Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 липня, неділя
17:35 Субота 0 287
6-07-2019, 17:35

Літургія на кожен день, 7 липня, неділя

(зел) ХІV Неділя звичайного періоду
Світлий, неупереджений, безсторонній і ясний розум Пророка і Апо- стола є великим даром для суспільства. Коли в душу увіходить Дух Божий, ставить на ноги і промовляє, – пророк не може не відчути і не почути настільки виразного Слова. Зазвичай висота об’явлень смиряється “колючкою в тіло” для тих, хто схильний до гордості, або просто смиренним способом життя, як у Христа. Намагатимемось дивитися глибше.


АНТИФОН НА ВХІД
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Іс 66, 10-14в
Читання з Книги пророка Ісаї.
Радуйтеся з Єрусалимом і веселіться заради нього, ви всі, які його любите! Возрадуйтеся з ним радістю всі, які за нього журилися, щоб ви могли ссати й насичуватися з грудей його втіхи, щоб могли впиватись і розкошувати багатством його слави. Так бо говорить Господь: «Ось Я спрямую до нього мир рікою, потоком зливним – славу народів. Ви звід­ти будете усмоктувати, і вас носитимуть при боці, й на колінах вас будуть голубити. Як утішає когось рідна мати, так Я буду вас утішати, і найдете втіху в Єруса­лимі. Побачите це, і звеселиться ваше серце; немов тра­ва, квітнутимуть ваші кості. Рука Господня об’явиться Його слугам». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 66, 1-3а. 4-5. 6-7а. 16 і 20
Богу співайте, всі земні народи.
Заспівайте Богові, уся земле, *
оспівуйте славу Його Імені, хвалу величі Його віддайте!
Скажіть Богу: *
«Які Твої діла дивовижні!»
Уся земля буде Тобі поклонятись, – *
співатимуть Тобі і Твоє Ім’я оспівувати будуть.
Приходьте, подивіться на діла Господні: *
у ділах Він грізний, – над людськими синами.
Він робить з моря сушу, *
і ріку перейдуть пішки.
Там ми будемо радіти у Ньому. *
Він – Той, хто своєю могутністю владарює навіки.
Прийдіть, послухайте всі, які боїтеся Бога: *
я розповім, як багато зробив Він для душі моєї.
Благословенний Бог, який не відкинув ні моєї молитви, *
ні свого милосердя від мене.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Гал 6, 14-18
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! Я не став би хвалитися нічим іншим, як тіль­ки хрестом Господа нашого Ісуса Христа, яким для мене розп’ятий світ, а я – для світу. Адже не має значення ні обрізання, ні необрізання, але нове творіння. І на всіх, хто буде дотримуватися цього правила, на тих – мир і милість, а й на Ізраїлі Божому. Зрештою, хай ніхто не завдає мені труднощів, бо я ношу на моєму тілі рани Ісуса. Благодать Господа на­шого Ісуса Христа з вашим духом, брати! Амінь. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Кол 3, 15а. 16а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нехай панує у ваших серцях мир Христовий,
слово Христове нехай перебуває у вас щедро.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 1-12. 17-20 (довше), або: Лк 10, 1-9 (коротше)
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу призначив Господь і нших сімдесят двох і послав їх по два перед своїм лицем до кожного мі ста й місцевості, куди сам мав іти. І Він промовив до них: «Жниво велике, а робітникі в мало; тож благайте Господаря жнив, щоби вислав робіт­никі в на свої жнива. Іді ть: Ось Я посилаю вас, як ягнят між вовкі в! Не бері ть з собою ні торби, ні палиці, ні сандалів, і нікого в дорозі не вітайте. До якого ті льки дому ввійдете, спочатку кажі ть: “Мир цьому дому!” І коли буде там син миру, спочине на ньому мир ваш; коли ж ні – до вас повернеться. В тому ж домі перебувайте, їжте й пийте, що там є, бо робітник гі дний своєї винагороди. Не переходьте з дому в дім. І в яке ті льки мі сто ввійдете, і де приймуть вас, їжте те, що по­кладуть вам; оздоровляйте недужих, які  там є, кажі ть їм: “Наблизилося до вас Боже Царство!”
Кінець коротшого фрагменту
А коли в якесь мі сто прийдете і вас не приймуть, вийдіть на ву- лиці його та й скажі ть: “Навіть пил із вашого мі ста, що припав нам до ніг, ми струшуємо вам. Проте знайте: наблизилося Царство Боже!” Кажу вам, що Содому того дня буде лег­ше, ніж тому мі сту». Повернулися сімдесят два з радістю, кажучи: «Госпо­ди, навіть бі си коряться нам через Твоє Ім’я!» А Він сказав їм: «Бачив Я сатану, який, наче блискав­ка, з неба впав. Ось дав Я вам владу наступати на змі їв і скорпіонів, і на всю ворожу силу – і ніщо вам не зашкодить. Однак не раді йте з того, що вам підкоряються духи, але раді йте, що імена ваші записані на небесах!» Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христове Євангеліє несе всім людям слово миру і милосердя; у смиренній молитві представмо Господу наші прохання:
1. Молімося за Церкву в країнах, де не вистачає священиків, щоб через зростання покликань усі люди могли почути Боже Слово.
2. Молімося за мир в Україні та в усьому світі, щоб усі люди з радістю могли прославляти Господа.
3. Молімося за країни, в яких перешкоджають вільно проповідувати Євангеліє, щоб віруючі цих країн осягнули повну свободу віросповідання.
4. Молімося за тих, що відгукнулися на покликання до священицького чи чернечого стану, щоб своїм праведним життям вони завжди були взірцем для вірних.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Господь, Цар миру, дав їм вічний мир у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми з повагою ставилися до священиків і підтримували їх молитвою.
Господи наш і Вчителю, Ісусе Христе, дякуємо за вчення віри, яке Ти приніс на землю; укріпи своєю благодаттю кожне його слово та надихай нас вірно дотримуватися Твого Євангелія. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю дією день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділю Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:42 Понеділок 0 126 Літургія на кожен день, 23 липня, вівторок Дехто розчарований, коли відчуває, що сам з себе нічого не може зробити. Вони забувають, що все отримали від Господа і привласнюють це собі. Так є і у випадку з любов‘ю. Коли ми від‘єднані від Джерела, наші зусилля любити іншого набирають карикатурних форм. Коли ми одне ціле з Господом, то можемо любити як Він. Свята Бригіда є доказом цього.
СВ. БРИГІДИ, МОНАХИНІ, ПОКРОВИТЕЛЬКИ ЄВРОПИ (біл) Свято
Св. Бригіда народилася у 1303 році в королівській сім’ї поблизу Упсали. В подружньому житті виховала 8 дітей, серед яких була майбутня свята Катерина. Після смерті чоловіка заснувала орден Пресвятого Спасителя (Бригідки). Мала численні містичні переживання і об’явлення. Останні двадцять чотири роки прожила в Римі, де померла 23 липня 1373 року.


Літургійний зошит 17:57 Четвер 0 187 Літургія на кожен день, 19 липня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХV звичайного тижня
«Я милосердя хочу, а не жерт­ви». Так Ісус відповідає тим, які Його оскаржували. У такий спосіб Він дає вказівку тим, хто так охоче, навіть спонтанно, входить у роль суддів. Роль, яка належить виключно самому Богу.