Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: сьогоднішній світ дедалі жорстокіший до відкинених

Папа: сьогоднішній світ дедалі жорстокіший до відкинених

У відеопосланні, опублікованому в рамках приготування до Всесвітнього дня мігрантів і біженців, Папа Франциск закликає не відкидати нікого.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Глядіть, щоб ви ніким з оцих малих не гордували: кажу бо вам, що ангели їхні на небі повсякчас бачать обличчя мого Небесного Отця» (Мт 18, 10) – цим євангельським уривком розпочинається відеопослання Святішого Отця, оприлюднене в рамках приготування до Всесвітнього дня мігрантів і біженців, що відзначатиметься 29 вересня 2019 року.

«Не йдеться лише про мігрантів» – звертаючись до цієї теми наступного Всесвітнього дня мігрантів і біженців, Наступник святого Петра пояснює, що йдеться про те, аби не відкидати нікого.

“ Сучасний світ, – наголошує він, – щодня стає дедалі більше елітаристським і жорстокішим до відкинених. Країни, що розвиваються, і далі вичерпують свої найкращі природні й людські ресурси на користь небагатьох привілейованих ринків ”

Папа Франциск торкається також проблеми збройних конфліктів та торгівлі зброєю:

“ Війни уражають тільки деякі частини світу; однак, виробництво й продаж зброї відбувається в інших регіонах, які потім не хочуть дбати про біженців, не хочуть, не приймають цих біженців, яких породжують ці конфлікти. Часто чуємо розмови про мир, але зброя продається. Чи тут не йдеться про лицемірство? ”

Святіший Отець нагадує, що від наслідків такої поведінки найбільше страждають бідні й найуразливіші члени суспільства, «ті, яким забороняють сісти за стіл, залишаючи тільки «крихти» з бенкету (пор. Лк 16,19-21). Цитуючи Апостольське Напоумлення «Evangelii Gaudium», він наголошує, що Церква, яка «виходить [...] вміє відважно брати на себе ініціативу, виходити назустріч, шукати віддалених і виходити на перехрестя, аби запрошувати відкинених» суспільством.

На завершення Вселенський Архиєрей нагадує, в чому полягає справжній розвиток:

“ Розвиток, що відкидає інших, вчиняє багатих багатшими, а бідних біднішими. Справжній розвиток – це той, що намагається включати всіх, він інклюзивний, і його мета полягає в тому, аби охопити всіх чоловіків і жінок світу, сприяючи їхньому цілісному зростанню, та дбаючи про майбутні покоління. Справжній розвиток – інклюзивний, плідний і спрямований у майбутнє! ”