Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Свята вечеря для київських безхатьків
09:30 Середа 0 454
10-01-2018, 09:30

Свята вечеря для київських безхатьків

6 січня 2018 року в Києві, у храмі Пресвятої Діви Марії Матері Церкви місія «Карітас-Спес Україна» разом із місіонерами-облатами та францисканцями влаштувала Святу вечерю для київських безхатьків. У ній узяв участь Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Гуджеротті, о. Петро Жарковський – президент «Карітас-Спес Україна», о. Павло Вишковський ОМІ – настоятель Делегатури Місіонерів Облатів МН, бр. Себастьян Янковський ОМІ, який опікується безхатьками, інші богопосвячені особи, волонтери «Карітас-Спес» і, власне, близько трьохсот київських безпритульних.
На Святвечір за юліанським календарем Римсько-Католицька Церква підтримала багатьох зневірених, часто тяжко хворих і літніх людей у Києві вечерею із 12 страв. На святковому столі були борщ, вареники, голубці, гриби, картопля, риба й інші страви та напої.

На початку вечері священики, ламаючи спільно із безхатьками хліб при однім столі, закликали присутніх так само поламати бар'єри між різними людьми, зменшити власний егоїзм та пиху й скуштувати їжу, освячену любов’ю до Господа та ближнього.Звертаючись до присутніх, Апостольський Нунцій сказав, що розуміє бездомних, які прийшли сьогодні до храму на братню вечерю, щоб відчути теплу, людську атмосферу.

«Чому Папа відправляє мене до вас? ‒ запитав Клаудіо Гуджеротті. ‒ Чому він не відправляє мене до якихось принців, королів, олігархів, представників влади? Тому що ви є саме тими, кого Бог любить найбільше», ‒ запевнив Його Високопреосвященство.


Я переконаний, що ваші життя були дуже нелегкі. І що часом справді важко посміхатися. І ми закриваємось у собі, щоби нести тягар життя, яке маємо. Сьогоднішнє свято служить для того, щоби відкритися, неначе мушля. Ми тримаємо свою душу замкненою, щоби ніхто не заходив до неї і ніхто не заважав нам насолоджуватись власними стражданнями. Але цього вечора ми поволі відкриваємо цю мушлю, щоб побачити одну дивовижну річ. Нашу особисту перлину.

Сьогодні всі ці перлинки, якими є кожен із вас, блищать у місячному сяйві. Ми втомлені від наших вимушених реакцій на наступ недобрих людей. Але сьогодні Ісус садить всіх нас за один багатий стіл, ніби найпочесніших своїх гостей. Він теж був безхатьком. І теж шукав місяця, де можна прихилити голову.


Ви побачите, що Господь розрадить вас від найтяжчих проблем. Тому що Він любить нас і віддав за нас життя. Він покриє кожного з вас своїм Покровом. І ви будете відчувати себе спокійними. Тому що разом із Ним ви не покинуті.
Веселого Різдва кожному з вас, ‒ побажав приступнім Апостольський Нунцій, і додав, ‒ Приятного аппетита!»
Така несподівана кінцівка імпровізованої проповіді викликала в учасників Святої вечері веселе пожвавлення.

Під час неї отці сиділи за одним столом із безхатьками та обходили гостей, розпитуючи, чи сподобалося їм. Ось що відповів президенту «Карітас-Спес Україна» о. Петру Жарковському один із присутніх, Володимир: «Завдяки святим отцям і "Карітас-Спес Україна" ми отримали тепло та порятунок, чудову смачну їжу, якої було всім удосталь. Нас рятували від голоду й холоду не лише зараз, а й цілий рік.


Нам допомагали Римсько-Католицька Церква, «Карітас-Спес Україна» та брат Себастьян Янковський, які привозять страви машиною, щоб нас порятувати від нестачі їжі, роздають нам теплий одяг та взуття. Хай Бог береже організаторів цього святкового вечора, Папу Римського, Апостольського Нунція та кардиналів, святих отців та усіх католиків».
«Дуже смачно!» ‒ підтримує Володимира легенда київських безхатьків, бородань дядя Саша.

Гостям повідомили, що їх годуватимуть у трьох точках: у Києво-Могилянській академії на Подолі, у Церкві Всіх Святих на Либідській та на Дарниці. В одному приміщенні всі охочі повечеряти не можуть розміститися.


Кілька годин минули непомітно. Для декого ця вечеря була першою за тривалий час. Комусь вона допомогла вижити. А хтось відчув, що він іще комусь потрібен у цьому житті, і це є наш Бог – Ісус Христос.


Михаїл Мищишин
За темою:
У «Карітас-Спес» Харкова надійшла нова партія теплих речей і товарів медичного призначення
Допомога для нужденних – соціальний центр «Карітас-Спес» у Києві
Різдвяна зустріч із архієпископом Мечиславом Мокшицьким у Домі для вбогих у Львові

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий