Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватиканська педіатрична лікарня «Bambino Gesù»: з Рима до периферій світу
14:32 Неділя 0 659
31-12-2017, 14:32

Ватиканська педіатрична лікарня «Bambino Gesù»: з Рима до периферій світу

Головний осередок ватиканської педіатричної лікарні «Bambino Gesù» (Дитятка Ісуса) розташований у серці Рима, та діє вона в різних частинах світу. Цей медичний заклад був заснований 1869 р., а 1924 р. його подарували Святому Престолові. Тепер це найбільша педіатрична поліклініка й науково-дослідний центр у Європі, місце оздоровлення для дітей не тільки з Італії, а й з інших країн.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Щороку понад 27 тисяч дітей проходять тут стаціонарне лікування, близько 80 тисяч отримують невідкладну медичну допомогу й понад півтора мільйона отримують амбулаторні послуги. 13,5% маленьких пацієнтів походять з інших країн, більшість діти іммігрантів. Є діти, що приїжджають з різних кінців світу, у т.ч. з України, для того, щоб отримати тут особливе лікування.

Окрім медичних послуг, «Bambino Gesù» дбає про помешкання для сімей, що приїжджають здалеку для довготривалого лікування дитини. Завдяки підтримці з боку різних асоціацій, фундацій та готелів, лікарня забезпечує безкоштовне проживання понад 3700 сім’ям щороку загальною тривалістю понад 93 тисячі діб.

Педіатрична лікарня «Bambino Gesù» підтримує і співпрацює з медичними закладами у Камбоджі, Центральноафриканській Республіці, Йорданії, Сирії, Палестині, Грузії, Росії, Китаї та Ефіопії. Про види діяльності лікарні в інтерв’ю для «VaticanNews» розповіла її директорка Маріелла Енок.

Вона зазначила, що останніми роками медичний заклад проводить багато наукових досліджень, спрямованих на лікування нових та складних захворювань. Вони стараються ділитися результатами цих досліджень, насамперед, із медичними закладами бідних і віддалених регіонів і держав. Таким чином, за словами медика, лікарня виконує своє завдання бути католицькою, тобто вселенською. Прикладом такої діяльності є співпраця з лікарнею в Маямі, де була організована платформа для підготовки медичного персоналу для країн, у яких важко організувати регулярне навчання місцевих медиків.

Директорка розповіла також про співпрацю з педіатричною лікарнею у столиці Центральноафриканської Республіки Банґі́, яку відвідав Папа Франциск 2015 року. Вона зазначила, що Святий Отець доручив їй «навести гідний лад у місцевій лікарні» й виділив кошти для цього. Найбільшою проблемою, за словами Маріелли Енок, була відсутність медичного персоналу, але вона не хотіла запрошувати медиків з Італії, а натомість обрала шістнадцять місцевих лікарів, для яких організували вишкіл і професійну підготовку. Вона вважає, що це найкращий спосіб допомагати бідним країнам розвиватися. Подібну діяльність лікарня «Bambino Gesù» проводить у Китаї, в Грузії, Сирії та Йорданії.

На завершення Маріелла Енок пояснила, чому лікарня має так багато пацієнтів з інших країн. «На мою думку, це єдиний спосіб показати, що ця лікарня вкорінена в Євангелії, – підкреслила вона. – Ми нікого не відкидаємо: до нас прибувають усі, кому ми можемо дати надію. І їх насправді багато, тому що є чимало нужденних. І що більше поширюється розголос про те, що ми приймаємо іноземців, то більше пацієнтів прибуває. Нещодавно було успішно проведене хірургічне розділення двох копій сіамських близнюків, однієї з Бурунді, а іншої з Алжиру».

За темою:
«Любий Папо, я дарую тобі малюнок»: виставка дитячих творів у лікарні Дитятка Ісуса
Папа відновив «П’ятниці милосердя»: відвідини реабілітаційної клініки Святої Лукії в Римі
Ватиканська лікарня допоможе дітям біженців

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 10:08 Неділя 0 29 Папа на завершення Тижня молитов за єдність: Пріоритетом Бога є спасіння всіх На схожість екуменічного діалогу до подій, пов’язаних з подорожжю святого Павла до Риму, описаною в Діяннях Апостолів, вказав Глава Католицької Церкви під час екуменічної вечірні в базиліці Святого Павла, яку він очолив в суботу, 25 січня 2020 року.