Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Великопісна акція «Карітас-Спес» на Житомирщині добігає кінця
12:49 Понеділок 0 250
12-03-2018, 12:49

Великопісна акція «Карітас-Спес» на Житомирщині добігає кінця

До закінчення цього неймовірного проекту ще цілий тиждень, але вже можна підбивати певні підсумки й робити перші висновки. І є велике бажання поділитися радістю від того, що ми всі разом пережили. Цей новий, незвіданий, незнаний досі проект відбувся. Бо всі складники його – Боже провидіння, благословення двох священиків, свідоме бажання зрілих християн, нестримна енергія юних волонтерів – склалися в один чудовий почин.
Сайт Київсько-Житомирської дієцезії розповідає: задум полягав у тому, щоб під час Великого Посту відвідувати в дієцезії одну парафію – Святого Духа в Брусилові – та в прямому сенсі годувати тамтешніх дітей. І не просто годувати, а влаштовувати їм маленьке недільне свято, як це буває у звичайних щасливих сім’ях. У звичайних, але не в сім’ях цих дітлахів, бо життя їхнє аж ніяк не схоже на життя звичайних дітей. І не обмежуватися частуванням, а провести невеличкі, необтяжливі катехези, аби вони, можливо, вперше в житті почули про Божу любов і милосердя.

А ще була смілива мрія – спробувати привабити малюків до храму, до священика, показати їм трішки інше життя, в якому немає пияцтва, жорстокості й байдужості дорослих, а є душевне тепло, щира турбота й реальна допомога. Уже чотири тижні поспіль одне з подружжів із Дияконії милосердя, що є частиною Домашньої Церкви з Руху «Світло Життя», та пара юних волонтерів-францисканців з парафії святого Йоана з Дуклі з самісінького ранку в неділю вирушають у дорогу.

Головну роль, звісно, відіграє Служба Божа, яку звершує настоятель парафії отець Сергій Серебровський. Молитви, які озвучують діти, не залишають байдужими нікого. Вони розкривають глибину дитячих трагедій, понівеченого дитинства: «Аби тато не бив нас… аби мама не померла… аби була нормальна родина…» Природно, що після почутого кожна господиня, кожна мама, присутня на кухні парафії, намагалася зробити все, щоб її обід смакував якнайкраще! Тюфтельки, котлетки й сардельки, пироги, запіканки й тістечка – наші любі господині щедро пригощали дітей. 

Юні францисканці, які вже мають потужний досвід аніматорів на католицьких оазах, провели курс ознайомлення дітей із земним життям і вченням Ісуса Христа. Крім того, були веселі конкурси, повітряні кульки, тематичні розмальовки, візит Панди та Єдинорога.

Наразі кілька слів про плоди акції. По-перше, щасливі всі. Щасливі, натхненні, переповнені емоціями: і діточки, й отець-настоятель, і дорослі та юні волонтери. По-друге, дітлахи, які першого дня почувалися в каплиці невпевнено та, вочевидь, ніяково, наступних тижнів відверто тішились і по-дитячому щиро насолоджувалися дійством. По-третє, уже помітне бажання місцевих парафіян долучитися в міру сил до подібних акцій. І це ще не кінець. Попереду новий візит, нова жертовна праця, новий досвід – і щедрі плоди не забаряться. Молимось і діємо!

Світлана Самарська, секретар «Карітас-Спес» Київсько-Житомирської дієцезії

За темою:
Благодійна акція фонду «Карітас-Спес» у Брусилові на Житомирщині
Благодійна акція «Карітас-Спес» Київсько-Житомирської дієцезії
Допомога для нужденних – соціальний центр «Карітас-Спес» у Києві

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 15:19 Середа 0 49 Симпозіум про передання віри в Теологічному інституті імені святого Йосифа Більчевського Про передання віри в сучасних умовах говорили під час симпозіуму в Теологічному інституті імені святого Йосифа Більчевського, який відбувся 10 листопада і був підготований у співпраці з Інститутом пасторальної теології і катехитики теологічного факультету Люблінського католицького університету Йоана Павла ІІ.