Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Румунії відбулася Асамблея Союзу європейських Конференцій вищих настоятелів
15:57 Понеділок 0 1 677
12-03-2018, 15:57

У Румунії відбулася Асамблея Союзу європейських Конференцій вищих настоятелів

З 5 до 10 березня в кармелітському монастирі в румунському місті Снагов проходила 18-та Генеральна асамблея UCESM на тему: «Розшири місце твого намету!» (Іс 54, 2).
Союз європейських Конференцій вищих настоятелів (UCESM) об'єднує 39 національних конференцій, які представляють очільників апостольських релігійних інститутів 28 європейських країн, тобто близько 250 000 богопосвячених осіб. У 18-й Асамблеї взяли участь 36 національних Конференцій, 80 осіб. Асамблея розглянула поточні питання щодо міграції й інтеграції як у релігійних громадах, так і в громадянському суспільстві.Новим президентом UCESM став отець Жолт Лабанц OSCHP, який раніше очолював угорську Конференцію.

В Асамблеї брали участь і українки, представниці богопосвячених осіб РКЦ: сестра Олена Бись CSA, голова Конференції вищих настоятельок України РКЦ, сестра Анна Заінчковська FMA, радниця й секретарка Конференції. Були й представники богопосвячених осіб УГКЦ: отець Роман Лагіш ЧНІ, секретар Ради вищих настоятелів УГКЦ, сестра Валентина Рябушко, ЗСМ святого Вінкентія – заступник Голови Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ.

Під час Асамблеї виступив з доповіддю кардинал Хосе Родріґез Караболло, секретар Конгрегації богопосвяченого життя, який представив документ «Нове вино в нових бурдюках». Він, зокрема, визначив три аспекти, ключові в документі: розпізнавання у світлі Євангелія; вірність харизмі й уміння читати знаки часу; мужність. Кардинал зазначив, що криза посвяченого життя – це не брак покликань, а брак євангельськох й харизматичної автентичності, правди посвяченого життя. Він закликав до конкретних дій: першості служіння; першості бідних і останніх; руху шляхами євангельських пророцтв – і зазначив, що в богопосвяченому житті є багато краси. Це благословення Церкви у світі й терапія для людства. Необхідно повністю прийняти Діву Марію в перспективу відновлення посвяченого життя.


Під час Асамблеї були також свідчення: отець Люціан Бобарнац OFM розповів про душпастирство ромів, сестра Адіна Балан IBVM представила роботу RENATE (релігійна організація проти торгівлі людьми); румунська поетеса пані Ана Бландіана поділилася свідченнями про складне життя в Румунії в часи комунізму. Учасники почули також конференцію отця Хосе Ігнаціо Ґарсії SJ, регіонального директора «Єзуїтського центру служіння біженцям» (JRS), який зазначив, що станом на 2016 рік у світі були 64 мільйони біженців. Брат Алоїз із Тезе виступив із конференцією «Прагнімо до єдності Тіла Христового».

Сестра Анна Заінчковська мала півгодинну доповідь про ситуацію в нашій країні та про служіння сестер у «сірій зоні» у співпраці з Християнською службою порятунку. Члени UCESM повертаються додому з більш широким простором свого намету, готові творити мережу між різними національними Конференціями богопосвячених осіб і намагатись більше дати почути в Європі голос богопосвячених осіб.

с. Анна Заінчковська FMA

За темою:
У Румунії розпочинається Асамблея Союзу європейських Конференцій вищих настоятелів
Апостольський Нунцій зустрівся з Радою Конференції Вищих настоятельок жіночих інституцій і товариств апостольского життя РКЦ в Україні
Пленарне засідання Конференції Вищих настоятельок жіночих інституцій і товариств апостольського життя РКЦ в Україні
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.