Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 червня, неділя
17:32 Субота 0 284
15-06-2019, 17:32

Літургія на кожен день, 16 червня, неділя

ПРЕСВЯТОЇ ТРІЙЦІ (біл) Урочистість
Більшість віруючих людей почуваються безрадними, намагаючись зрозуміти Святу Трійцю. І про це знає Христос, звертаючись до учнів. Він говорить, що навіть ми не можемо знести повноти об’явлення про Бога і Його природу. Тільки Святий Дух, один з Трійці, може чудесним чином відкрити нам цю правду. Просімо Святого Духа, щоб Він дав нам радість відчувати в нашому житті дію Бога у Трійці Єдиному.


АНТИФОН НА ВХІД
Слава Богу Отцю * і Єдинородному Божому Синові * та Святому Духові, * бо Він виявив до нас своє милосердя.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже Отче, Ти зіслав у світ свого Сина – Слово Істини і Духа Освятителя, щоб явити людям Твою предивну тайну; † вчини, щоб ми, сповідуючи істинну віру, визнавали вічну славу Трійці * і возвеличували Єдність Божих Осіб в могутності величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і ца- рює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Прип 8, 22-31
Читання з Книги Приповідок
Так говорить Божа Мудрість: “Господь створив мене почином путі своєї, першою з Його чинів споконвічних. Я настановлена була від віку, від початку, раніше, ніж земля постала. Коли не було ще безодень, я народилась, коли не було ще джерел багатоводних. Перед тим, як були засновані гори, раніше від пагорбів я народилась; тоді, як Він не створив був ще ні землі, ні степу, ні первнів пилу світового. Як Він укріпляв небо, я там була; як Він рисував круг поверх безодні, як Він згущав угорі хмари, як установляв бездонні джерела, як призначив край морю, щоб води з його берегів не виступали, як закладав підвалини землі, – я була при Ньому, при роботі, я була Його втіхою щоденно, усміхалась перед Ним повсякчасно, гралась на Його земному крузі, моя бо втіха: бути з людськими синами”. Слово Боже.

ПСАЛОМ РЕСПОНСОРІЙНИЙ
Пс 8, 4-5. 6-7. 8-9
Яке предивне Ім’я Твоє, Боже.
Коли на небеса спогляну, твір Твоїх пальців, *
на місяць та на зорі, що створив єси,
то що той чоловік, що згадуєш про нього, *
або людська істота, що про неї дбаєш?
Мало чим зменшив єси його від ангелів, *
славою і честю увінчав його.
Поставив його володарем над творами рук Твоїх, *
усе підбив йому під ноги.
Вівцю й усю скотину, *
та ще й дикого звіря,
птицю небесну й рибу в морі, *
і все, що морськими стежками ходить.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 5, 1-5
Читання з послання святого Павла Апостола до римлян
Браття: Виправдавшись вірою, маємо мир з Богом через нашого Господа Ісуса Христа, через Якого ми вірою одержали доступ до тієї благодаті, в якій перебуваємо і хвалимося надією на Божу славу. І не лише нею, а й хвалимося, коли страждаємо, знаючи, що страждання виробляє терпеливість, а терпеливість – досвід, а досвід – надію.  Надія ж не засоромлює, адже Божа любов влилася в наші серця через даного нам Святого Духа. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Одкр 1, 8
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу,
Богу, хто єсть і хто був, і хто приходить.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 16, 12-15
† Читання святого Євангелія від Йоана

Ісус сказав своїм учням: «Ще багато чого Я маю сказати вам, але тепер ви не можете знести. Коли ж прийде Він, Дух Істини, то поведе вас до повної істини, бо не від Себе буде говорити, але що почує, те й говоритиме, і сповістить вам те, що має настати. Він Мене прославить, бо від Мого одержить і сповістить вам. Все, що має Отець, є Моє; тому Я і сказав, що з Мого одержить і спо- вістить вам».  Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
З глибоким смиренням станьмо перед Господом, Єдиним у Пресвятій Трійці, і просімо у Нього благодатей, потрібних святій Церкві та нам особисто:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, проповідуючи віру в єдину Трійцю, вела всіх віруючих вірною дорогою до Небесного Царства.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він зумів відкрити пе­ред Христом кордони держав і двері людських сердець.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона, вірна Богові та Євангелію, безустанно вела своїх дітей до щастя.
4. Молімося за місіонерів, щоб вони несли своїй пастві та їх­ оточенню віру, істинний мир та радість.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, нехай всеми- лостивий Бог обдарує їх вічним спочиванням.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, розпочинаючи кожен день молитвою в ім’я Пресвятої Трійці, завершували його подя­кою Богові.
Всемилостивий Отче, вислухай наші молитви, які ми, сповідники Твого Сина, возносимо до Тебе, і підтримуй нас дара­ми Святого Духа у дорозі до Небесного Царства. Котрий жи­веш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, освяти ці дари нашого служі ння, над якими ми закликаємо Твоє Ім’я, * і через них вчини нас самих вічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Тайна Пресвятої Трійці.
С. Господь  з  вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже. Ти з Єдинородним Твоїм Сином і Святим Духом * єдиним є Богом, єдиним є Господом * не єдністю особи, * але завдяки одній природі Трійці. В це віруємо завдяки Твоїй славі, яка Тебе об’явила; * так само, без жодного розрізнення, думаємо про Твого Сина * і про Святого Духа. Тому сповідуємо Божественність істинну й одвічну: * рівнославиму у властивостях Осіб, в єдності природи * та в рівності у величі. Тебе славлять Ангели і Архангели, * Херувими і Серафими, котрі не перестають повторювати повсякчасно, * в один голос взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
А що ви сини, Бог послав у ваші серця Духа Сина свого, * який взиває: “Авва, Отче!” (Гал 4, 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, нехай прийняття цього таїнства, а також сповідування віри у вічну і Святу Трійцю та її неподільну Єдність, * послужать нам для спасіння душі та тіла. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:54 Вівторок 0 202 Літургія на кожен день, 17 липня, середа (зел) Середа ХV звичайного тижня
В очах провісника Божої волі світ, повний гордості й лукавства, нічого не вартий. Світлі очі серця ясно бачать, хто Богові приємний. Бог відкриває свої тайни тим, хто з досвіду знає, що Господом чудес є Господь. Як казав святий падре Піо: “Я лише молюсь і бачу навкруги, як Господь чинить чудеса”.