Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святвечір із бездомними в Києві
14:26 Вівторок 0 141
8-01-2019, 14:26

Святвечір із бездомними в Києві

Кутя, колядки і смачний почастунок із дванадцяти страв, спілкування й вечірній кінопоказ для бездомних – усе це стало можливим завдяки релігійній місії Римсько-Католицької Церкви «Карітас-Спес Україна», яка в співпраці з орденом Місіонерів Облатів Непорочної Марії вже чотири роки поспіль на Святвечір влаштовує для бідних і бездомних Києва благодійний обід. 
Увечері 6 січня 2019 року в парафії Марії Матері Церкви 180 бездомних Києва зібралися, щоб спільно відсвяткувати народження Спасителя. На гостину також завітали Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті й перший секретар Нунціатури монсеньйор Йосеф Ґрек, щоб своєю присутністю засвідчити солідарність всієї католицької Церкви з найбіднішими людьми. Архієпископ передав «привітання й обійми Папи Франциска» і повідомив, що Його Святість має особливу любов і молиться за тих людей, які живуть у труднощах. 


«Ваше життя часто дуже тяжке. Часом може здаватися, що світ про вас забув. Або що люди не цікавляться вами. Що чи з вами, чи без вас світ залишається таким, яким він був. Але це не так. Ви для Бога є єдині. Ви для Бога кохані, кожного з вас Бог любить! Господь також страждав. Він помер у жахливих стражданнях. Тому Він Вас розуміє», – звершувся Апостольський Нунцій до присутніх на благодійному обіді. 


Він також побажав кожному, хай би в яких обставинах довелося перебувати, спробувати відчути прихід Спасителя. «Відчувайте ангелів, які приходять. І не тільки цього вечора, а й кожної ночі. Це прекрасна новина для кожного з вас. Для вас народився сьогодні Спаситель. Його ім’я – Христос Господь. Нехай це проголошення, яке несуть ангели, буде вашою втіхою».


Бездомні з власної ініціативи привітали Апостольського Нунція з 17-річницею єпископських свячень.

Для підопічних релігійної місії «Карітас-Спес Україна» прийшли послужити волонтери й митці. Музиканти колективу «Бурса фольклору» виконали автентичні українські колядки. Для кожного гостя було замовлено по 12 традиційних українських страв, зокрема й кутю, щоб усі відчули смак і затишок родинного святкування. 


Координатор програми «Кухня для бездомних» «Карітас-Спес Україна», брат Себастіан Янковський з ордену Місіонерів Облатів Непорочної Марії, опікується бездомними й бідними в Києві вже понад 6 років. Двічі на тиждень команда брата Себастіана розвозить на шість локацій у Києві гарячі обіди для 200 людей. Загалом в Україні понад 2000 бідних і безпритульних мають змогу отримати харчування в благодійних їдальнях і виїзних кухнях. Також проекти «Карітас-Спес» спрямовані на дітей, молодь, стареньких, самотніх і людей з інвалідністю. 

Прес-служба «Карітас-Спес Україна»

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 17:08 П'ятниця 0 69 Різдвяна зустріч архієпископа Мечислава Мокшицького і скаутів з нужденними Архієпископ митрополит Львівський Мечислав Мокшицький і скаути з ГО «Скаутство Європи України» принесли вогник миру і заколядували для нужденних у стінах релігійної місії «Карітас-Спес» Львівської архідієцезії. На святковий обід зібралось близько 150 бідних людей.