Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » «Відкритий католицизм». Лекція від Інституту святого Томи Аквінського
09:22 Неділя 0 416
11-03-2018, 09:22

«Відкритий католицизм». Лекція від Інституту святого Томи Аквінського

15 березня 2018 року о 16:00 представники Інституту релігійних наук святого Томи Аквінського завітають у гості до Відкритого православного університету святої Софії-Премудрості (м. Київ, вул. Володимирська, 24), щоби прочитати лекцію та презентувати книжку.
Лекцію про відкритий католицизм прочитає отець Войцех Сурувка. Далі разом з Олексієм Браславецем він презентує книжку «Святий Тома Аквінський. Учитель істини», яка нещодавно побачила світ у видавництві «Кайрос».

Войцех Сурувка – священик із Ордену Проповідників, директор Інституту релігійних наук святого Томи Аквінського в Києві.

Олексій Браславець – педагог, економіст, докторант Папського університету Йоана Павла ІІ у Кракові. Викладач Інституту святого Томи Аквінського (канонічне право, соціальне вчення Церкви) й кількох київських вишів (економічні дисципліни).

«Відкритий католицизм» – це поняття, яке описує відносини католицизму з суспільством. Другий Ватиканський Собор ключовий для його розуміння, адже саме після нього почали говорити про три моделі католицизму: з одного боку, «закритий», який захищає традицію і не хоче змін; з іншого – «розмитий», який так намагається адаптуватися до суспільства, що забуває про традиції; а між ними – «відкритий католицизм», спроба творчого продовження традиції.

Теологічна спадщина святого Томи Аквінського – це пропозиція «відкритого католицизму», хоча й із ХІІІ століття. Комусь може здатися, що деякі теми давно втратили важливість, однак сам спосіб мислення Аквіната якнайбільш сучасний, відкритий і перейнятий пошуками істини.

На лекцію та презентацію запрошує Відкритий православний університет святої Софії-Премудрості.

За темою:
Розмова з видавцями нової книжки про теологію Томи Аквінського
Святкування дня Томи Аквінського в Інституті релігійних наук у Києві
Молитва святого Томи Аквінського про дар мудрості на новий навчальний рік

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий