Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 березня, субота
17:34 П'ятниця 0 214
22-03-2019, 17:34

Літургія на кожен день, 23 березня, субота

(фіол) Субота ІІ тижня Великого Посту
Історія двох братів, один з яких був блудний, а інший, здавалося б, слухняний, представляє в першу чергу нескінченно милосердного Отця, яким, безсумнівно, є Бог. У тіні цієї гарної і досконалої любові розігрується драма людей, які в обох випадках помилково розуміють ставлення Отця до них. Один помиляється, вибираючи в результаті трагічну незалежність, інший замінює любов на неволю й повний претензій послух. Тільки любов Отця може ці помилки подолати і перетворити на всепрощаюче благо.
Колекту можна взяти зі спомину св. ТУРИБІЯ МОНГРОВЕХСЬКОГО, єпископа
Св. Турибій народився у 1538 році в Іспанії. У 1579 році став архієпископом Ліми в Перу. Низький моральний і інтелектуальний рівень провінції спонукав його до невтомної реформаторської діяльності. Він відвідував приходи, засновував семінарії, будував храми і лікарні, організовував синоди. Рішення провінційного синоду 1582-83 років стали фундаментом відродження усієї Латинської Америки. Цю реформу продовжували дієцезіальні синоди (1591, 1601). Коли 23 березня 1606 року Турибій помирав, реформа його провінції була вже завершена.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь ласкавий і милосердний, * повільний до гніву й милістю великий. * Добрий Господь до всіх, * і Його милосердя перед усіма Його ділами. (Пс 145 (144), 8-9)

КОЛЕКТА
Боже, Ти свої ми славними таїнствами вже тут, на землі, даєш нам участь у небесних благах; † просимо Тебе: керуй нашим земним життям * і приведи нас до світла, в якому Ти сам перебуваєш. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти схотів, щоб апостольська праця святого Турибія, єпископа, та його відданість істині спричинилися до розвитку Твоєї Церкви, * вчини, щоб народ, відданий під Твою опіку, безустанно зростав у вірі та любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Міх 7, 14-15. 18-20
Читання з Книги пророка Міхея.
Паси народ Твій, Господи, жезлом своїм, овець спадщини Твоєї, які самі перебувають у лісі серед саду. Нехай собі пасуться у Башані та Гілеаді, як то було за днів днедавніх! Як за днів Твого виходу з Єгипту яви нам предивні речі. Хто Бог, як Ти, що провину прощаєш і даруєш переступ решті Твого спадкоємства? Він не затримає гнів свій повіки, бо любить милосердя. Він знову змилосердиться над нами, розтопче наші беззаконня. Ти кинеш у глибінь моря всі гріхи їхні. Ти явиш Твою вірність Якову, Твою милість Аврааму, як Ти поклявся батькам нашим ще за днів днедавніх. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 103, 1-2. 3-4. 9-10. 11-12
Бог милосердний і безмірно щедрий.
Благослови, душе моя, Господа *
і, все нутро моє, – Його святе Ім’я.
Благослови, душе моя, Господа *
і не забувай усі Його благодіяння.
Він прощає всі твої беззаконня, *
зцілює всі твої хвороби.
Він визволяє твоє життя від могили, *
щедрістю і милосердям Він тебе вінчає.
Не завжди Він буде палати гнівом, *
не навіки обурюватися буде.
Він не вчинив нам згідно з нашими гріхами, *
не відплатив нам за нашим беззаконням.
Бо як небо високо над землею, *
так звеличилася милість Його †
над тими, хто Його боїться.
Як схід від заходу далекий, *
так Він віддалив від нас наші беззаконня.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 15, 18
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Встану, піду до свого батька і йому скажу:
«Батьку, я згрішив перед небом і перед тобою».

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 15, 1-3. 11-32
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу наближалися до Ісуса всі митники та грішники, щоби послухати Його. І нарікали фарисеї та книжники, говорячи, що Він грішників приймає і разом з ними їсть. А Він розповів їм ось таку притчу, кажучи: «Один чоловік мав двох синів. І молодший з них сказав батькові: “Батьку, дай мені належну частину майна”. І він поділив між ними майно. І по небагатьох днях зібравши все, молодший син подався до далекого краю і там розтратив своє майно, живучи розгульно. Як витратив усе, настав великий голод у тому краї, і він став бідувати. Пішов він та й пристав до одного з громадян тієї країни, а той послав його на свої поля пасти свиней. І бажав він насититися стручками, які їли свині, але ніхто йому не давав. Прийшовши до себе, він сказав: “Скільки наймитів мого батька мають у надлишку хліба, а я тут гину з голоду. Встану, піду до свого батька і скажу йому: Батьку, я згрішив перед небом і перед тобою і вже не гідний зватися твоїм сином; прийми ж мене як одного з твоїх наймитів”. Тож він, підійнявшись, пішов до свого батька. Коли він був ще далеко, батько побачив його й змилосердився; побігши, кинувся йому на шию і поцілував його. А син сказав йому: “Батьку, я згрішив перед небом і перед тобою; я вже не гідний зватися сином твоїм”. Та батько сказав своїм слугам: “Негайно принесіть найкращий одяг і зодягніть його, дайте перстень йому на руку і сандалі на ноги; приведіть відгодоване теля та заколіть; будемо їсти й веселитися, бо цей син мій був мертвий – і ожив, пропав – і знайшовся”. І почали веселитися. А його старший син був на полі. Коли, ідучи, наблизився до хати, почув співи й танці. Закликавши одного із слуг, він розпитував, що б це воно було. Той сказав йому: “Твій брат повернувся, і твій батько заколов відгодоване теля, бо здоровим його прийняв назад”. Тож він розгнівався і не хотів увійти. А його батько вийшов і вмовляв його. Та він у відповідь сказав своєму батькові: “Ось, стільки років я тобі служу, ніколи не переступав твоєї заповіді, а ти мені ніколи не дав і козеняти, щоб я повеселився з моїми друзями. Коли ж цей син твій, який розтратив твоє майно з блудницями, повернувся, ти заколов йому відгодоване теля”. А той відказав йому: “Дитино, ти завжди зі мною, і все моє – твоє. Тут треба таки веселитися і радіти, бо цей брат твій був мертвий – і ожив, пропав – і знайшовся”». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на безмежну милість Божу, просімо Небесного Отця про милосердя для нас, блудних синів, і для всіх, хто згрішив проти Бога:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь Бог обдарував його здоров’ям і благодатями Святого Духа.
2. Молімося за тих, хто розірвав подружній зв’язок, щоб вони простили одне одному і відновили єдність між собою та з Богом.
3. Молімося за синів і дочок, які своїми вчинками ранять серця батьків, щоб вони повернулися на дорогу Божих заповідей.
4. Молімося за скривджених, щоб Господь дарував їм вміння прощати і приймати покаяння їхніх кривдників.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, які за життя зранили Господнє Серце своїми гріхами, щоб всемилостивий Бог простив усі їхні провини.
6. Молімося за нас самих, щоб ми з щирим жалем та істинним покаянням примирилися з Христом.

Милостивий Отче, Ти не хочеш смерті грішника, а голосом совісті закликаєш його до навернення; промов у серцях всіх, хто живе в гріхах, і приведи їх до покаяння. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай через ці тайни являться плоди нашого відкуплення, † нехай вони стримають нас від поганих вчинків людсько ї природи * та приведуть до дарів спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
А веселитись і радіти треба було, * бо оцей брат твій був мертвий і ожив, * пропав був і знайшовся.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай прийняття Твого божественного таїнства наповнить глибини наших сердець * і дасть нам участь у Твоїй благодаті. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Прихили, Господи, вухо свого милосердя до молитов благаючого Тебе люду, † щоб він, отримавши те, про що просить, * завжди прагнув бути угодним Тобі. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:52 Середа 0 285 Літургія на Великий четвер, 18 квітня 18 КВІТНЯ, ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР (біл)
Безкінечне смирення, перед тим як прославити Хрест, Ісус підперезався рушником, умив нам ноги: слугам і друзям, учням і браттям, вірним і грішним. Він за мить буде піднесений священиком над вівтарем, але відкриється лише простій душі. Слава Тобі, Господи.