Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Бенедикт XVI: Між двома останніми понтифікатами є внутрішня тяглість
14:15 Вівторок 0 217
13-03-2018, 14:15

Бенедикт XVI: Між двома останніми понтифікатами є внутрішня тяглість

Папа-емерит Бенедикт XVI написав листа на ім’я префекта Секретаріату з питань комунікації Святого Престолу монсеньйора Даріо Едуардо Вічано з нагоди презентації книжкової серії «Богослов’я Папи Франциска», яка побачила світ у ватиканському видавництві. Серію презентували в понеділок, 12 березня 2018 року, напередодні п’ятої річниці обрання теперішнього Папи.
Як повідомляє Радіо Ватикану, у листі Папа-емерит дякує за отримані в подарунок одинадцять томів серії, написаних різними богословами світового рівня. Ці книжки, за словами Бенедикта XVI, підтверджують, що Папа Франциск – «людина глибокої філософсько-богословської формації», та допомагають «розгледіти внутрішню тяглість між двома понтифікатами, хоч і з відмінностями в стилі й темпераменті».

«Аплодую цій ініціативі, – пише Бенедикт XVI, – яка має на меті відреагувати на безглузде упередження, за яким Папа Франциск – це лише досвідчена людина, позбавлена особливої богословської й філософської формації, тимчасом як я нібито був суто теоретиком богослов’я, який мало розумівся на конкретному житті християнина сьогодні».

У коментарі з нагоди презентації монсеньйор Віґано зазначив, що цей лист дуже промовистий саме через наголос на спростуванні згаданого «безглуздого упередження». «Нема цього протиставлення, – підкреслив він. – Ба більше, вчення Папи Франциска дуже насичене богослов’ям. Звісно, з іншим характером і способом вираження. І Папа Бенедикт вирішив зробити свій внесок – як завжди, дуже значущий – у цю внутрішню духовну єдність між двома понтифікатами».

За темою:
Монсеньйор Шуереб: Зречення Бенедикта XVI – героїчний акт любові до Церкви
Лист Папи Бенедикта XVI: «Я внутрішньо звершую паломництво Додому»
Бенедикт XVI про кардинала Мюллера: захисник традиції в дусі Папи Франциска

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:43 Середа 0 95 «Мудрість часу»: Папа прагне підкреслити зв’язок поколінь під час Синоду про молодь «Мудрість часу» – так називається глобальний проект, покликаний сприяти оновленню союзу між поколіннями. Це також назва книжки, у якій зібрані життєві історії з коментарями Папи Франциска. Нарешті, це гасло, під яким у вівторок, 23 жовтня 2018 року, з нагоди Загальної асамблеї Синоду єпископів, у Папському інституті «Augustinianum» у Римі відбудеться зустріч Його Святості з молоддю та літніми людьми.