Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 березня, cереда
17:54 Вівторок 0 289
13-03-2018, 17:54

Літургія на кожен день, 14 березня, cереда

(фіол) Середа ІV тижня Великого Посту
Ісус сильний не лише зцілити, але й воскресити з мертвих. Передує цьому наша віра і любов до Нього. З серця виникає потреба шанувати Отця і Сина; слухати Його Слово і вірувати, адже всесвіт разом з нами невпинно поспішає до дня воскресіння і суду.


АНТИФОН НА ВХІД
Але я молюся, Господи, до Тебе, у сприятливий час. * О Боже, вислухай мене у своїй доброті великій.

КОЛЕКТА
Боже, Ти даєш нагороду заслугам праведного та прощення грішникам, які покутують; † змилуйся над нами і почуй наш голос: * нехай визнання провини виблагає у Тебе прощення гріхів. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 49, 8-15
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь: «Я вислухав тебе в час сприятливий, у день спасіння Я допоміг тобі. Я зберіг тебе і поставив тебе як завіт для народу, щоб підняти землю, щоб розділити спустошену спадщину, щоб сказати в’язням: “Виходьте!”, а тим, хто в пітьмі: “Покажіться!” Вони пастимуться при дорогах; їхні пасовиська будуть по всіх верховинах. Ні голоду, ні спраги не зазнають; не вдарить на них ні палючий вітер, ані сонце, бо Той, хто жалує їх, буде їх водити, приведе їх на водні джерела. Я зроблю дорогами всі Мої гори, шляхи Мої будуть піднесені. Ось ці приходять здаля, і ось ці з півночі і з заходу, а ті з Сінім-країни». Ликуйте, небеса, радуйся, земле, гукайте славно, ви, гори, бо Господь утішив свій люд і змилосердився над його убогими. А Сіон сказав: «Господь мене покинув, забув мене Владика мій!» Невже може забути мати своє немовля, щоб не мати жалю до сина свого лона? Та хоча б вона й забула, Я тебе не забуду. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 145, 8-9. 13вг-14. 17-18
Бог – милостивий, довготерпеливий.

Щедрий Господь і милосердний, *
довготерпеливий і милостивий дуже.
Господь до всіх добрий; *
Його милості – на кожному Його ділі.
У своїх словах Господь вірний *
і праведний – в кожному своєму ділі.
Господь підтримує всіх, які падають, *
і усіх повалених підносить.
Праведний Господь на всіх своїх дорогах *
і милосердний в кожному своєму ділі.
Господь близький до всіх, які Його кличуть, *
до всіх, які кличуть Його у правді.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 11, 25а. 26
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Я є воскресіння і життя, – слово Господнє, –
кожний, хто вірить у Мене, – не помре повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ

Йн 5, 17-30
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус відповів юдеям: «Мій Отець працює дотепер, – працюю і Я». Отже, юдеї ще більше намагалися Його вбити, і не тільки за те, що порушував суботу, але й що Бога називав своїм Отцем, роблячи себе рівним Богові. Тож у відповідь Ісус говорив їм: «Воістину, воістину кажу вам: Син не може робити нічого сам від себе, а тільки те, що бачить, що Отець робить; що Він робить, – те саме й Син робить. Адже Отець любить Сина й показує Йому все, що сам робить, і покаже Йому діла ще більші від цих, щоб ви дивувалися. Отож, як Отець воскрешає мертвих і оживляє, так і Син, кого хоче, оживляє. Адже Отець не судить нікого, але весь суд дав Синові, щоб усі шанували Сина, як шанують Отця. Хто не шанує Сина, той не шанує і Отця, який Його послав. Воістину, воістину кажу вам, що хто слухає Моє слово і вірить у Того, хто послав Мене, має вічне життя і на суд не приходить, але перейшов він від смерті до життя. Воістину, воістину кажу вам, що надходить година, – і вона є нині, – коли мертві почують голос Сина Божого і ті, які почують, оживуть. Бо як Отець має життя в собі, так дав і Синові мати в собі життя. І дав Йому владу суд чинити, бо він є Сином Людським. Не дивуйтеся цьому, бо надходить година, в котру всі, хто в могилах, почують Його голос; і вийдуть ті, які робили добро, у воскресіння життя, а ті, які робили зло, – у воскресіння суду. Не можу Я сам від себе робити нічого. Як Я чую, так і суджу, і Мій суд справедливий, бо не шукаю своєї волі, але волі Того, хто Мене послав». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Вознесімо до Господа наші смиренні молитви, уповаючи, що Він вислухає їх у своїй великій милості:
1. Молімося за пастирів Церкви, щоб вони ревно сіяли зерно Євангелія і допомагали вірним наблизитися до Христа.
2. Молімося за країни, де йдуть війни, щоб вони у цей час благодаті знайшли можливість розв’язати свої конфлікти мирним шляхом.
3. Молімося в намірах священиків, які проводять зараз реколекції, щоб Святий Дух завжди надихав їх у проголошенні Божого Слова.
4. Молімося за всіх, хто перебуває в гріхах, щоб вони почули Божий голос і навернулися.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Христос, який відкупив усіх людей, обдарував їх вічним життям у своєму Царстві.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми у Великий Піст не тільки покаялися, але й виправили зло, яке скоїли своїм ближнім.

Боже, наш Отче, Ти голосом людської совісті закликаєш всіх повернутися на дорогу спасіння, вислухай наші молитви і допоможи нам знову стати Твоїми істинними дітьми. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай сила цієї жертви милостиво очистить нас від наслідків гріха * і принесе нам оновлення та спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Бо не послав Бог у світ Сина світ засудити, * лише Ним – світ спасти. (Йн 3, 17)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи, щоб нам, які прийняли небесні дари, не стало приводом до засуд- ження те, * що Ти передбачив як ліки для Твоїх вірних. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Оберігай, Господи, Твоїх вірних дітей, † щоб вони, творячи добро в земному житті, * прийшли до Те- бе – найвищого блага. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:23 Неділя 0 239 Літургія на кожен день, 15 жовтня, понеділок Коли ми чуємо слово «навернення», часто не знаємо, що з ним робити і як його розуміти. Поводимо себе, як допитливі діти, які чекають на знак, щоб розвіяти свої сумніви. Ми потребуємо впевненості, а якщо її не отримуємо, ми ґрунтуємось на відомі речі, хоч і недосконалі. Навернутися, відступити від гріха для когось, кого добре і не знаєш, є для нас важкою справою. Христос обіцяє знак пророка Йони, який нас дуже глибоко торкнеться і змусить стати на коліна. І буде нам соромно, що ми не повірили в Того, хто для нас помер і воскрес.
Св. ТЕРЕЗИ ВІД ІСУСА, діви і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Св. Тереза народилася в Авілі у 1515 році. Ще в дитинстві вона мріяла загинути мученицькою смертю за віру. У двадцятирічному віці Тереза вступила до монастиря кармелітанок. Слідуючи за Божим натхненням, вона завершила реформу свого ордену, заснувавши 32 монастирі. За допомогою св. Йоана від Хреста взялася також за реформу ордену Кармелітів. Нове відгалуження ордену отримало назву – Кармеліти Босі. Опираючись на свій особистий досвід, св. Тереза написала багато праць, котрі є перлинами містичної літератури. Померла 15 жовтня 1582 року.


Літургійний зошит 18:36 Середа 0 213 Літургія на кожен день, 11 жовтня, четвер (зел) Четвер ХХVIІ звичайного тижня
Церква сьогодні скеровує до нас слово, в якому Христос показує причину наших поразок у молитві. Перша це нестабільність у молитві. Ми дуже легко знеохочуємось, є нетерпеливі, хотіли б, щоб наші молитви швидко виконувались, так як вибраний народ на пустині. Не хотіли чекати, були готові залишити все, щоб тільки були виконані їх прагнення. Друга – не знаємо, про що молитися, що нам потрібно. Христос підказує: спочатку просіть про Духа, а тоді будете мати і терпеливість і будете знати, що потребуєте.
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА XXIII, Папи
Анджело Джузеппе Ронкаллі народився 1881 р. на півночі Італії, у містечку Сотто-іль-Монте. 1902 р. він закінчив початкову духовну семінарію в Бергамо, а в 1904 отримав сан священника. Під час війни знаходився на фронті: спочатку як санітар, а потім як капелан. 23 грудня 1944 р. був призначений папським нунцієм в Парижі, а з 1951 став представником Святого Престолу при ЮНЕСКО. Влітку 1952 р. папа Пій ХІІ призначив його кардиналом, а 1953 р. – патріархом Венеції. 28 жовтня 1958 р. кардинала Ронкаллі обрано Папою Римським. Понтифікат Йоана XXIII, що продовжився неповних 5 років, визначив новий курс ватиканської політики, яка відповідала новим реаліям і була покликана встановити діалог між різними країнами та конфесіями і покращити соціальне становище вірян у різних регіонах світу. 25 січня 1959 р. Йоан XXIII скликав Другий Ватиканський Собор. Помер 3 червня 1963 р. Канонізований 27 квітня 2014 р.
Спільні Меси: про Папу (стор. 124)