Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 квітня, п'ятниця
17:51 Четвер 0 202
11-04-2019, 17:51

Літургія на кожен день, 12 квітня, п'ятниця

(фіол) П’ятниця V тижня Великого Посту
Бог став людиною, щоб люди взяли участь в Божій природі. Сказано в Псалмі: “Ви – боги”. Боги, бо до нас звернуто Слово Боже. Прислухаймося до Слова і придивімося до Гостії, нехай пробудиться в нас любов до Ісуса.


АНТИФОН НА ВХІД
Змилуйся наді мною, Господи, бо мені скрут- но; * вирятуй мене з руки ворогів і гнобителів моїх. * Господи, не дай мені осоромитись, до Тебе бо взиваю.

КОЛЕКТА
Господи, нехай Твоя доброта визволить нас із гріховних пут, † у які ми потрапили внаслідок нашої немічності * і прости провини Твого народу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 20, 10-13
Читання з Книги пророка Єремії.
Єремія сказав: «Я чув, як багато обмовляло мене: “Звідусіль жах! Донесіте! Донесемо на нього!” Усі заприязнені зі мною чигали на моє падіння: “Може він упіймається, і ми його подолаєм та й помстимося на ньому”. Але Господь зі мною, немов воїн сильний, тому гонителі мої спотикнуться, не подолають. Окриті соромом великим будуть, бо не пощастило їм, стидом побиті вічним, невигладним. Господи Сил! Ти, який вивідуєш праведного, який бачиш нирки і серце! Дай мені узріти відплату Твою над ними, бо я на Тебе звірився з моєю справою. Співайте Господу, хваліте Господа, бо Він врятував душу вбогого з рук лиходіїв». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 18, 2-3а. 3бв-4. 5-6. 7
В скруті я кликав – Бог почув мій голос.
Любитиму Тебе, Господи, моя сило. *
Господь – моя Скеля,
моя надійна опора, мій Спаситель, *
мій Бог, моя Скеля.
Я надіятимусь на Нього: Він – щит мій, *
ріг мого спасіння, мій притулок.
Я закличу до Господа, який хвали достойний, *
і від ворогів моїх врятований буду.
Охопили мене смертельні болі, *
і потоки Веліала мене налякали.
Мене оточили пута шеолу, *
зустріли мене тенета смерті.
Та коли вони налягли на мене, до Господа я закликав, *
заволав до мого Бога.
І Він зі свого храму почув мій голос – *
мій крик долинув перед Його обличчя, †
дійшов до Його вуха.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Йн 6, 63б. 68б
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Слова Твої, Господи, є життям і духом;
Ти слова життя вічного маєш.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 10, 31-42
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу юдеї знову підняли з землі каміння, щоб каменувати Ісуса. Ісус відповів їм: «Багато добрих діл показав Я вам від Отця. За яке з цих діл Мене каменуєте?» Відповіли Йому юдеї: «Не за добре діло каменуємо Тебе, але за богозневагу, за те, що Ти, будучи людиною, робиш себе Богом!» Ісус відповів їм: «Хіба не написано у вашому законі: “Я сказав: ви – боги”? Якщо богами назвав Він тих, до кого було слово Боже, – а Писання не може бути скасоване, – то про Того, кого Отець освятив і послав у світ, ви кажете, що Він зневажає Бога, бо Я сказав: “Я Божий Син”? Якщо Я не роблю діл Мого Отця, то не вірте Мені; якщо ж Я роблю, то хоч не вірите Мені, – вірте ділам, щоб ви пізнали й знали, що Отець у Мені, а Я – в Отці». І знову намагалися схопити Його, але Він уникнув їхніх рук. Тож пішов знову на другий бік Йордану, на те місце, де Йоан колись хрестив, і залишився там. І багато людей прийшло до Нього. Вони говорили, що Йоан не зробив жодного чуда, проте все, що говорив Йоан про Нього, було істинним. І багато хто там повірив в Нього. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Запрошені до столу Божого Слова й зміцнені ним, з покорою просимо:
1. Молімося за святу Церкву, яка народилася з пробитого боку Христа, щоб усім людям вона проголошувала велич Божого милосердя.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб всі почули його апостольські проповіді та відкрили Христу свої серця та кордони держав.
3. Молімося за приймаючих участь у реколекціях, щоб вони 40- денний період покути закінчили щирим покаянням та наверненням.
4. Молімося за священиків, щоб вони ревно і з любов’ю возз’єднували людей із Богом.
5. Молімося за всіх померлих наших братів і сестер, щоб Господь простив їхні провини і благоволив прийняти до свого Царства.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми молитвою і зреченнями підтримували старання Церкви для блага всіх людей.

Боже, наш Отче, ми, грішники, просимо Тебе: осяй нас світлом своєї істини і допоможи всім серцем повернутися до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Милосердний Боже, вчини, щоб ми завжди гідно наближалися до Твого вівтаря * і завдяки участі у священній жертві отримали спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Господні страсті № 11

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ісус у своїм тілі виніс наші гріхи на дерево хреста, * щоб ми, вмерши для гріхів, жили для справедливості, – * ми, що Його ранами
зцілились. (1 Пт 2, 24)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, нехай прийняте Причастя завжди нас береже * та віддаляє усе, що може нам зашкодити. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ

Всемогутній Боже, вчини, щоб Твої діти, які шукають опіки Твоєї благодаті, † визволені від усякого зла, * служили Тобі щирим серцем. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:52 Середа 0 285 Літургія на Великий четвер, 18 квітня 18 КВІТНЯ, ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР (біл)
Безкінечне смирення, перед тим як прославити Хрест, Ісус підперезався рушником, умив нам ноги: слугам і друзям, учням і браттям, вірним і грішним. Він за мить буде піднесений священиком над вівтарем, але відкриється лише простій душі. Слава Тобі, Господи.