Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Ми покликані оздоровляти інших, лагідністю закликаючи до навернення
12:21 П'ятниця 0 96
8-02-2019, 12:21

Папа: Ми покликані оздоровляти інших, лагідністю закликаючи до навернення

Що є передумовою успішної місії, на яку Ісус посилає своїх учнів? Щоб відкрити серця інших на навернення та зцілення, потрібні лагідність, смирення й убогість. Такими думками поділився Папа Франциск, коментуючи під час проповіді в четвер, 7 лютого 2019 року, розповідь святого Марка про те, як Ісус посилав Дванадцятьох на місію, даючи їм відповідні повчання.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Перше оздоровлення – це навернення

Христос посилає Своїх учнів оздоровляти, адже й Сам прийшов у світ нести зцілення – насамперед, від «кореня гріха», що в нас, тобто від первородного гріха. Тож першим зціленням є навернення, «відкритість серця на Боже слово».

«Навернутися означає поглянути по-іншому, перейти на інший бік. Це відкриває серце, допомагає розгледіти інші речі. Але якщо серце замкнене, то не може бути оздоровленим, подібно до того, як хворий, що через упертість не хоче йти до лікаря, не буде оздоровлений», – сказав Папа. Коли християнин робить якісь добрі речі, але його серце залишається замкненим, то це лише зовнішня фарба, яка зникне за першого ж дощу.

Не намагатися стригти овець

Щоб закликати людей до навернення, потрібен авторитет. Ісус повчає учнів: аби його здобути, треба «нічого не брати в дорогу – тільки одну палицю: ні хліба, ні торби, ні грошей». Ідеться про вбогість, адже «апостол не шукає молока овець, не шукає їхньої вовни». Ісус також радить учнями бути лагідними й покірними, входити й перебувати там, де їх вітають.

«Якщо апостол, посланець, один із нас – а тут чимало посланих – задирає носа, вважаючи себе вищим за інших або шукаючи якихось людських інтересів чи вигідного місця в Церкві, то ніколи нікого не оздоровить, не зможе відкрити нічиє серце, бо його слово не матиме авторитету. Учень матиме авторитет, якщо наслідуватиме Христові кроки», – наголосив проповідник. А це убогість, що веде до лагідності й покори. Лише такий апостол спроможний «авторитетно» закликати до навернення.

Усі ми потребуємо оздоровлення й маємо здатність зціляти

Як розповідає євангеліст, учні проповідували, закликаючи до навернення, виганяють численних бісів, помазували хворих єлеєм і оздоровляли. Оте помазання, за словами Папи, є символом Божої ласки, адже олія пом’якшує шкіру, приносить полегшення. Тож апостоли покликані вчитися «цієї мудрості Божої ласкавості».

Цю здатність і завдання оздоровляти має кожен християнин, не лише священики та єпископи. Кожен з нас має владу зціляти ближнього «добрим словом, виявом терпеливості, принагідною порадою, поглядом».

«Усі ми потребуємо оздоровлення, всі, бо всі ми маємо духовні недуги. Але також усі маємо можливість оздоровлювати інших, однак саме зі згаданою настановою. Нехай же Господь дасть нам благодать зцілювати так, як Він оздоровляв: з лагідністю та покорою, але з рішучістю проти гріха», – побажав Папа. Адже в тому, щоб оздоровлювати інших і піддатися зціленню з боку іншого, і полягає суть християнської спільноти.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.