Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » @Pontifex. П’ять років євангелізації через Twitter
10:21 Середа 0 635
13-12-2017, 10:21

@Pontifex. П’ять років євангелізації через Twitter

П’ять років тому, 12 грудня 2012 р., Бенедикт XVI опублікував перше повідомлення на папському акаунті в Твіттері @Pontifex. Це був простий жест, але по-своєму історичний: вперше Папа особисто приймав виклик сьогодення – євангелізувати через соціальні мережі. Цей сміливий вчинок повторив і його наступник Папа Франциск, і сьогодні на дев’ятимовний акаунт Святого Отця в цій соціальній мережі підписані понад 40 мільйонів користувачів.
Як повідомляє Радіо Ватикану, п’ять років тому поряд з Бенедиктом XVI, коли він публікував перший «твіт», були присутній архієпископ Клаудіо Марія Челлі, голова Папської Ради з питань суспільних комунікацій, і архієпископ Анджело Бечіу, заступник державного секретаря із загальних питань. Наш колега Алессандро Джізотті поспілкувався з останнім і попросив висвіжити в пам’яті цей момент, поділившись думкою про присутність Пап у Твіттері.

«Я пригадую, як ми були поруч з Папою Бенедиктом: він був трохи розгублений, невміло набираючи літери на планшеті. Однак у той самий час я побачив, що він дуже радіє. Тішиться, що має змогу розпочати діалог із користувачами мережі, ступити в нову хвилю сучасних комунікацій. Тому мені добре запам’яталася ця подія. І, здається, результати виправдовують те своєчасне рішення: 40 мільйонів фоловерів у Twitter та 5 мільйонів – в Instagram. Який засіб може бути кращим для виголошення Божого слова якнайбільшій аудиторії!» – сказав архієпископ Бечіу.

Принагідно журналіст зауважив: Папа Франциск із почуттям самоіронії неодноразово стверджував, що є далеким від сучасних технологій. Яке ж значення він надає тому, що Папа Бенедикт назвав «цифровим континентом»?

Відповідаючи, заступник Державного Секретаря сказав, що це так: Папа Франциск не на короткій із новими технологіями, та цікавиться ними, хоче бути поінформованим. «Я думаю, Папа усвідомлює, що він євангелізатор. А тому всі засоби, які можуть донести євангелізаційне слово, добрі для нього», – сказав архієпископ Бечіу, зазначивши також, що Святий Отець дає нам вказівки щодо цих засобів: не зловживати ними, але також вміти відважно й мудро їх використовувати. Сміливість потрібна для того, щоб «поринути» в новизну, а мудрість – щоб використовувати засіб відповідним чином.

За темою:
Папа: Корупція – це зло, яке ранить людську гідність
Папа: Нехай поширюється культура зустрічі, здатна повалити мури
Папа на Твіттері про сторіччя появ Пресвятої Богородиці у Фатімі

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 09:10 Субота 0 28 Розповідати про добро, що нас єднає: підсумок послання Папи на День комунікації «Після того, як Бог стався історією, кожна людська історія, в певному сенсі є божественною історією», – на цьому наголошує Святіший Отець у Посланні з нагоди 54-го Всесвітнього дня суспільних комунікацій, закликаючи розповідати про те, що є доброго в людстві, та долати спокуси деструктивних розповідей.