Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 червня, неділя
17:36 Субота 0 383
22-06-2019, 17:36

Літургія на кожен день, 23 червня, неділя

ПРЕСВЯТИХ ТІЛА І КРОВІ ХРИСТА (біл) Урочистість
Щоб жити, потрібно їсти. Тим більше, коли йдеться про вічне життя. З тією лише різницею, що вічне життя вимагає особливої їжі. Вічною їжею є любов – кожна любов, але найкраще, коли вона є в найчистішій постаті. Тому Ісус називає себе живим хлібом і наполягає, щоб ми Ним годувалися, бо Він є Любов’ю в найчистішому вигляді. Якщо у світі є так мало любові, то це тільки тому, що ми виснажені духовно – голодні любові. А коли ми вже нею живимося, то часто її марнуємо, замість того, щоб її засвоїти. Бо любов ми засвоюємо лише тоді, коли даємо її іншим.


АНТИФОН НА ВХІД
Бог   найкращою   пшеницею   годує  свій  народ * і медом із скелі насичує. (Пор. Пс 81 (80), 17)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Господи, Ти в Пресвятому Таїнстві залишив нам спомин своїх страстей, † дай нам так вшановувати святі тайни Твоїх Тіла й Крові, * щоб ми могли безустанно пожинати плоди Твого відкуплення. Котрий живеш і царюєш з Богом Отцем в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 14, 18-20
Читання з Книги Буття
Тими днями Мелхіседек, цар Салему, виніс хліб і вино – він був священик Бога Всевишнього – поблагословив його й мовив: “Хай благословен буде Аврам Богом Всевишнім, що створив небо й землю. Благословен хай буде Бог Всевишній, що видав ворогів твоїх тобі в руки!” І дав йому Аврам десяту частину з усього.  Слово Боже.

ПСАЛОМ РЕСПОНСОРІЙНИЙ
Пс 110, 1-2. 3-4
Ти – Єрей повіки, як і Мелхіседек.
Сказав Господь Владиці моєму: †
“Засядь праворуч Мене, *
доки не покладу ворогів твоїх тобі підніжком”.
Жезло твоєї сили Господь простягне з Сіону; *
“Пануй посеред ворогів Твоїх.
З Тобою володарство, відколи Ти народився у святій оздобі; *
перед зорею Я зродив Тебе, неначе росу”.
Клявся Господь і каятись не буде: *
“Ти – Єрей повіки на зразок Мелхіседека”.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 11, 23-26
Читання з Першого послання святого Павла Апостола до корінтян
Брати: Я прийняв це від Господа і вам передав: що Господь Ісус тієї ночі, коли був виданий, узяв хліб, і поблагословивши, переломив і сказав: “Прийміть, споживайте, це – тіло Моє, що за вас ламається. Робіть це на спомин про Мене!” Так само й чашу взяв Він по вечері, й сказав: “Ця чаша – Новий Завіт у Моїй крові. Робіть це щоразу, коли будете пити, – на спомин про Мене!” Бо щоразу, як тільки будете їсти цей хліб і чашу цю пити, ви звіщаєте смерть Господа, аж поки Він прийде! Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 6, 51
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я – хліб живий, що зійшов з неба.
Коли хтось цей хліб їстиме, житиме повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 11б-17
† Читання святого Євангелія від Луки

Того часу Ісус розповідав натовпу про Боже Царство й оздоровляв тих, котрі потребували оздоровлення. День уже почав згасати. Дванадцятеро, підійшовши, сказали Йому: “Відпусти людей, щоби пішли і розійшлися по довколишніх селах та по хуторах і знайшли їжу, бо ми тут у безлюдному місці!” А Він сказав їм: “Дайте ви їм їсти!” Вони відповіли: “Немає в нас нічого, крім п’яти хлібів та двох рибин; хіба підемо та купимо їжу для всього цього народу”. Було ж чоловіків десь близько п’яти тисяч. Та Він сказав Своїм учням: “Розсадіть їх рядами по п’ятдесят!” І зробили так, і розсадили всіх. Узявши п’ять хлібів та дві риби, Він звернув погляд до неба, поблагословив їх, поламав і давав учням, щоби поклали перед людьми. І вони поїли, і наситилися всі, а із залишених кусків назбирали дванадцять кошиків. Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Віддаючи честь Христові, прихованому у Пресвятих Дарах, занесімо наші спільні молитви до Бога, який завжди нас вислуховує:
1. Молімося за святу Церкву, щоб її вірні могли без перешкод ділитися хлібом Тіла Господнього у всіх країнах світу.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб його любов до Євха- ристійного Христа розпалила серця всіх священиків істин­ною ревністю у служінні Господу.
3. Молімося за всіх католиків, щоб вони у Євхаристії знаходи­ли сили дотримуватися заповідей Божих.
4. Молімося за всіх голодних, щоб заможні християни вміли ділитися з ними хлібом насущним.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб Господь обдарував їх повнотою свого відкуплення.
6. Молімося за нас, щоб, приймаючи Тіло і Кров Господа Христа, котрий примирив нас із Богом Отцем, ми обдаро­вували лю- бов’ю кожну людину.
Господи, Ісусе Христе, тільки Ти даєш нам хліб правдивий – себе самого; вислухай наші молитви і будь силою і міццю у труднощах і боротьбі  на дорозі до Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, уділи своїй Церкві дарі в єдності й миру, * містичним знаком котрих є принесені дари. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Плоди Пресвятої Євхаристії
С. Господь  з  вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Він хотів, щоб вічно тривала пам’ятка спасенної жертви хреста, * тому, споживаючи з Апостолами останню Вечерю, * як непорочного Агнця приніс Тобі  себе в угодну жертву досконалої прослави. У цьому величному Таїнстві Ти годуєш і освячуєш своїх вірних, * щоб людей, які  живуть на одній землі , * осявала одна віра і єднала одна любов. Ми завжди приступаємо до трапези Твого дивовижного Таїнства, * щоб, наповнені благодаттю, * уподі бнюватися до Христа, нашого небесного взірця. Тому небо і земля співають Тобі  нову пі сню возвеличення, * і ми з усіма воїнствами Ангелів прославляємо Тебе, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хто споживає Тіло Моє і Кров Мою п’є, * той у Мені  перебуває, а Я – в ньому, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Господи, вчини, щоб ми у вічності раділи повнотою участі в Божому житті , * яку на землі провіщає прийняття Твоїх найдорогоцінніших Тіла та Крові. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:42 Понеділок 0 126 Літургія на кожен день, 23 липня, вівторок Дехто розчарований, коли відчуває, що сам з себе нічого не може зробити. Вони забувають, що все отримали від Господа і привласнюють це собі. Так є і у випадку з любов‘ю. Коли ми від‘єднані від Джерела, наші зусилля любити іншого набирають карикатурних форм. Коли ми одне ціле з Господом, то можемо любити як Він. Свята Бригіда є доказом цього.
СВ. БРИГІДИ, МОНАХИНІ, ПОКРОВИТЕЛЬКИ ЄВРОПИ (біл) Свято
Св. Бригіда народилася у 1303 році в королівській сім’ї поблизу Упсали. В подружньому житті виховала 8 дітей, серед яких була майбутня свята Катерина. Після смерті чоловіка заснувала орден Пресвятого Спасителя (Бригідки). Мала численні містичні переживання і об’явлення. Останні двадцять чотири роки прожила в Римі, де померла 23 липня 1373 року.


Літургійний зошит 17:57 Четвер 0 187 Літургія на кожен день, 19 липня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХV звичайного тижня
«Я милосердя хочу, а не жерт­ви». Так Ісус відповідає тим, які Його оскаржували. У такий спосіб Він дає вказівку тим, хто так охоче, навіть спонтанно, входить у роль суддів. Роль, яка належить виключно самому Богу.