, повалять на землю тебе й твоїх дітей у тобі, не залишать каменя на камені в тобі, бо не зрозуміло ти часу своїх відвідин». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи мученицьку смерть святої Цецилії, яку католицька традиція називає покровителькою сакральної музики, представмо Господу наші прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь Бог обдарував його здоров’ям і покликав багатьох ревних помічників у його нелегкій праці.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона розвивалася не тільки матеріально, але й духовно.
3. Молімося за всі церковні хори, а також за хор нашої парафії, щоб вони своїм співом з радістю величали Бога і допомагали вірним у молитві.
4. Молімося за органістів та композиторів релігійної музики, щоб Господь обдарував їх здоров’ям та натхненням Святого Духа.
5. Молімося за померлих, щоб Господь змилувався над ними і дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас самих, щоб ми ревною вірою, молитвою, співом та активною участю в літургії безустанно величали Господа Бога.

Господи, Ти у своїх святих даєш нам взірець життя та ревності у служінні Тобі; вислухай наші смиренні прохання і вчини, щоб все наше життя було величальним співом на Твою славу. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, нехай дари, які  ми приносимо, споминаючи святу Цецилію, завдяки Твої й благодаті будуть так само угодними Тобі , * як уподобав Ти її  останню боротьбу. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Агнець, що на середині престолу, * водитиме їх на живі джерела вод. (Одкр 7, 17)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти святу Цецилію за подвійну перемогу в невинності та мучеництві увінчав її серед Святих; † дай, просимо, щоб силою цього таїнства ми, мужньо перемагаючи всіляке зло, * здобули небесну славу. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:22 Вівторок 0 41 Літургія на кожен день, 12 грудня, середа (фіол) Середа ІІ тижня Адвенту
Якщо вдуматися в слова Ісуса, маємо тут якусь недоречність: втомлена й обтяжена життєвими труднощами людина знайде полегшення, якщо… накладе на себе ярмо. Але це ярмо – не просто додатковий тягар, це Ісусове ярмо. Віра ставить перед людиною багато вимагань (регулярність в молитві, Свята Меса, моральні обмеження), є якби додатковим тягарем, однак, в кінцевому результаті, цей додатковий тягар стає для людини порятунком. Або, як це красиво формулює Ісус, ярмо Його любе, а тягар – легкий.
Або (біл) довільний спомин Пресвятої Діви Марії  ГВАДЕЛУПСЬКОЇ
У 1531 році Діва Марія явилася Йоану Дієго Куаутлатоаціну, який походив з індіанського племені, на пагорбі Тепеяк біля Мехіко, на території сьогоднішньої Мексики, і чудотворно викарбувала на його плащі свій образ, який донині вшановується вірними. Через цього мужа, сповненого чистої віри, Богородиця і Матір Церкви закликала всі народи до любові Христа.
Спільні Меси: про Пресвяту Діву Марію


Літургійний зошит 18:21 П'ятниця 0 215 Літургія на кожен день, 8 грудня, субота НЕПОРОЧНОГО ЗАЧАТТЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Урочистість
Суть сьогоднішнього свята сформульована в словах архангела Гавриїла, якими він вітає Марію. Він кличе її «благодатною», в дослівному перекладі з оригіналу євангельського тексту – сповненою благодаті. Церква інтерпретує це звертання як ствердження того, що Марія, якій в Історії Спасіння відведена неповторна роль Матері Божого Сина, отримала від Бога спеціальний привілей. Від першої хвилини свого земного існування, тобто від моменту зачаття у лоні своєї матері, вона була, на відміну від решти людей, вільна від первородного гріха. В її душі місце було лише на благодать, на відданість Богові, на любов. Такою вона залишається назавжди – сповненою ласки.