Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 лютого, п'ятниця
18:28 Четвер 0 169
7-02-2019, 18:28

Літургія на кожен день, 8 лютого, п'ятниця

(зел) П’ятниця ІV звичайного тижня
(Міжнародний день молитви за жертв торгівлі людьми)
Йоан Хреститель виявив незвиклу відвагу, роблячи Іроду зауваження, щодо його прелюбодійного зв’язку з дружиною царського брата. Для царя Ірода це була невигідна ситуація, тому він хотів утихомирити пророка. Але не сподівався він, що прийдеться його вбити по бажанню доньки своєї коханки. Власне так діє гріх – завжди тягне за собою наступний. Він виглядає як багно, яке умертвляє свою жертву, втягуючи її щораз глибше та глибше.
Або (біл) довільний спомин св. ЄРОНІМА ЕМІЛІАНІ, монаха
Св. Єронім Еміліані народився 1486 року в сім’ї венеціанського патриція. На 25 році життя він роздав свій маєток убогим і присвятив себе опіці над сиротами, покинутими дітьми і хворими. В 1532 році він заснував конгрегацію Регулярних Кліриків в Сомасці для опіки над сиротами й бідними. Під час епідемії в Сомасці він особисто доглядав за хворими і ховав померлих. Заразившись, помер 8 лютого 1537 року.
Спільні Меси: про вихователів (стор. 113)
Або (біл) довільний спомин св. ЖОЗЕФІНИ БАКІТИ, діви
Народилася близько 1868 р. в Судані, в околицях Дарфуру. Ще у ранньому віці була схоплена работоргівцями і продана в рабство. Після визволення Жозефіна прийняла християнство і вступила у чернече згромадження Дочок Милосердя Каносіянок. Решту свого життя вона прожила в самозреченні та молитві в італійському місті Скіо, де й померла 8 лютого 1947 року.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 113)

АНТИФОН НА ВХІД
Спаси нас, Господи, наш Боже; * збери нас із-між народів, * щоб прославляти Твоє святе ім’я * і величатися Твоєю похвалою. (Пс 106 (105), 47)

КОЛЕКТА
Господи, наш Боже, вчини, щоб ми славили Тебе усією душею * та щиро любили усіх людей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Отче милосердя, Ти вибрав святого Єроніма Еміліані опікуном та батьком сиріт, † вчини за його заступництвом, * щоб ми вірно зберігали духа усиновлення, в якому ми були названі Твоїми дітьми і дійсно є ними. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти через безвартісне в очах світу служіння прикрасив святу Жозефіну вінцем гідності Твоєї дочки і возлюбленої Христа; † просимо, вчини, щоб ми, за її прикладом, йшли за розп’ятим Господом Ісусом непохитні в любові * і тривали у відданості ділам милосердя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 13, 1-8
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Нехай утверджується братолюбність! Не забувайте гостинності, бо завдяки їй деякі, не відаючи, гостинно прийняли ангелів. Пам’ятайте про в’язнів, наче з ними ув’язнені; про тих, які страждають, бо й ви самі перебуваєте в тілі. Шлюб у всіх нехай буде у великій пошані, й ложе незаплямоване, а розпусників і перелюбників судитиме Бог. У поведінці будьте не грошолюбні, задоволені тим, що маєте. Бо Він сказав: «Я тебе не покину і не відступлю від тебе!» Тому ми відважуємося говорити: «Господь – мені помічник, тож я не боятимусь. Що зробить мені людина?» Пам’ятайте про ваших наставників, які проповідували вам Боже слово, і, пильно вдивляючись у кінець їхнього життя, наслідуйте їхню віру. Ісус Христос учора, сьогодні й навіки той самий! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 1. 3. 5. 8б-9абв
Бог – моє світло і моє спасіння.
Господь – моє світло і моє спасіння. *
Кого мені боятись?
Господь – мого життя твердиня. *
Кого мені жахатись?
Якщо проти мене табори повстануть, – *
не злякається моє серце.
Якщо проти мене війна повстане, – *
я й тоді надію буду мати.
Бо в дні недолі *
Він в укритті мене сховає, –
Він заховає мене в потаємному місці свого намету, *
підніме мене на скелю.
Тож я, Господи, шукатиму Твого обличчя! *
Не відверни від мене свого обличчя,
не відвертайся від слуги свого у гніві. *
Будь моїм помічником, не покидай мене, мій Боже!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 8, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ті,
хто, почувши Слово щирим і добрим серцем,
бережуть і приносять плід у терпінні.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 14-29
† Читання святого Євангелія від Марка.

