Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » "Якщо хтось зруйнує Божий Храм, того Бог зруйнує, бо Храм Божий — святий..."/ І Кор. 3, 17/
09:22 Понеділок 0 602
1-07-2019, 09:22

"Якщо хтось зруйнує Божий Храм, того Бог зруйнує, бо Храм Божий — святий..."/ І Кор. 3, 17/

30 червня, о 10.00 годині в Храмі святого Миколая в Києві, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький відслужив Святу Месу в намірах повернення Храму парафіяльній спільноті.
Вже більше двох десятків років віряни парафії святого Миколая стараються про повернення Храму.
Храм це є сакральна споруда, Божий дім, призначений для прослави Бога. Він має бути постійно відчинений для всіх людей доброї волі.
У проповіді, єпископ Віталій звернув увагу на швидкоплинний час, даний кожній людині, з відповідним призначенням, а також час для прийняття рішень певними особами.
"...в нашому випадку, по відношенні до цього Храму. Відповідно наслідком цих рішень і дій, є стан і вигляд Храму, який на сьогодні маємо...
У світлі Божого Слова, зауважуємо дар обрання Богом і призначення для виконання місії царської, пророцької і священицької на прикладі пророка Іллі, який за наказом Господа, помазує Єлисея на пророка, а через таїнство Хрещення ця місія переходить на кожного з нас. Ми маємо проповідувати про Нього своїм життям. Ісус спонукає нас сьогодні залишити своє ярмо, воли і плуг, все те що нас зневолює.
В наступному фрагменті Євангелія чуємо, що той, хто приклав руку до плуга і озирається назад, не спроможний ввійти до Царства Небесного. Христос звільняє наше серце, щоб ми жили в свободі Божих дітей.
Він закликає кожного з нас подивитися на справу про яку молимося, повернення цього Храму, з перспективи Божого Слова. На перше місце завжди ставимо справу Царства Небесного.
Вкінці XVIIIст., спільнота прийняла рішення побудови Храму і вони зробили це. Такий величний Храм не міг бути збудований протягом одного року. Він будувався з бетону, вистояв часи війни, часи неуваги до нього, коли міг вже розвалитися. Під ним не один десяток років їздить метро, але бачимо, що його збудували добротно.
Храм готицького стилю характеризується символікою пальця, який вказуючи на небо, говорить, що в цьому місці не проводиться нічого іншого, крім молитви і прослави Бога.
Нашу молитву можна порівняти з бочкою, переповненою водою. Кожна молитва, це так як би доливання до цієї бочки, не знаючи скільки ще залишилося. Лише тоді, коли бочка буде наповнена, буде результат."
Після благословіння всі бажаючі мали змогу перед храмом висловити прохання про врятування і повернення храму законним власникам у відеозверненні до Президента України.
Храм св.Миколая є помешканням Творця серед нас, домом молитви, пам'яткою архітектури, духовною і культурною спадщиною, за яку всі ми несемо відповідальність перед прийдешнім поколінням.
Нехай же Господь дасть світло і мудрість для кожного, від кого залежить збереження і повернення Храму, а вірянам благословить у його віднові і відбудові в найбищому часі.
Католицький Медіа-Центр

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий