Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Храмове свято Пресвятого Серця Ісуса у Ківерцях
10:08 Середа 0 1 333
3-07-2019, 10:08

Храмове свято Пресвятого Серця Ісуса у Ківерцях

У п’ятницю після неділі Пресвятої Трійці Римо-Католицька Церква відзначає урочистість Пресвятого Серця Ісуса Христа. Тож костел у місті Ківерці під Луцьком, який присвячений Серцю Христовому, 28 червня святкував храмовий празник.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Ківерцівський храм цього дня був заповнений, адже, крім місцевих католиків римського і грецького обрядів, на урочисту Месу прибули паломники з інших парафій. Не бракувало теж братів і сестер із Православної Церкви.

До речі, хор з ківерцівського собору Покрови Пресвятої Богородиці оздобив своїм чудовим співом Літургію. Вже вкотре Ківерці були промовистим і гідним наслідування прикладом того, як можна спільно святкувати й ділитися радістю – і то разом зі своїми пастирями – християнам трьох конфесій.

Головував у Месі отець Гжегож Оважани, настоятель із Дубна. Оскільки 28 червня в Україні відзначають День Конституції, після богослужіння з цієї нагоди всі разом заспівали гімн «Боже великий, єдиний». Потім відбулася процесія навколо храму та святковий концерт. Органіст луцького кафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла Петро Сухоцький потішив слухачів новою програмою творів європейських класиків.

Настоятель ківерцівського костелу Кшиштоф Орліцкі цьогоріч приготував кілька сюрпризів. Першим із них стала виставка унікальних фотографій, присвячених історії католицького храму в Ківерцях. На стендах біля входу в костел було розміщено кількадесят світлин, значна частина їх датується 1930-ми роками, тобто роками будівництва святині.

Нагадаємо, що костел Пресвятого Серця Ісуса спорудили в 1929–1933 рр. коштом місцевих вірян. Після Другої світової війни його відібрали в католиків, і лише на початку 90-х років храм, сильно поруйнований, передали православній громаді. В 1993 р. відродилася католицька парафія Ківерців, і обидві громади відправляли літургію почергово в одному храмі, в мирі та злагоді. З часом православні збудували новий храм, собор Покрови Пресвятої Богородиці, і костел повністю перейшов до римо-католиків. Зараз у ньому теж разом живе дві громади – римо-католицька і греко-католицька.

Другою несподіванкою став благодійний аукціон, під час якого охочі могли придбати кущі троянд, які потім посадили біля входу до костелу. Були й інші лоти. Найдорожчим лотом була картина, на якій зображений ківерцівський храм. Її спеціально для цієї нагоди написала і подарувала місцева художниця, юна Анна Сахарчук.

Ще стараннями отця Кшиштофа виготовили календар на 2020 рік зі старовинними фото костелу, в якому відзначено християнські свята і за григоріанським, і за юліанським календарями. На завершення святкування відбулося закладення трояндової алеї та частування. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.