Того часу почув і цар Ірод, оскільки явним стало Ім’я Ісуса, ілюди говорили, що це – Йоан Хреститель устав з мертвих, тому й такі могутні сили діють у Ньому. Інші ж казали, що це – Ілля, ще інші говорили, що це – пророк, як один із пророків. А Ірод, почувши, сказав: «Той Йоан, якому я відтяв голову, це він воскреснув!» Адже сам Ірод, пославши воїнів, схопив Йоана і посадив його у в’язницю через Іродіяду, дружину свого брата Филипа, бо одружився з нею. А Йоан казав Іродові: «Не дозволено мати тобі жінку твого брата!» Тож Іродіяда таїла злобу на нього й бажала його вбити, та не могла. Бо Ірод боявся Йоана, знаючи його як чоловіка праведного та святого, й оберігав його, а слухаючи, відчував сильну розгубленість, але слухав охоче. Як настав слушний день, коли Ірод з нагоди дня свого народження влаштував бенкет для своїх вельмож, тисяцьких, галілейських старшин, увійшла дочка Іродіяди і, танцюючи, догодила Іродові й тим, які з ним сиділи при столі. Цар же сказав дівчині: «Проси в мене, чого тільки хочеш, і дам тобі!» І він сильно поклявся їй: «Чого тільки попросиш у мене, дам тобі, хоч би й півцарства мого». І вона, вийшовши, запитала в матері: «Що мені попросити?» Та ж сказала: «Голови Йоана Хрестителя!» І, повернувшись відразу з поспіхом до царя, вона попросила, кажучи: «Хочу, щоб ти негайно дав мені на полумиску голову Йоана Хрестителя!» І цар сильно засмутився, але через клятву й тих, які сиділи при столі, він не захотів їй відмовити. Тож відразу цар послав ката, наказавши принести його голову. Той пішов, відтяв його голову у в’язниці та приніс його голову на полумиску, дав дівчині, а дівчина віднесла її своїй матері. А коли його учні почули, то прийшли, взяли тіло і поклали його в гробниці. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на Боже милосердя, молі мося за святу Церкву, а та­кож у наших особистих намірах:
1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб вона, зміцнена свідоцтвом святих мучеників, рішуче несла слово істини навіть туди, де ненавидять християн.
2. Молімося за Святішого Отця, Христового намісника на землі, щоб Господь благословив усі його труди на благо Церкви і людства.
3. Молімося за тих, які дбають про збереження миру між на­родами, щоб їхня праця принесла плоди миру та злагоди.
4. Молімося за керуючих державами, щоб вони з покорою вміли прийняти кожне слово критики і доклали всіх зусиль для виправлення своїх помилок.
5. Молімося за померлих, щоб милосердний Бог дозволив їм радіти славою воскресіння зі святими Господніми мучени­ками та всіма святими.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола Христового вівта­ря, щоб ми були мужніми у виконанні вимог, які ставить перед нами наше сумління та Христове вчення.

Боже, наш Отче, розрадо тих, що страждають і плачуть, укрі­пи всіх дітей Церкви у служінні Тобі  та будь їм вічною наго­родою у Небесному Царстві. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми милостиво дари нашого служіння, які  ми жертвуємо на Твоєму вівтарі, * і переміни їх у таїнство нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Освіти світлом Твого обличчя слугу Твого, * спаси мене в Твоїм милосерді! * Господи, нехай не осоромлюсь, бо я до Тебе взиваю.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Насичені даром нашого відкуплення, просимо Тебе, Господи, * щоб трапеза вічного спасіння зміцнила нас в істинній вірі. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:43 П'ятниця 0 43 Літургія на кожен день, 23 лютого, субота Ісус виводить учнів, які є свідками Його преображення на горі Тавор, із їхнього занадто людського мислення про Бога. Присутність Мойсея та Іллі, голос із неба, просвітлена постать Ісуса – це є знаком участі в невидимих справах, а значить – в Божих. Оглядання преображеного Ісуса та миттєве входження в заслону має приготувати учнів до пітьми хреста, має зміцнити їх.
Св. ПОЛІКАРПА, єпископа і мученика  (черв) Обов’язковий спомин
Святий Полікарп, учень св. апостола Йоана і єпископ Смирни, є однією з найбільш шанованих постатей християнської античності. Він побував у Римі в Папи Анікета для вирішення спірного питання святкування Великодня. Довге життя закінчив славетним мучеництвом, описаним християнами зі Смирни. Проконсулові, що домагався від нього відречення від Христа, св. Полікарп відповів: “Вісімдесят шість років я служу Христові і Він ніколи не скривдив мене, як же я міг би глумитися над моїм Царем і Спасителем?” Мученик був спалений на стадіоні у Смирні 23 лютого 155 року.


Літургійний зошит 17:32 Понеділок 0 124 Літургія на кожен день, 19 лютого, вівторок (зел) Вівторок VI звичайного тижня
Біблія наповнена прекрасними сторінками, що показують Бога, який з великою турботою піклується про свій народ. Також ми самі можемо назвати ситуації, коли виразно відчули Боже Провидіння у своєму житті. Але часом надмірна турбота про справи цього світу бере верх в нашому житті і наповнює нас песимізмом. Ці важкі моменти нашого життя зазвичай є випробуванням віри. Бог ніколи нас не залишає. Пам’ятаймо про слова Ісуса: Не бійтесь, будьте мужні.