Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа – Італійській асоціації теологів: Богослов’я потрібно вивчати навколішки
09:26 Субота 0 93
30-12-2017, 09:26

Папа – Італійській асоціації теологів: Богослов’я потрібно вивчати навколішки

Нині ми занурені в радісне споглядання таємниці нашого Бога, Який так з’єднався з нами, що послав Свого Єдинородного Сина, аби в Ньому прийняти наше тендітне тіло. Усі богословські роздуми розпочинаються саме від цієї таємниці, вияву безмежної любові Бога, Який дозволив до Нього доторкнутися, на Нього дивитися й Ним насолоджуватись у Вифлеємських яслах. Цією думкою розпочав промову Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю, 29 грудня 2017 року, в Климентинському залі Апостольського палацу представників Італійської теологічної асоціації, яка цього року відзначила 50-річчя роботи.
Радіо Ватикану повідомляє, що Святий Отець, вітаючи учасників зустрічі й дякуючи їм за 50-річний вклад у розвиток богословської думки, нагадав, що перед Церквою й теологами стоїть завдання звіщати Євангеліє завжди по-новому, достосовуючись до глибоких змін світу й культури. А це вимагає і «креативної вірності». Тому Папа заохотив богословів залишатися вірними постановам Другого Ватиканського Собору, дозволяючи, щоб вічна новизна Доброї Новини робила Церкву плідною.

Один із плодів Собору полягає в тому, що сьогодні ми відчуваємо потребу роздумувати на богословські теми разом, як спільнота, розуміючи, що не можна служити Божій Істині відокремлено. Це доводять 330 теологів, які утворюють спільноту Асоціації.

Утім, щоб вірити по-справжньому, не обов’язково навчатися теології. Як сказав Папа Франциск, є «сенс» реальності віри, який належить усьому Божому людові, навіть тим, хто не має особливих інтелектуальних дарувань, щоб його висловити. Кожен богослов має почуватися зануреним саме в цю живу віру святого Божого люду та знаходити в ній підтримку.

Нагадуючи про місійний вимір Церкви, Понтифік наголосив, що теологічна праця має бути скерована на те, аби вказати людям нашого часу на центр та основу Євангелія, тобто на «красу спасенної Божої любові, яка виявляється в померлому й воскреслому Ісусі Христі» (Evangelii gaudium 36). Він підкреслив, що сьогодні потрібне таке богослов’я, яке допомогло б усім християнам звіщати й виявляти спасенне обличчя милосердного Бога, особливо перед такими викликами, як екологічна криза, розвиток нейронаук, новітні технології, здатні змінити людину, масова міграція, теоретичний і практичний релятивізм тощо. Тому теологія в жодному разі не може було замкнена: нею мають займатися християни, які не просто спілкуються між собою, а розуміють, що вони служать Католицькій Церкві й різним Церквам, що їхнє завдання в тому, аби переосмислити Церкву, щоб вона ще краще відповідала Євангелію, яке покликана звіщати.

Наприкінці промови Папа закликав теологів не втрачати здатності дивуватися, бо ж подиві  захоплення нам приносить Сам Христос. Святий Отець нагадав, що «богослов – це той, хто вивчає, мислить, роздумує, але робить це навколішки, тобто в молитві». 

За темою:

Ми – це дарунки для інших. Папська катехиза за 27 грудня 2017 року
Папа привітав учасників Паломництва довіри на землі
Папа: Що означає прийняти Божий дар, яким є Ісус?

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 53 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки